انتخاب برگه

ارزش پروژه های جدید مهندسی عمران در سه ماه اخیر به شدت کاهش یافته است

مرداد ۲۴, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

بر اساس گزارش‌ها، ارزش پروژه‌های مهندسی عمران که در سه ماه منتهی به پایان ژوئیه در سراسر بریتانیا آغاز شد، تقریباً نیمی از سال به سال کاهش یافت. به داده های تحلیلگران صنعت ساخت و ساز گلنیگان.
بر اساس تحلیل گلنیگان که پروژه‌هایی با ارزش کل ۱۰۰ میلیون پوند یا کمتر را پوشش می‌دهد، ۴۶ درصد کاهش در ارزش پروژه‌های مهندسی عمران در این سه ماه نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۲۲ مشاهده شد.
همچنین در سه ماه منتهی به پایان جولای ۲۰۲۳ در مقایسه با سه ماه قبل، ۲۵ درصد کاهش در ارزش چنین پروژه‌هایی مشاهده شد.
زیر مجموعه‌های تعیین‌شده بخش، زیرساخت‌ها و خدمات آب و برق به ترتیب ۴۵ درصد و ۴۹ درصد کاهش سال به سال داشتند. افت ارزش پروژه‌های زیربنایی که در سه ماهه منتهی به پایان تیرماه شروع شده است نسبت به سه ماه قبل بسیار کمتر از افت ارزش پروژه‌های زیربنایی است که ۴۳ درصد بوده است.
در ابتدای سال، داده‌های گلنیگان برای پروژه‌های مهندسی عمران ارزش سال به سال بالاتری را نشان داد، اما این روند از آوریل معکوس شده است.
آلن ویلن، مدیر اقتصادی گلنیگان، پیش‌بینی می‌کند که فعالیت در کوتاه‌مدت به دلیل شرایط اقتصادی که باعث می‌شود بخش دولتی تمایلی به تعهد به پروژه‌های جدید نداشته باشد، کاهش بیشتری خواهد یافت. ویلن گفت: «علاوه بر این، ۱۲ تا ۱۸ ماه مانده به انتخابات عمومی، احتمالاً دولت فعلی رویکرد محتاطانه‌تری به‌ویژه در زمینه زیرساخت‌های بزرگ در پیش خواهد گرفت.
در تمام زمینه‌های ساخت‌وساز، ارزش پروژه‌هایی که در سه ماه منتهی به پایان ژوئیه شروع شده‌اند، ۱ درصد نسبت به سه ماه قبل کاهش یافته و نسبت به سال قبل ۳۳ درصد کاهش داشته است.
ساخت و ساز مسکونی تنها نوع ساخت و ساز بود که افزایش ارزش پروژه را ثبت کرد و نسبت به سه ماه قبل ۲۱ درصد افزایش داشت. با این حال، این ارزش نسبت به سال قبل ۲۶ درصد کاهش داشت.
ارزش پروژه‌های غیرمسکونی نسبت به دوره سه ماهه قبل ۲۳ درصد و در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش ۳۸ درصدی داشته است.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *