انتخاب برگه

بهترین روش عایق بندی ساختمان چیست؟

مرداد ۵, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

عایق بندی ساختمان به چه صورتی انجام می شود؟ چرا عایق بودن ساختمان اهمیت دارد؟

هنگام طراحی و ساخت یک ساختمان علاوه بر رعایت نکات مهم مهندسی و نوع مصالح استفاده شده ، عایق بودن ساختمان نیز باید در نظر بگیریم.چون هدر رفتن انرژی در یک واحد ساختمانی می تواند هزینه های زیادی را برایمان ایجاد کند.

قرار است در این مقاله از انواع عایق کاری ساختمان و تفاوت های آنها بخوانیم و متوجه شویم بهترین روش برای عایق بندی ساختمان چیست؟

بهترین روش عایق بندی ساختمان چیست؟

انواع عایق های ساختمان

برای اینکه اتلاف انرژی را به حداقل برسانیم ، در و پنجره ها ، سقف ، کف و دیوارهای ساختمان را عایق بندی می کنیم.موادی که در عایق کاری ساختمان استفاده می کنیم نوع های مختلفی دارند و کاربردهایشان نیز با هم متفاوت است.به طور مثال عایق های صوتی برای کاهش آلودگی صوتی و سر و صدا در ساختمان استفاده می شوند. به طور کلی عایق ساختمان به چند دسته بندی تقسیم می شوند:

 1. عایق حرارتی
 2. عایق صوتی
 3. عایق رطوبت

و نکته جالب این است که یکی از بهترین روش های عایق بندی ساختمان ، ورق کارتن پلاست یا همان شیت پلاست را در این مقاله قرار است به شما معرفی کنیم که خاصیت و ویژگی هر ۳ عایق را دارد.

عایق صوتی چیست و انواع آن؟

فکر می کنم تجربه این مورد رو داشتین که صدای راه رفتن همسایه کناری خود را بشنوید و یا حتی صدای تلفن صحبت کردن کسی در واحد بغلی منزل یا محل کارتان!

عایق صوتی در ساختمان اگر درست و اصولی انجام شود باید مانع عبور صدا از دیوارها ، کف و سقف شود. در سالن های سینما ، سالن های کنفرانس ، فروشگاه ها ، خانه ها و ادارات و … از جنس های مختلف عایق صوتی استفاده می شود که می توان به چند مورد اشاره کرد :

 1. عایق صوتی کامپوزیت فایبرگلاس و مواد معدنی
 2. عایق صوتی پانل گچی
 3. عایق صوتی پانل آکوستیک
 4. عایق صوتی ویسکوالاستیک
کارتن پلاست یا همان شیت پلاست مناسب برای عایق بندی ساختمان است.

عایق حرارتی چیست و انواع آن؟

در فصل سرما و گرما از سیستم های گرمایشی و سرمایشی استفاده می کنیم و برای اینکه اتلاف انرژی به حداقل برسد باید هوای مطبوع فضای داخلی به خارج از محیط انتقال پیدا نکند.برای کاهش تبادل حرارتی باید از عایق های حرارتی مناسب استفاده کرد.البته نوع های مختلفی از عایق حرارتی در بازار موجود است که هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که به چند مورد اشاره می کنیم:

 1. عایق حرارتی پشم سنگ
 2. عایق حرارتی پنل عایق دار
 3. بلوک بتنی
 4. عایق حرارتی پشم شیشه
 5. عایق حرارتی پلی یورتان
 6. و ….

عایق رطوبتی چیست و انواع آن؟

برای اینکه موقع بارش برف ، باران و رطوبت های هوای بیرون به داخل فضای داخلی خانه نفوذ نکند باید از مصالحی برای عایق رطوبتی در ساختمان به کار ببریم. در فضاهایی همانند استخر ، حمام ، سرویس بهداشتی و … باید به صورت کامل از عایق رطوبتی مناسبی استفاده کنیم تا منجر به خسارت های زیادی نشود.به چند مورد از عایق های رطوبتی اشاره می کنیم:

 1. عایق قیرگونی
 2. عایق ایزوگام
 3. عایق رطوبتی مایع
 4. عایق آرت فلکس
 5. و …

همانطور که در قسمت ابتدایی مقاله اشاره کردیم برای اینکه خیالتان از بابت عایق کاری راحت باشد و موادی به کار ببرید که هم مقرون به صرفه باشد و هم عایق حرارتی ، عایق صدا و عایق رطوبتی را همزمان با هم داشته باشد می توانید از ورق کارتن پلاست یا همان شیت پلاست استفاده کنید.

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که ورق کارتن پلاست چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟ که پیشنهاد می کنم این مقاله را بخوانید که اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می گیرد.

ورق کارتن پلاست از کجا بخریم؟

با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده هر فروشگاهی ورق کارتن پلاست را برای فروش ندارند و بهتر است ورق کارتن پلاست یا همان شیت پلاست را از شرکت کارتن پلاست نفیس خریداری نمایید.

شماره تماس : ۰۲۱۸۸۷۰۱۶۶۸

آدرس وبسایت : nafisco.ir

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

۰ دیدگاه

سوالی دارید؟ پیام دهید