انتخاب برگه

بررسی قیمت انواع سیم برق البرز

تیر ۲۴, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

همانطور که می‌ دانید صنایع سیم و کابل البرز یکی از تولید کنندگان معتبر در زمینه تولید انواع سیم و کابل است. اکنون سیم برق البرز با کیفیتی مطلوب و با بهرمندی از مواد اولیه مرغوب تولید می شود. از همین رو شرکت صنایع البرز توانسته است محصولاتی با استانداردهای جهانی تولید نموده و در بازار داخلی عرضه نماید. سیم برق اصولا محصولی برای انتقال جریان الکتریکی است که از دو بخش عایق و هادی ساخته می شود. به طور کلی جنس هادی در سیم های گوناگون می تواند از فلز مس و یا فلز آلومینیوم باشد. اما از آنجا که رسانایی فلز مس بسیار بالا است اولویت همواره با استفاده از این فلز در سیم ها به عنوان هادی بوده است.

اکنون سیم و کابل البرز به عنوان یکی از با معتبرترین برندها در زمینه تولید این نوع محصولات شناخته می شود. چیزی در حدود ۱۶ سال است که سیم و کابل البرز در این زمینه فعالیت می کند و هر روز گستره فعالیت های این شرکت وسعت بیشتری می یابد. سیم و کابل البرز در واقع سال ها پیش فعالیت خود را ابتدا با تولید سیم برق افشان آغاز نمود. اما بعدتر موفق شد در زمان کوتاهی نه انواع گوناگون سیم و کابل را با کیفیت و تنوعی مطلوب تولید نماید. سیم و کابل البرز اکنون دارای نشان استاندارد شرکت برق می باشد. همچنین واحد کنترل کیفیت بسیار پیشرفته این شرکت تولیدی سبب شده است مشتریان امنیت بالایی را در هنگام استفاده از محصولات این شرکت تجربه کنند. از طرف دیگر سیم و کابل البرز به طور سالانه و در راستای ایجاد ارتباط بیشتر و بهتر با مشتریان خود در تلاش بوده است با حضوری جدی و مفید در نمایشگاه های بین المللی صنعت برق تهران این شرایط را فراهم آورد. خوشبختانه این شرکت هم اینک موفق شده است به اهداف خود در این راستا دست پیدا کند.

چه عنصری در قیمت یک سیم برق اثر گذار است؟

همان طور که گفته شد هر سیم از دو بخس هادی و عایق ساخته شده است. با توجه به ویژگی هایی که فلز مس دارد امروزه دیگر همه می‌دانیم که مس بهترین گزینه برای استفاده به عنوان هادی انواع سیم و کابل است. مس دارای رسانش الکتریکی بسیار بالایی است، در واقع مس در میان دیگر فلزات قابلیت حمل بیشترین میزان بار الکتریکی را دارد و نیاز ضروری سیستم های الکتریکی می‌باشد که از سیم هایی با هادی مس استفاده نمایند. از طرف دیگر بالا بودن میزان استحکام کششی فلز مس در قیاس با فلزات دیگری مانند آلومینیوم نیز عامل دیگری است که سبب می‌شود این فلز به عنوان هادی انواع سیم و کابل مورد استفاده قرار بگیرد. اما مس ویژگی های دیگری نیز دارد که همچنان به آنها اشاره خواهیم کرد. ویژگی هایی که همگی در نهایت این فلز را به برترین رسانا و هادی سیم و کابل تبدیل نموده است.

با توجه به نکاتی که درباره ویژگی های فلز مس بیان کردیم، اکنون دیگر اهمیت این فلز در رسانایی و کیفیت انواع سیم و کابل بر ما پوشیده نیست. اما همان طور که اشاره ای گذرا به این نکته نیز داشتیم فلز مس فلز گرانی است. از این رو برخی تولید کنندگان سیم و کابل موجود در بازار برای آن که بتوانند مشتریان را به سمت کالای خود جذب نمایند، در محصول خود از فلز مس به عنوان هادی سیم یا کابل بهره می برند اما چون مس فلز گرانی است، میزان مس به کار رفته در این محصولات را به حداقل می رسانند. همین امر سبب می شود محصولی بی کیفیت ولی در عین حال ارزان را به مشتری ارائه نمایند. باید توجه داشته باشید که یک سیم یا کابل با کیفیت در انواع مختلف، باید دارای میزان استانداردی مس به عنوان هادی سیم باشد. با این وصف کیفیت و مقدار مس به کار رفته در انواع سیم و کابل تاثیر مستقیمی در قیمت محصول دارد.

قیمت سیم و کابل البرز تابعی از کیفیت محصولات این شرکت

به طور کلی باید گفت که سیم برق البرز به لحاظ کیفیت محصولات از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است. برای نمونه انواع سیم برق البرز دارای مقاومت بالایی می باشند و در برابر احتراق و آتش سوزی بسیار مقاوم ‌تر از نمونه های مشابه این نوع محصولات هستند. این شرکت تولیدی همچنین در تولید سیم افشان البرز از فلز مس استفاده می‌کند که یکی از مقاوم ترین و در عین حال ارزانترین فلزاتی که برای انتقال برق مورد استفاده قرار می گیرد. از طرف دیگر روکش سیم برق البرز عموما از جنس PVC است.

 این نوع روکش ها در واقع سبب می شوند مقاومت و کیفیت سیم برق افزایش بیابد. امروزه از سیم افشان البرز در انواع سیم کشی برق ساختمان‌ها ، سیمکشی داخلی وسایل برقی و غیره استفاده می گردد. اکنون بنابر مطالب گفته شده درباره کیفیت انواع سیم برق البرز این نکته قابل ملاحظه است که قیمت محصولات این شرکت به ویژه قیمت سیم برق البرز با توجه به کیفیت مواد اولیه، جنس و کیفیت هادی و عایق سیم تعیین می گردد. بنابراین مصرف کننده باید به این نکته توجه داشته باشد که قیمت سیم برق البرز را با توجه به کیفیت جنس عایق و کیفیت جنس هادی مسی آن در مقایسه با نمونه های مشابه سنجیده و سپس اقدام به خرید نماید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه