انتخاب برگه

بهترین ایده عایق کاری ساختمان با بلوک سبک عایق و گچ عایق

آبان ۳۰, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

ایده عایق کاری با بلوک عایق یا گچ عایق

عایق کاری بنا، از نان شب واجب تر است و این امر زمانی محقق می شود که شما مصالح مخصوص عایق کاری را استفاده کنید. منظور ما از عایق کاری صرفا، عایق صدا بودن نیست! بلکه ساختمان باید از لحاظ صدا، حرارت، گرما، سرما، آب و کلا همه لحاظ، عایق کاری شود. اما مگر این کار ممکن است؟!

با اطمینان می گوییم، بله! عایق کاری ساختمان ۱۰۰ درصد امکان‌پذیر است، به شرطی که اصل اولیه ی ساخت و ساز، یعنی انتخاب مصالح استاندارد عایق را رعایت کنید. مهمترین گاک برای رسیدن به این هدف، انتخاب مصالح دیواری استاندارد، مانند بلوک عایق و گچ عایق است.

شمایی که سفال می خرید و به خیال خود، بنای ارزان می سازید، هم به خودتان و هم به استفاده کنندگان آینده از آن بنا، ظلم می کنید، لطفاً با جان و اعصاب مردم بازی نکنید!

گچ عایق چیست؟

گچ عایق یا گچ پلیمری، محصول جدیدی است که خیلی ها حتی آن را نمی شناسند. با اصلاح گچ قدیمی، محصول مدرن گچ عایق تولید می شود.

گچ معمولی از سنگ گچ که به وفور در طبیعت یافت می شود تشکیل شده است. حال اگر مواد افزودنی پرلیت، گرانول سیلیس یا ورمیکولیت را به پودر گچ معمولی بر پایه آهک یا سنگ گچ اضافه کنید، گچ پلیمری یا گچ عایق حاصل می شود که با نام گچ ضد آب، گچ عایق حرارت و… نیز شناخته می شود. البته هر تولید کننده ای فرمول تولید مخصوص و احتمالا پنهانی خاصی برا ی خود دارد، اما در کل ترکیب همین است.

اضافه کردن پلیمر به ترکیب گچ، تنها یک مزیت را اضافه می کند و آن عایق بودن است. یعنی شما با استفاده از گچ عایق در کنار سایر مصالح ساختمانی عایق نظیر بلوک سبک، ساختمان خود را عایق بندی حرارتی، صوتی و رطوبتی می کنید. کاری که گچ معمولی از انجام آن عاجز مانده است.

مزایای گچ عایق

صرف نظر از اینکه گچ عایق بر پایه آهک باشد یا سنگ گچ، به شما کمک می کند تا در هزینه های گرمایش و سرمایش خانه صرفه جویی کنید. به دلیل ترکیبات ویژه، این گچ عایق، طوری طراحی شده است که انتقال حرارت را مسدود کند و در عین حال امکان انتقال رطوبت را فراهم می کند.

معنی آن این است که بسته به فصل، به حفظ هوای گرم در داخل یا خارج ساختمان کمک می‌کند و در عین حال اجازه می‌دهد خانه نفس بکشد و رطوبت به داخل و خارج آن جریان یابد. در نتیجه، گچ پلیمری، گچی است که تا ۷۰ درصد کارآمدتر از گچ های معمولی است.

عایق گچ پلیمری دو یا حتی ۳ برابر بیشتر از گچ های معمولی است با این حال مدتی طول می کشد که مردم خواص آن را بشناسند و به طور گسترده در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات فنی بهترین گچ پلیمری عایق

  1. هدایت حرارتی بالا
  2. عامل اتصال دهنده آن: هیدروکسید کلسیم، سیمان
  3. مصالح ساخت: گرانول سیلیس، پرلیت
  4. کلاس حفاظت در برابر آتش A2
  5. مقاومت در برابر انتشار بخار آب
  6. ضریب جذب آب بالا
  7. چگالی خشک (تقریبا ۲۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب)
  8. مقاومت فشاری (تقریبا ۰.۴ نیوتن بر میلی‌متر مربع (پس از کربناسیون کافی))

تمام داده های فنی بالا، مقادیر مشخصی هستند که در شرایط آزمایشگاهی و بر اساس استانداردهای آزمایشی قابل اجرا تعیین شده اند و تغییر آنها تحت شرایط عملی در مورد عایق کاری گچ، ممکن است.

بلوک سیمانی سبک عایق

بلوک های ساختمانی که در بازار یافت می شوند و مورد تایید صنعت ساختمان سازی هستند، دسته بندی های متفاوتی دارند و براساس معیار های مختلفی چون نوع، ترکیبات، عایق بودن یا کاربرد، سنجیده و گروه بندی شده اند. در واقع بلوک های موجود در بازار مصالح ساختمانی، طبق این دسته بندی ها، قیمت گذاری، تولید و به فروش می رسند.

بلوک سبک از مصالح پر مصرف دیوارچینی در ساخت و ساز و دیوارکشی است که کاربرد آن پس از مرحله اسکلت و بتن ریزی ساختمان می باشد. این محصول پرفروش، جایگزین مصالح ساختمانی سنتی نظیر بلوک سنگین و آجر یا سفال شده است.

این محصول مزایای زیادی چون کیفیت، قیمت مناسب، آسانی نصب، عایق بودن و … را در مقایسه با مصالح سنتی مشابه دارد. مزایایی که باعث به کارگیری چشمگیر آن توسط مهندسان و کارفرمایان در پروژه های ساخت و ساز شده است.

بلوک سبک که با نام های بلوک پوکه ای یا پومیسی در بازار مصالح ساختمانی دیده می شود، از پوکه معدنی یا پومیس درست شده است. پومیس، خاکستر آتشفشانی است و وزن بسیار سبکی دارد که دلیل سبکی بلوک پوکه ای، استفاده از همین ماده می باشد.

به خاطر ویژگی سبکی، به بلوک های تولید شده با پوکه معدنی، سبک می گویند. پوکه ای که در این بلوک استفاده می شود، ویژگی بزرگی به نام عایق بودن را دارد. وقتی یک بلوکی از پوکه معدنی آتشفشانی تولید می گردد، بی برو برگرد، عایق صوت، حرارت و ضد آب است. خاصیت پوکه همین است و بس!

در ساخت ملات بلوک معمولی، سیمان و آب جزء مواد اصلی و پایه می باشند. اما در بلوک ساختمانی سبک یا light weight blocks، ترکیب سیمان + آب با نقش آفرینی ماده اصلی مهمی با نام پوکه معدنی، ملات سبک و مقاومی را حاصل می کنند.

بلوک پومیسی با کارکرد فوق‌العاده و داشتن مزایای متعددی چون همین عایق بودن، بسیار محبوب ساختمان سازها و کارفرمایان می باشد، تا حدی که ۹۰ درصد ساختمان سازی ها را از آن خود کرده است.

بهتر است بدانید که خود بلوک سبک، درجه بندی های متفاوتی دارد. مثلا درصد استفاده از پوکه معدنی با دانه بندی عدسی در ملات بلوک فوق سبک یا خیلی سبک زیادتر از بقیه مصالح می باشد. از لحاظ وزنی این محصول، بسیار سبک است و چون از پوکه مرغوب استفاده کرده است قیمت بالاتری دارد.

ساختمان سازها، زیاد راغب به استفاده از بلوک های فوق سبک ساختمانی نیستند. خریداران طالب ویژگی عایق صوتی و حرارتی بالا، معمولا به سراغ خرید این بلوک ها می روند.

قدرت عایق کاری بالای بلوک پوکه، قطعا بی رقیب است. عایق صوتی و حرارتی زیاد در کنار مقاومت بالا، تکمیل کننده ویژگی های شاخص و مطلوب بلوک پوکه معدنی است. هزینه عایق کاری ساختمان نیز با مصرف این محصول به شدت کاهش می یابد، صرفه اقتصادی با قدرت عایق کاری، بلوک پوکه پرسی، تضمین شده و چشم نواز است.

آیا عایق کاری دیوار، ایده ی انجام پذیری است؟

دو محصول بالا، به معنای واقعی تحقق ایده عایق کاری دیوار را به طور کامل ممکن کرده اند. با به کار بستن این دو محصول، دیگر با صدای زنگ همسایه خود از خواب بیدار نمی شوید یا پچ پشت دیوار بغلی، شما را اذیت نخواهد کرد. منبع مطلب سایت بتن آلوکا می باشد، می توانید به طور کامل، مباحث خرید، اطلاع از قیمت و نحوه ی عایق کاری با گچ، بلوک و سایر مصالح ساختمانی را در این سایت را به روز دنبال کنید و بخوانید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه