انتخاب برگه

بلوک AAC چیست؟

آبان ۵, ۱۳۹۵ | آموزشی, اجرایی | ۰ دیدگاه

بلوک AAC به نوعی از بتن سبک متخلخل گفته می‌شود که در ساختمان سازی به کار می‌رود. وزن پایین بلوک AAC در کنار #عایق حرارتی بودن بلوک AAC دلیل اصلی استفاده از بلوک AAC در ساختمان سازی است. بلوک AAC با نام اصلی بتن هوادار اتوکلاو شده از بتن‌های قدیمی اتوکلاو نشده یا بتن NAAC متمایز می‌شوند.

هر دو بلوک نام برده شده، بلوک متخلخل سبک هستند که در ساختمان سازی به کار می‌روند و ویژگی‌های مشابهی نیز دارند. ‌ بلوک NAAC‌ به بلوکی گفته می‌شود که به روش‌های گازی ساخته نشده است. بلوک AAC به روش گازی پخته می‌شود و پف می‌کند. بعد از این مرحله بلوک را می‌برند و به قطعات مورد نظر در دمای بالای ۲۰۰ درجه سانتی گراد استفاده می‌کنند. وزن مخصوص بلوک AAC از بلوک NAACکمتر است و به همین دلیل مقاومت بیشتری دارد.
بلوک AAC ویژگی‌های زیادی دارد که کار ساختمان سازی را آسان، سریع و ایمن می‌کند. به علاوه این که ساختمان‌هایی که با بلوک AAC ساخته شده اند، مقاومت بیشتر و اتلاف انرژی بسیار کمتری دارند.

بلوک AAC بلوک‌های بزرگی دارد. برای چیدن بلوک‌های بلوک AAC به مهارت ویژه ای نیاز نیست و کارگران ساده نیز می‌توانند، به راحتی بلوک‌های بلوک AAC را روی همدیگر بچینند. به خاطر وزن پایین، به راحتی توسط کارگران حمل می‌شوند. به خاطر راحتی کار، هزینه کمتری نیز بابت دیوار چینی با بلوک AAC به کارگران پرداخت خواهید کرد.

بلوک AAC به راحتی اره می‌شود و میخ در آن به راحتی کوبیده می‌شود. بنابراین سیم کشی و لوله کشی کردن در ساختمان‌های ساخته شده از بلوک AAC تمیزتر و سریع تر انجام می‌شود.

اولین ویژگی مهم بلوک AAC ، وزن پایین این مصالح ساختمانی است. وزن ساختمان با بلوک AAC پایین می‌اید. بنابر تحقیقات، ساختمان‌هایی که وزن کمتری دارند، مقاومت بالاتری در مقابل زلزله دارند. به همین دلیل استفاده از بلوک AAC در ساختمان‌های ضد زلزله در حال افزایش است.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *