انتخاب برگه

ارزش عایق R چیست؟

شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

R-value کوتاه شده برای مقدار مقاومت است و نشان می‌دهد که محصول چقدر در برابر جریان گرما مقاومت می‌کند. از نظر ساختمانی، بیشتر محصولات دارای R-value هستند، از جمله ناودانی، سیستم های دیوار، پنجره ها و عایق. واحد متریک معادل RSI است.همه عایق دارای یک مقدار R منحصر به فرد است. R-value با ضخامت محصول افزایش می یابد. مقادیر مقاومت اغلب “در هر اینچ” بیان می شود تا مقایسه های واقع بینانه را امکان پذیر کند. در اینجا برخی از رایج‌ترین محصولات عایق و مقادیر R آن‌ها آمده است.به ColoradoENERGY.org-R-ValueTable برای فهرست دقیق و عالی از مقادیر R محصول.

ارزش عایق مناسب را می توان با مقایسه مقدار R یک خمیر فایبرگلاس با بتن ریخته شده نشان داد. یک چوب فایبرگلاس با ضخامت ۳.۵ اینچ R-11 را ارائه می دهد. برای رسیدن به همان R-value، بتن ریخته شده باید ۱۱.۵ فوت ضخامت داشته باشد.

چه مقدار R-Value لازم است؟

بسیاری از مردم عایق و عایق را برابر می دانند. R-ارزش با جلوگیری از سرما است، اما عایق در واقع از جریان گرما به مناطق سرد جلوگیری می کند. عایق گرمای بیشتری را در داخل خانه نگه می دارد یا – در آب و هوای گرم تر – گرمای اضافی را از خانه خارج می کند.حتی در مناطق با آب و هوای گرم، وزارت انرژی به صاحبان خانه توصیه می کند مقادیر قابل توجهی عایق اضافه کنند. عایق‌بندی با مقادیر R بالاتر به کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش کمک می‌کند و خانه‌ای راحت‌تر را ایجاد می‌کند.وزارت انرژی بیان می کند که تقریباً ۹ از هر ۱۰ خانه در ایالات متحده عایق بندی نشده است. رساندن عایق به مقدار توصیه شده R و آب بندی نشت هوا می تواند هزینه های انرژی را سالانه ۱۰ درصد کاهش دهد. اگر همه نشتی‌های هوا در یک خانه متوسط ​​با هم ترکیب شوند، سوراخی به ابعاد ۲۵ اینچ مربع ایجاد می‌کنند.این نقشه از وزارت انرژی ایالات متحده مقادیر R عایق توصیه شده را برای مناطق مختلف آب و هوایی نشان می دهد.

سطوح عایق توصیه شده برای مقاوم سازی ساختمان های موجود با قاب چوبی

عایق دیوار

هرگاه نمای بیرونی روی یک دستگاه برداشته شود: دیوار قاب چوبیغیر عایق:در غلاف سوراخ کنید و عایق باد کن قبل از نصب سایدینگ جدید وارد حفره دیوار خالی شوید و مناطق ۳-۴: پوشش دیوار عایق R5 را در زیر سایدینگ جدید اضافه کنید مناطق ۵-۸: R5 را به عایق R6 اضافه کنید روکش دیوار در زیر سایدینگ جدید. ORعایق دیوار قاب چوبی: برای مناطق ۴ تا ۸: قبل از نصب سایدینگ جدید، روکش عایق R5 اضافه کنید. با احترام: وزارت انرژی ایالات متحدهانواع عایق انواع عایق بسیاری وجود دارد مقادیر R متغیر برای استفاده در مکان های خاص خانه شما.

عایق بت. محبوب ترین نوع عایق، عایق batt است که اصطکاک بین ناودانی های دیوار قرار می گیرد. محبوب ترین خفاش ها فایبرگلاس و پشم معدنی هستند. آنها همچنین به صورت رول – معمولاً ۵۰ اینچی در دسترس هستند. عایق پرکننده شل. معمولاً از سلولز یا فایبرگلاس، این عایق بیشتر در اتاق زیر شیروانی مؤثر است، اما در دیوارها محبوب‌تر می‌شود. نصب کننده ها می توانند سلولز را مرطوب یا خشک اعمال کنند. برنامه مرطوب حتی پس از خشک شدن به دیوارها و سقف ها می چسبد.

عایق تخته سفت و سخت. روی دیوارهای بتنی بسیار موثر است زیرا مانع بخار می شود. همچنین یک محصول بیرونی عالی تحت پوشش یا گچ کاری جدید. عایق مانع تابشی. اغلب به انواع خاصی از فوم سفت و سخت متصل می شود تا R-value تا R-6.2/inch را فراهم کند.

عایق فوم اسپری. فوم اسپری قبل از استفاده از دیوار خشک، سطح زیرین عرشه سقف و دیوارهای زیرزمین روی داخل دیوارها می رود. برای جلوگیری از نشت هوا، می‌تواند هر گونه نفوذ دیوار را ببندد.عایق چگونه کار می‌کندعایق یک مانع مقاوم در برابر حرارت ایجاد می‌کند. ترکیب فضاهای مرده هوا و خود محصول از حرکت گرما و هوا از طریق دیوارها، سقف ها و کف جلوگیری می کند.هدایت گرما تا حدودی شبیه صدا است. صدا مستقیماً به گوش شما نمی رسد. در عوض، مولکول ها را در منبع به هم می زند، که به نوبه خود این فرآیند را تا رسیدن نویز و شنیدن آن ادامه می دهد. سرعت صوت نسبتاً آهسته است، که باعث تأخیر بین دیدن برخورد چکش دور به دیوار و شنیدن صدا می شود.هوای مرده به سادگی هوایی است که نمی تواند حرکت کند تا گرما را به جلو منتقل کند.

همه عایق ها از تغییراتی از هوای مرده یا محبوس شده برای جلوگیری از انتقال گرما استفاده می کنند.تغییرات R-Valueمقدار R عایق تنها بخشی از یک پوشش کارآمد ساختمان است. گرما با رسانش، همرفت، تابش و نفوذ هوا حرکت می کند. همه این متغیرها را هنگام تعیین میزان عملکرد یک محصول عایق در نظر بگیرید. R-value یک روش موثر برای تعیین مقاومت جریان گرمایی انواع عایق است، اما فقط رسانایی را اندازه می‌گیرد.اعداد R-value به خودی خود نمی‌توانند عوامل دیگری را که بر جریان گرما تأثیر می‌گذارند، توضیح دهند. اینها شامل باد، رطوبت و تغییرات سریع دما هستند.

همه اینها می تواند باعث افزایش جریان هوا و نشتی در پوشش ساختمان شود. ترکیبی از این عوامل می تواند به طور موثری مقدار R عایق را تغییر دهد و میزان عملکرد آن را تعیین کند.اندازه گیری این مقدار R جدید بسیار دشوار است. باد، رطوبت و دما دائما در حال تغییر هستند. ساختمان ها منابع و اندازه های مختلف نشت هوا دارند. برای تعیین اینکه یک محصول عایق گرم، سرد یا راحت یک ساختمان را حفظ می کند، R-value را به عنوان انتخاب ترجیحی انتخاب کنید.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *