انتخاب برگه

انواع عایق برای صاحبان خانه

آبان ۲۷, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

عایق یک ماده ساختمانی است که از اتلاف گرما یا افزایش گرما جلوگیری می کند. همچنین یک جزء ارزشمند در عایق صوتی است. ۹ نوع عایق با اهداف و تکنیک های مختلف نصب وجود دارد. برخی از آنها پروژه های DIY خوبی را ایجاد می کنند، در حالی که برخی دیگر به نصب کنندگان حرفه ای نیاز دارند.عایق مناسب و هوای آب بندی نشت هزینه های گرمایش و سرمایش را حدود ۱۰ درصد در سال کاهش می دهد – به طور متوسط ​​سالانه ۲۰۰.۰۰ دلار. عایق نیز محیط زندگی راحت تری را فراهم می کند. تقریباً ۹۰ درصد از خانه‌های ایالات متحده عایق‌بندی نشده‌اند.

۹ انواع عایق و نحوه عملکرد آنهاانتخاب یک نوع عایق با سه چیز تعیین می‌شود:کجا – عایق مورد نیاز کجاست؟ یا می خواهید؟R-value – R-value مقاومت حرارتی محصولات عایق را اندازه گیری می کند. گرما همیشه به سمت مناطق سردتر جریان دارد، به این معنی که محصولات دارای ارزش R بالاتر از اتلاف گرمای بیشتر جلوگیری می کنند.

نصب – برخی از محصولات عایق را فقط می توان در حین ساخت نصب کرد. بسیاری از آنها برای برنامه های DIY مناسب هستند و پروژه های دشوارتر بهتر است به متخصصان واگذار شود.

عایق پتو

متداول ترین پتو عایق پیم شیشه است. به صورت خفاش های منفرد – معمولاً ۴۸ اینچ – یا به صورت رول – طول ۵۰ اینچ موجود است. فایبرگلاس دارای R-value حدود ۳.۲ در هر اینچ است و برای دیوارها، اتاق زیر شیروانی، کف و سقف مناسب است. اصطکاک خفاشی بین گل میخ ها، تیرچه ها، سقف و تیرچه های کف قرار می گیرد.

انواع دیگر عایق های چوبی عبارتند از:پشم معدنی. دارای مقدار R مشابه عایق فایبرگلاس . گران‌تر از فایبرگلاس است، اما در برابر رطوبت مقاوم‌تر است و در میرایی صدا بهتر است. عایق پشم معدنی برای مکان های پر سر و صدا، در ساخت و ساز آپارتمان، و سینماهای خانگی محبوب است.سلولز. تقریبا R-4 در هر اینچ. ساخته شده از ۷۰٪ مواد بازیافتی و کیفیت عالی سرکوب صدا را ارائه می دهد.

الیاف طبیعی. الیاف طبیعی که گاهی به آن چوب جین می‌گویند، از پنبه بازیافتی – معمولاً شلوار جین آبی – ساخته می‌شوند. R-value کمتر از فایبرگلاس است – در حدود R-3. عایق الیاف طبیعی کیفیت عالی صوتی و عایق صدا را ارائه می دهد.

عایق پتویی با یا بدون روکش موجود است. روکش – معمولاً کاغذ کرافت، و همچنین فویل آلومینیومی یا وینیل – روی یک طرف چوب ها اعمال می شود و می تواند به عنوان یک مانع بخار، مانع تابشی یا مانع هوا عمل کند.عایق فایبرگلاس ارزان تر از عایق شیشه ای است. سایر عایق‌ها. خفاش ها نیز یک پروژه DIY ساده هستند تا زمانی که محصولی با اندازه مناسب داشته باشید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. مقدار عایق در فضاهای هوای مرده است، نه الیاف – فشرده سازی خفاش ها مقدار R را کاهش می دهد.

عایق پر شده یا شل شده عایق دمنده یک انتخاب برتر برای اتاق زیر شیروانی است، اگرچه در دیوارها، کف ها و سقف ها محبوبیت بیشتری پیدا می کند. همه کاره است و حفره ها و فضاهای صعب العبور را پر می کند. نام آن “blown-in” است زیرا نصب به استفاده از دمنده نیاز دارد. برخی از محصولات مختلف عبارتند از:سلولز. عایق سلولزی، روزنامه بازیافتی خرد شده با بوراکس مخلوط شده برای تاخیر در آتش و کنترل آفات است.فایبرگلاس. فایبرگلاس خرد شده می تواند حاوی ۴۰ تا ۶۰ درصد شیشه بازیافتی باشد.

پشم معدنی. پشم سنگ از درصد بالایی از پشم بازیافتی استفاده می کند.پلی استایرن. تخته پلی استایرن خرد شده یا مهره های پلی استایرن.

برخلاف چوب های فایبرگلاس، عایق شل پر شده ارزش R خود را حتی با وزن خود فشرده می کند. برای مثال، عایق سلولزی می‌تواند با R-3 در هر اینچ شروع شود. اما پس از دمیدن ۱۰ اینچ در اتاق زیر شیروانی، ۴ اینچ پایین تر از R-12 خواهد بود.

عایق فوم سخت

تخته های عایق فوم سخت می توانند بر روی اکثر سطوح قاب بندی شده – داخلی یا خارجی نصب شود. آنها می توانند زیر سایدینگ یا گچ کاری جدید، دیوارهای خشک، کفپوش یا سقف های ریزش شوند. فوم تخته های سخت برای سقف های کم شیب و دیوارهای اتاق زیر شیروانی به خوبی کار می کنند و عایق کاری عالی به زیرزمین دیوارهای بتنی. اگر ۲ اینچ ضخامت و مهر و موم شوند، حتی یک مانع بخار ایجاد می کنند. فوم سفت و سخت برای عایق کاری سقف های تخت قبل از استفاده از محصول ضد آب استفاده می شود.سه نوع عایق تخته فوم صلب وجود دارد:پلی استایرن منبسط شده (EPS). کم هزینه ترین. تقریباً R-value 4.6 در هر اینچ. روبه‌رو یا بدون چهره موجود است. محصولات روکش دار ضد بخار در نظر گرفته می شوند. R-value در طول زمان کاهش نمی‌یابد. پلی استایرن اکسترود شده (XPS). رنگ آبی، سبز یا صورتی. R-value 5.0 در هر اینچ. تقریباً ۰.۴۲ دلار در هر فوت مربع در ضخامت یک اینچ. به عنوان یک کندکننده بخار در نظر گرفته می شود، اما رطوبت را جذب می کند که ممکن است در طول زمان ارزش R را کاهش دهد.پلی ایزوسیانورات (ISO). R-value تقریبی ۵.۸ در هر اینچ. تمام پانل های ISO رو به رو هستند. صفحات فویل غیرقابل نفوذ در نظر گرفته می شوند – ایجاد یک مانع بخار. مقدار R ISO نیز با گذشت زمان اندکی کاهش می یابد.

عایق بلوک بتنی

بلوک‌های بتنی هوادهی اتوکلاو شده (AAC) 80 درصد هوا هستند و محصولی عالی برای عایق‌سازی ایجاد می‌کنند. برای پایه‌ها و دیوارهای ساختمان استفاده می‌شود، آنها یک مقدار R تقریبی ۱.۲۵/اینچ یا حدود R-10 را در یک بلوک ضخیم ۸ اینچی ارائه می‌کنند.

عایق بلوک‌های بتنی بادوام، مقاوم در برابر یخ زدگی، مقاوم در برابر آتش است. ، و مقاوم در برابر آب دارای رده بندی کلاس انتقال صدا (STC) حداکثر ۶۰. بلوک های AAC جامد بدون حفره های داخلی هستند. تا همین اواخر، بلوک‌های AAC تقریباً در ایالات متحده ناشناخته بودند، اما تقریباً ۶۰ درصد خانه‌ها در اروپا از آن‌ها استفاده می‌کردند.بلوک‌های بتنی استاندارد می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلف عایق اضافه کنند.بلوک های فوم سفت و سخت. در طول ساخت و ساز در هسته های توخالی بلوک ها قرار می گیرد.

بلوک های مهره ای پلی استایرن. تا R – ۳.۰۰ در هر اینچ. تولید شده با سیمان پرتلند و مهره های پلی استایرن. محصول سبک وزن و آسان DIY، به راحتی برش می‌دهد و میخ‌ها و پیچ‌ها را می‌پذیرد.Blooks Wood Chip Blocks. 85% چوب، ۱۵% بتن.

بلوک های ضخیم ۱۲ اینچی. ارزش عایق بالا ساخت آسان DIY.عایق فوم اسپریاسپری فوم برای پر کردن حفره های اطراف قاب پنجره ها و درها و سوراخ ها و شکاف های دیوارها محبوب است. با R-value تا ۶.۵ در هر اینچ، یکی از بهترین مقادیر عایق را فراهم می کند. می‌توانید عایق فوم اسپری را در قوطی‌های دستی یا قوطی‌های بزرگ‌تر متصل به تفنگ اسپری پیدا کنید.اسپری فوم در ظروف با اندازه‌های صنعتی برای کاربردهای تجاری توسط نصاب‌های حرفه‌ای نیز موجود است. اسپری در حفره های گل میخ با قاب ۲×۶، R-value 27.5 را ارائه می دهد و یکپارچگی ساختاری را اضافه می کند. فوم تمام شکاف‌ها را پر می‌کند و محکم به سیم‌ها، لوله‌ها و وسایل الکتریکی و مکانیکی می‌چسبد و دیوارها، کف‌ها و سقف‌های محکم ضد نشتی ایجاد می‌کند.

انواع فوم اسپری فوم اسپری با کیفیت خوب به سرعت منبسط و درمان می شود. وقتی خشک شد، می توانید آن را برش دهید، فرم دهید و رنگ کنید. دو نوع اسپری فوم در محل وجود دارد.

فوم سلول باز. فوم های سلول باز چگالی کمتری دارند زیرا ساده هستند فوم های پلی اورتان پر از هوا. آنها دارای R-value کمتری هستند و هزینه کمتری نسبت به فوم سلول بسته دارند. R-value معمولی ۳.۷ در هر اینچ است.فوم سلول بسته. فوم اسپری سلول بسته نیز از پلی اورتان ساخته شده است و دارای سلول های بسته با چگالی بالا است که با گاز پر شده اند تا انبساط را فراهم کنند. فوم سلول بسته معمولا دارای R-value 5.0 در هر اینچ است. اما مقداری فوم سلولی بسیار متراکم می تواند به ۶.۵ در هر اینچ برسد. فوم سلول بسته بسیار مقاوم در برابر آب است و آن را برای مکان های مرطوب مانند زیرزمین ایده آل می کند. گرانتر از فوم سلول باز است.

عایق تخته فیبر سختعایق تخته فیبر سخت یک محصول تخصصی است که برای عایق کاری کانال های HVAC ساخته شده است. مجاری هوا هوای گرم – گاهی گرم – سرد را حمل می کنند. مجاری با عایق بندی کافی هزینه های انرژی را کاهش می دهد و کل سیستم را موثرتر می کند.

بردهای سفت و سخت از ضخامت ۱ تا ۲.۵ اینچ در دسترس هستند و دارای R-value R-5.4 در هر اینچ هستند.

با توجه به عایق مانع تابشی یا عایق بازتابی، مقدار R ندارد زیرا هدایت گرما را کاهش نمی دهد. گرما را منعکس می‌کند و از حرکت آن به بعد جلوگیری می‌کند. فویل آلومینیومی چسبانده شده به پنجره های رو به جنوب، یک مانع بازتابنده است که از گرم کردن اتاق توسط نور خورشید جلوگیری می کند.

موانع تابشی در آب و هوای گرم تا گرم موثر هستند. در آب و هوای سردتر، آنها مقرون به صرفه نیستند – حتی ممکن است مضر باشند زیرا می توانند بهره خورشیدی را کاهش دهند. موانع بازتابنده تابشی مواد بسیار بازتابنده هستند – معمولاً فویل‌های آلومینیومی که به لایه‌های مختلف متصل می‌شوند. برخی از اینها عبارتند از کاغذ کرافت، تخته رشته ای جهت دار (OSB)، مقوا، پلاستیک و عایق های سفت و سخت مانند تخته فیبر سفت و عایق فوم سفت و سخت مانند پلی ایزوسیانورات. عایق انعکاسی در مکان های زیر رایج است:دیوارهای خارجی. اغلب در زیر سایدینگ نصب می شود تا گرمای خورشید را منعکس کند. یا پلاستیک نازک با روکش فویل یا به عنوان پشتی برای تخته عایق.

تخت زیر شیروانی. دمای ایده آل اتاق زیر شیروانی همان دمای بیرون است. نصب عایق انعکاسی بر روی تیرها یا روی عایق به جلوگیری از افزایش حرارت کمک می کند و در صورت عبور کانال از اتاق زیر شیروانی می تواند هزینه های HVAC را تا ۱۰٪ کاهش دهد.اتاق های کوره. فویل انعکاسی گرما را در کوره و اتاق دیگ بخار نگه می دارد.

سقف ها. سقف های سوله و برخی از سقف های طاق دار عایق و تهویه ضعیفی دارند. افزودن عایق مانع تابشی اتاق های زیر را خنک تر می کند.

گاراژ. اکثر گاراژها نسبت به خانه ها عایق کمتری دارند. فویل انعکاسی روشی ارزان قیمت برای کمک به خنک نگه داشتن آنها است.

پانل های عایق سازه پنل های عایق سازه (SIP) پیش ساخته هستند بخش هایی که پیمانکاران برای ساخت دیوار، کف یا سقف استفاده می کنند. آنها تخته های عایق فومی هستند که بین تخته رشته ای جهت دار (OSB) قرار گرفته و به محل ساختمان ارسال می شوند. SIP ها برای دیوارها-داخلی و بیرونی، کف، سقف و سقف استفاده می شوند.وزارت انرژی ایالات متحده می گوید ساخت SIP می تواند هزینه های گرمایش و تهویه مطبوع را تا ۱۴% کاهش دهد. آنها نسبت به ساخت و سازهای معمولی دارای شکاف ها و سوراخ های کمتر، کم صداتر و کارآمدتر هستند.

مواد عایق در SIP ها اغلب پلی استایرن یا پلی ایزوسیانورات هستند. فرآیند تولید برای تولید محصولی با دوام و بدون لایه برداری بسیار مهم است. مقادیر R معمولی حدود R-3 در هر اینچ است و دیوارها ۴ اینچ یا ۸ اینچ ضخامت دارند.فرم های دیوار بتنی عایق شدهقالب‌های بتن عایق (ICF) جایگزین قالب‌های چوبی یا فلزی مورد استفاده برای ریختن زیرزمین‌های بتنی می‌شوند. این فرم ها بخشی از پایه باقی می مانند و R-value R-20 را ارائه می دهند. این سیستم از صفحات فوم ضخیم متصل به هم تشکیل شده است که با اتصالات پلاستیکی به هم متصل شده اند.در طول ساخت، میلگرد اضافه می شود و قالب ها با بتن پر می شوند. ICF ها نه تنها برای زیرزمین ها بلکه برای دیوارهای بیرونی نیز استفاده می شوند. پانل های فوم بیرونی با نوارهای پلاستیکی برای چسباندن سایدینگ یا سیم گچبری تعبیه شده اند.از آنجایی که فوم می تواند دسترسی آسان به حشرات و آب را فراهم کند، دیوارهای ICF باید توسط یک پیمانکار با تجربه که مشکلات احتمالی و مشکلات احتمالی را درک می کند ساخته شود. می داند چگونه با آنها برخورد کند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *