انتخاب برگه

ایجاد سالانه ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید با جلوگیری از حوادث کارگاه‌ها

مرداد ۳۰, ۱۳۹۵ | صنعت ساختمان | ۰ دیدگاه

معاون روابط کار وزیر کار از ایجاد سالانه ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید از محل منابع جلوگیری از حوادث ناشی از کار خبر داد و گفت: حوادث در کارگاه‌ها سالانه‌ای هزینه‌ای نزدیک به ۴ درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از خبرگزاری فارس،سیدحسن هفده‌تن  با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در افزایش میزان ایمنی کارگاه‌ها در سطح کشور با توجه به حوادث اخیر برخی بنگاه‌های پرخطر اظهار داشت:‌تا کنون یک میلیون نفر ساعت از مسئولان ایمنی کارگاه‌ها آموزش دیده‌اند.
وی افزود: در این باره ۱۸ دستگاه و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به انجام افزایش ضریب عمومی کارگاه‌ها کمک کرده‌اند کهظ علاوه بر آن سازمان نظام مهندسی سندیکای انجمن‌های تخصصی ساختمان، وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در کنار وزارت کار همکاری‌هایی داشته‌اند.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حوادث مستقیم و غیرمستقیم در کارگاه‌ها هزینه‌های بسیاری را بر اقتصاد کشور تحمیل می‌کند، تصریح کرد: با یک برنامه‌ریزی ۱۰ ساله می‌توان سالانه از هدررفت ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع کشور جلوگیری کرد.
هفده‌تن با بیان اینکه می‌توان از محل جلوگیری از حوادث ناشی از کار سالانه ۵۰ هزار فرصت جدید شغلی ایجاد کرد، گفت: موضوع افزایش ضریب ایمنی در کارگاه‌ها به عنوان یک مسئله مهم باید در اولویت اقدامات دستگاه‌ها قرار گیرد.
وی گفت: حوادث در کارگاه‌ها سالانه معادل ۴ درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود که حدود ۲۰ میلیارد دلار خواهد شد بنابر این با ادامه اقدامات فعلی بار سنگینی از هزینه‌ها از دوش سازمان‌های بیمه‌گر و تأمین اجتماعی برداشته خواهد شد.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است که با افزایش ایمنی کارگاه‌ها نه تنها آرامش شغلی برای کارگران کشور به وجود می‌آید؛ بلکه در آینده از حوادث تلخ و ناگوار از جمله از دست دادن اعضای خانواده و یا عضوی از بدن آنان جلوگیری می‌شود.
به گزارش فارس، پیش از این هفده‌تن از عزم وزارت کار برای تصویب افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران خبر داده و گفته بود که برای تصویب بند آخر مصوبه مزدی سال ۹۴،‌ با دولت مکاتبه کرده‌ایم.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *