انتخاب برگه

بررسی رشد قیمت میلگرد نسبت به سال گذشته

تیر ۲۴, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی | ۰ دیدگاه

قیمت میلگرد به ‌عنوان یکی از مقطع های فولادی خیلی پرکاربرد در ساختمان‌سازی و صنعت ها برای خیلی از افراد مهم است. این محصول ها در کارخانه ‌های متفاوتی ساخته می‌ شوند و نوع های مختلفی دارند. مطابق با استانداردی که برای میلگردها استفاده میشود، می‌توان این محصول ها را را به 4 نوع A1، A2 ، A3 و A4 تقسیم بندی کرد. از نظر سایزبندی هم آن ها را می‌توان به قسمت های متفاوتی تقسیم بندی کرد که معمولاً از هر سایز برای کاربرد ویژه استفاده می‌شود. وزن میلگرد یکی از عامل های مهم و اساسی در تعیین کردن قیمت میلگرد است.

قیمت آنلاین میلگرد

امروزه یکی از روش ‌های پرطرفدار برای افرادی که به دنبال راه ‌های آسان و سریع برای خریدن مقطع های آهنی هستند، مشاهده کردن قیمت میلگرد در اینترنت و سایت ها است . با دسترسی به سایت ‌های فروش آنلاین میلگرد، خریداران عزیز می‌توانند به سادگی انواع میلگرد را با قیمت خوب تهیه نمایند. آهن لند به شما این کمک را می کند که انواع متفاوتی از میلگرد را با قیمت ‌های مختلف مشاهده کنید و متناسب با نیاز خود، محصولات درستی را انتخاب کنید. علاوه بر این، آهن لند با شماره های 02191010666 و 06153222100 امکان ارسال محصولات و خرید آنلاین به محل مورد نظر شما را هم فراهم خواهد کرد.

قیمت لحظه ای میلگرد

قیمت لحظه ‌ای میلگرد تحت تأثیر چندین عامل مختلف قرار می‌گیرد. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. عرضه و تقاضا: مقدار عرضه و تقاضای میلگرد در بازار نیز می‌تواند قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهد.
  2. . نرخ تورم: نرخ تورم و ارزش پول نیز می‌تواند بر قیمت میلگرد تأثیر بگذارد.
  3. قیمت فلزات اولیه: قیمت میلگرد تحت تأثیر قیمت فلزات اولیه مانند آهن، نورد، کربن، و غیره قرار می‌گیرد.
  4. روش‌ های تولید و فرآوری: روش تولید و فرآوری میلگرد نیز می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد
  5. وضعیت بازار: شرایط بازار، شامل فصل، روند رشد اقتصادی و میزان سفارشات صنعتی نیز می‌تواند بر قیمت میلگرد تأثیر بگذارد.

با توجه به این عوامل، قیمت لحظه ‌ای میلگرد در بازار می‌تواند متغیر باشد و ممکن است در هر لحظه تغییر کند. در نتیجه، برای خرید میلگرد بهتر است از نرخ ‌های لحظه‌ ای مطلع شده و مطالعه و بررسی بازار را به صورت دقیق انجام دهید. آهن لند https://ahanlands.com به شما این امکان را می دهد که همواره جدید ترین قیمت میلگرد را در اختیار داشته باشید. برای این کار فقط کافی است به قسمت میلگرد سایت آهن لند وارد شوید و آخرین قیمت تمام کارخانجات تولید میلگرد را مشاهده نمایید.

قیمت هر شاخه میلگرد

قیمت هر شاخه میلگرد بسته به وزن شاخه متفاوت است. درواقع یکی از مهم ترین المان ها در قیمت گذاری میلگرد، وزن آهن و فولاد موجود در آن است. البته رابطه وزن میلگرد با قیمت آن لزوما نسبتاً مستقیمی ندارد. عوامل دیگری مثل نوع و گرید میلگرد، کارخانه تولیدی و مواردی ازاین دست هم در تعیین قیمت هر شاخه میلگرد موثر است. با توجه به این توضیحات، بهترین راه برای به دست آوردن نرخ میلگرد شاخه ای، این است که به سایت ‌هایی مراجعه کنید که قیمت ها را به صورت روزانه آپدیت می کنند. ما در آهن لند هر روز بین ساعات 11 تا 14 نوسانات را محاسبه و هزینه را اعمال می کنیم. بنابراین شما می توانید هر روز تعرفه مقاطع مختلف آهنی را در سایت آهن لند مشاهده کنید

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

عوامل موثر بر قیمت میلگرد را می‌توان به دو دسته تقسیم‌ بندی کرد. اول پارامترها مثل ابعاد، مشخصات و وزن محصولات ثابت بوده و می توان ان ها را پیش‌بینی کرد. مثلا هرچقدر ابعاد و وزن میلگرد زیاد باشد، این محصولات از قیمت زیادتری برخوردار است. علاوه بر این بعضی برندها وابسته به تجهیزات مورد استفاده برای ساخت، قیمت مختلفی در مقایسه با سایر کارخانجات دارند. برند ذوب آهن در این دسته قرار دارد و به علت کیفیت زیاد محصولات تولیدی، تبعیت از جدول اشتال، استفاده کردن از استانداردهای بین‌المللی دارای قیمت زیادتری نسبت به بقیه کارخانجات است. درنتیجه قیمت میلگرد متناسب با مشخصات ،مکانیکی،ظاهری، شیمیایی و برند تولیدی قیمت مختلفی خواهدداشت. این موردها قابل بررسی بوده است و خریداران می‌توانند بعد از خریدن با مقایسه ویژگی میلگرد کارخانه های متفاوت، مناسب‌ ترین محصولات را انتخاب کنند.

بررسی رشد قیمت میلگرد نسبت به سال گذشته

پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲ به دلیل تاثیر آن بر هزینه های ساخت و ساز، اهمیت بسیاری دارد. در واقع با پیش بینی قیمت میلگرد می توان تا حدود زیادی هزینه ساخت مسکن و پروژه های عمرانی را نیز پیش بینی کرد. به همین دلیل است که یکی از سوالات پرتکرار همه خریداران و مصرف کنندگان مقاطع فولادی و همچنین متقاضیان مسکن در ماه های اخیر، مربوط به قیمت میلگرد در سال آینده می باشد.

برای اینکه که بیشتر بدانیم سال ۱۴۰۲، قیمت میلگرد چه تغییری خواهد کرد این قسمت مقالع را دنبال کنید.، ابتدا نوسال های قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱ و عوامل اثر بر قیمت آن را بررسی خواهیم کرد و بعد قیمت میلگرد ۱۴۰۲ را با دقت به شرایط موجود و اخبار، پیش بینی می کنیم.

قیمت میلگرد در ماه های اول سال ۱۴۰۱، ثبات نسبی ای داشت. به طوری که قیمت میلگرد آجدار A3 سایزهای ۱۴ تا ۲۰ اصفهان، از مرداد ماه تا آخر آبان ماه در کانال ۱۴ هزارتومان بود. این ثبات قیمتی، خریداران و سرمایه‌گذاران را به سوی خرید میلگرد و بازار سوق داد.

اما از اواخر ماه پاییز به بعد، قیمت های میلگرد در سال ۱۴۰۱ وارد یک روند صعودی شد. این روند صعودی در زمستان ۱۴۰۱ خیلی شدت گرفت و پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱ رشد بیشتر میلگرد را نشان داد. این تغییرهای قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱ را می‌توانید در سایت آهن لند هم مشاهده کنید.

بعضی مشتریان به دنبال اینکه آیا قیمت میلگرد کاهش می‌یابد یا نه، نسبت به خرید این مقطع دچار شک و تردید شدند. آنچه که از رفتار بیلت، سنگ آهن جهانی، دلار نیمایی و آزاد برمی‌آید، انتظار می رفت که روند قیمت میلگرد در ماه های آینده سال 1402 رفتار نوسانی داشته باشد.

شرایط فعلی بازار در سال 1402 نشان می‌دهد که تحت تاثیر عواملی چون نرخ دلار، افزایش تقاضا و مسائل اقتصادی و سیاسی داخل کشور، در نیمه اول سال شاهد تغییرات و درواقع افزایش زیادی در قیمت میلگرد می باشیم.

نرخ تورم سالانه ۴۸ درصد حال حاضر، باعث می‌‌شود که پیش بینی کردن قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲، خیلی افزایشی باشد. این تورم باعث افزایش یافتن قیمت طلا و بقیه فلزها تا ۱۰ درصد می‌شود که بازار میلگرد را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

می‌توانید تغییر قیمت های میلگرد میانه و قیمت های میلگرد اصفهان، و بقیه برند ها را در سایت آهن لند بررسی کنید.

مدت زمان دوام این پیش بینی ها می‌تواند تحت اثرات اتفاقات اقتصادی داخلی و خارجی و سیاسی، با تغییرات زیادی مواجه باشد. چرا که بازار جهانی در شرایط ویژه، ثبات قیمتی ندارد و کمی بلاتکلیف است.

غیرقابل پیش بینی بودن قیمت میلگرد در روزهای بعدی، علت محکم به پیگیری جدی ‌تر تحلیل بازار فولاد و بر استعلام قیمت روزانه در سال ۱۴۰۲ است.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *