انتخاب برگه

بررسی پردرخواست ترین خدمات ساختمانی در مازندران و گیلان

شهریور ۲۳, ۱۴۰۰ | رپورتاژ آگهی

مجموعه کارهایی که برای ساخت، بازسازی، تعمیر و نگهداری ساختمان انجام می شود، جزو خدمات ساختمانی به حساب می آید و طبیعتا نیاز به خدمات ساختمانی، از آغاز یک پروژه عمرانی تا چندین سال بعد (چه برای بازسازی و چه برای تعمیرات و…) هم وجود دارد. اگر بخواهیم به چند مورد از خدمات ساختمانی اشاره کنیم، می توانیم این موارد را نام ببریم: خدمات بنایی، تاسیساتی، بازسازی، نماسازی، سیم کشی، ویلاسازی، محوطه سازی و….

همان طور که می دانید، استان های شمالی کشور، خصوصا استان های مازندران و گیلان، جزو خوش آب و هوا ترین مناطق ایران عزیزمان می باشند و به همین دلیل در طول سال، خصوصا در روزهای تعطیلات، سفرهای بی شماری به این استان ها انجام می شود که اکثرا سفرهای چند روزه هستند و این حجم از مسافر، نیاز به مکان هایی برای سکونت چند روزه ی خود دارند.

با این مقدمه، مقاله خود را درباره بررسی پردرخواست ترین خدمات ساختمانی در مازندران و گیلان را ادامه می دهیم. طبیعی است با توجه به آب و هوا و جاذبه های گردشگری که استان های مازندران و گیلان دارند و انبوه مسافرانی که به این استان ها سفر می کنند، ساختمان سازی و خصوصا ویلا سازی جزو پردرخواست ترین خدمات ساختمانی در این مناطق می باشند.

با توجه به اطلاعاتی که از همکاری با تیم مهندسی گیچو سازه کسب کرده ایم، متوجه شدیم که بیشتر مردم تمایل به ساخت ویلا های دوبلکس و مدرن را دارند و تمایل به ساخت ویلاهای کلاسیک بسیار کمتر از گذشته شده است و همچنین ویلا سازی از ساختمان سازی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که باتوجه به هزینه ساخت ویلا و همچنین عدم مجوز تخریب و نوسازی در برخی مناطق، بازسازی ویلاها و خانه های قدیمی، یکی دیگر از پردرخواست ترین خدماتی است که در استان های شمالی کشور خصوصا مازندران و گیلان از تیم های عمرانی درخواست می شود.

از دیگر خدماتی که بسیار مورد درخواست صاحبان ساختان ها و ویلاهای استان های شمالی است، محوطه سازی و نماسازی است. ظاهر یک ساختمان و زیبایی فضایی که در اختیار دارد، بسیار حائز اهمیت است و این مورد چه در فروش ملک و چه در اسکان، بسیار مورد توجه قرار می گیرد؛ پس طبیعی است که محوطه سازی و نماسازی سازه های قدیمی، جزو پردرخواست ترین خدمات ساختمانی در استان های مازندران و گیلان باشد.

با توجه به خرابی های جزئی و کلی تاسیسات ساختمان ها و ویلاهای قدیمی، خدمات تاسیساتی، از دیگر مواردی است که در این مناطق بسیار مورد درخواست قرار می گیرد. خدماتی مانند: تعویض لوله های قدیمی، عیب یابی و تعمیر نشت آب و نم زدگی، نصب شیرآلات، سرویس کولر و… و همچنین به گفته ی یکی از مهندسان معمار خوب مازندران، بعضی از مردم که توانایی بازسازی کامل خانه یا ویلای خود را ندارند، از آنها درخواست خدمات بنایی مانند، گچ کاری، تعویض کاشی، سرامیک و یا موزاییک و… را دارند که این هم یکی از پردرخواست ترین خدماتی است که مردم درخواست می کنند.

در کل اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، ساختمان سازی و ویلا سازی جزو پردرخواست ترین خدمات ساختمانی در استان های مازندران و گیلان هستند و بعد از آن، بازسازی است که مورد تقاضای مردم مناطق شمالی است. پس از این موارد، طبیعتا مانند هر استان دیگری، خدمات تاسیساتی، بنایی، سیم کشی و… هستند که درخواست های بیشتری دارند.

در نهایت میتوانیم به ترتیب خدمات طراحی و پیمانکاری ویلا را جز پردرخواست ترین خدمات ساختمانی استان های مازندران و گیلان بدانیم. البته لازم به ذکر است که خدماتی مثل نقشه برداری قطعا حجم درخواست بیشتری را نسبت به طراحی و ساخت ویلا دارد اما به دلیل پایین بودن هزینه این مدل خدمات ها از آن صرف نظر کردیم.

به دلیل بالا بودن حجم خرید و فروش زمین های منطقه قطعا خدماتی مثل نقشه برداری، انتقال و ثبت سند پر درخواست تر هستند اما هدف ما در این مقاله بررسی خدمات ساختمانی بوده است.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

۰ دیدگاه

سوالی دارید؟ پیام دهید