انتخاب برگه

ارتقاء ۱۷۰ میلیون پوندی M25 Junction 28 با انحراف بروک برای محافظت از حیات وحش ادامه دارد

شهریور ۲۷, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

ارتقای ۱۷۰ میلیون پوندی مورد انتظار برای تقاطع ۲۸ M25 با تکمیل آماده سازی برای انحراف ایمن یک آبراه کلیدی، به نقطه عطف جدیدی دست یافته است.
اتصال M25 28 M25 را به A12 متصل می کند و همچنین دسترسی محلی به برنت وود در اسکس و خیابان بروک A1023 را فراهم می کند. در زمان اوج بار تا ۷۵۰۰ وسیله نقلیه در ساعت از این تقاطع عبور می کنند. بزرگراه های ملی می گوید “با ظرفیت کار می کند” و انتظار می رود تا سال ۲۰۳۷ ترافیک در این منطقه حدود ۳۰ درصد افزایش یابد.
بنابراین، اپراتور جاده در حال انجام ارتقاء تقاطع برای بهبود جریان ترافیک است. گراهام در یک قرارداد ۱۲۴ میلیون پوندی که در فوریه ۲۰۲۱ امضا شد، به عنوان پیمانکار اصلی منصوب شد. این طرح در ماه مه ۲۰۲۲ به دنبال تاخیرهای برنامه ریزی و کار ساخت و ساز در سپتامبر ۲۰۲۲ آغاز شد.
انتظار می‌رود در تابستان ۲۰۲۵ برای ترافیک باز باشد و پس از مدت کوتاهی کاشت و محوطه‌سازی خارج از شبکه ادامه یابد.

در روزهای اخیر، بزرگراه‌های ملی بر جابجایی ۶۰۰ ماهی و سایر حیات‌وحش از یک سمت M25 به سمت دیگر قبل از کار نظارت کرد تا به طور موقت ویلد بروک را از عبور از تقاطع ۲۸ منحرف کند. متخصصان محیط زیست برای جابجایی ۱۲ گونه ماهی، از جمله یک مارماهی اروپایی به طول ۵۰ سانتی متر و ماهی کله گاو مشغول به کار شدند. مارماهی یکی از حیات‌وحش‌های جویبار بود که در فهرست قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت از گونه‌های در معرض خطر قرار داشت.
انحراف جویبار بخشی از کارهای مقدماتی به بزرگراه ملی برای شروع نصب تیرهای فولادی برای دو پل است. علاوه بر انحراف Weald Brook، رودخانه Ingrebourne در نزدیکی نیز منحرف شده است تا امکان ساخت جاده های لغزشی جدید فراهم شود.
بزرگراه های ملی همچنین با شرکت های خدمات شهری برای انتقال کابل ها به خارج از منطقه همکاری کرده است. برای فعال کردن این کار، یک خط از ۱۷ ژوئیه تا ۷ آگوست در A12 شرق بین خیابان Petersfield و A12 Slip Road برای M25 Junction 28 بسته شد.


بهبودهای برنامه ریزی شده به عنوان بخشی از ارتقاء تقاطع ۲۸ شامل یک جاده حلقه دو خطه جدید با شانه سخت برای ترافیکی است که از M25 در خلاف جهت عقربه های ساعت به سمت A12 به سمت شرق به سمت برنت وود حرکت می کند. این در یک خط واحد ادغام می شود تا یک انتقال صاف بین جاده حلقه و A12 فراهم کند.
این طرح همچنین A12 را به سمت شرق ارتقا می‌دهد تا ترافیک از جاده حلقه به یک خط اختصاصی بپیوندد. علاوه بر این، جاده لغزشی خروجی A12 به شرق برای ترافیک با استفاده از تقاطع ۲۸ پیکربندی مجدد خواهد شد. جاده لغزشی ورودی خلاف جهت عقربه‌های ساعت M25 نیز برای ترافیک خروج از تقاطع ۲۸ پیکربندی مجدد خواهد شد تا جاده حلقه جدید را در خود جای دهد.
کارهای دیگر عبارتند از تعریض گذرگاه M25 در خلاف جهت عقربه‌های ساعت برای فراهم کردن فضای اضافی برای خروج ترافیک برای پیوستن به A12. دو پل جاده‌ای جدید بخشی از این پروژه هستند، یکی خروجی A12 به سمت شرق را بر روی جاده حلقه‌ای حمل می‌کند، دیگری برای عبور از جاده حلقه‌ای بر روی ورودی M25 در خلاف جهت عقربه‌های ساعت.
این طرح همچنین شامل طرح‌هایی از جمله نصب آب‌چکان‌های طراحی‌شده ویژه برای طی کردن جاده حلقه‌ای بر فراز رودخانه Weald Brook و Ingrebourne است. پلک ها از جریان آزادانه آب در زیر جاده اطمینان حاصل می کنند و در عین حال امکان حرکت حیات وحش در کناره های رودخانه را فراهم می کنند.
سه حوضچه تضعیف، دو حوضچه در داخل جاده لوپ و یکی در غرب نیز ساخته خواهد شد تا مدیریت آب سطحی جریان از جاده ها را برای کاهش خطر سیل فراهم کند. این طرح همچنین شامل محوطه سازی، بذرکاری، کاشت و اقداماتی برای محافظت از حیات وحش محلی از جمله حصارهایی برای دور نگه داشتن گوزن، سمور و سایر حیات وحش از جاده است.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *