انتخاب برگه

تذکر مهم : ۱– همراه داشتن اصل کارت شناسایی معتبرعکسدار( کارت ملی و یا شناسنامه) و پرینت کارت شرکت در آزمون الزامی می باشد . ۲-همراه داشتن هرگونه وسیله ارتباط الکترونیکی از قبیل تلفن همراه ، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند،انگشترهوشمند و غیره درجلسه آزمون برخلاف ضوابط می باشد و با داوطلب بعنوان متخلف برخوردخواهد شد . ۳– ضمناً حضور داوطلب نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون در حوزه امتحانی الزامی است

تذکر مهم (داوطلب گرامی به توضیحات ذیل توجه نمایید) :
۱-عوامل اجرایی (مراقبین، …) موظف به اجرای دستورالعمل های آزمون هستند. همکاری شما با عوامل اجرایی حوزه امتحانی، در برگزاری آزمونی دقیق و با کیفیت بسیار مؤثر و مثمرثمر است. پیشاپیش از اینکه با صبر و بردباری خود مسئولین برگزاری آزمون را همراهی می فرمائید کمال تشکر را داریم.
۲-از آوردن تلفن همراه (موبایل) و یا لپ تاپ و تبلت جداً خودداری گردد، همراه داشتن موبایل و یا لپ تاپ و تبلت در جلسه آزمون تقلب محسوب می شود. حوزه های امتحانی امکان نگهداری موبایل و لپ تاپ و تبلت داوطلبان را ندارند و هرگونه مسئولیت در این مورد به عهده داوطلب می باشد.
۳-آزمون کتاب باز است ولی به علت محدودیت فضای حوزه امتحانی، از ورود کتاب در حجم های وسیع و غیرمعقول جلوگیری خواهد شد. داوطلبان حق رد و بدل کردن کتاب، جزوه، یادداشت و یا هر وسیله دیگری را به هیچ شکل نخواهند داشت و به مراقبین تأکید گردیده است بخاطر رعایت حقوق عامّه داوطلبان در صورت مشاهده این گونه موارد بدون هیچ تذکری موارد را به عنوان تقلب صورت جلسه نمایند.
توجه : طبق تصمیمات متخذه ستاد برگزاری آزمون استفاده از سرویس بهداشتی در جریان برگزاری آزمون های تستی ممنوع است و ترک صندلی توسط داوطلب به هر عنوان به منزله پایان زمان آزمون داوطلب تلقی می شود و در این صورت پاسخنامه و دفترچه سؤال از داوطلب دریافت و می بایست حوزه را ترک نماید.
۴-برخی مصادیق تقلب و تخلف: صحبت نمودن داوطلب با داوطلب دیگر، نگاه کردن به پاسخنامه داوطلبان مجاور، رد و بدل کردن جزوه، کتاب و . . . ، جایگزینی (شرکت فردی بجای داوطلب) ، رد و بدل کردن پاسخنامه ، اخلال و ایجاد بی‌نظمی و بر هم زدن نظم جلسه ، استفاده از وسایل غیر مجاز: موبایل، رایانه، … ، پاره نمودن مدارک امتحانی (کارت، پاسخنامه و دفترچه سؤال) ، خارج نمودن مدارک امتحانی (پاسخنامه، دفترچه سؤال و کارت) ، استفاده از کاربن برای نسخه برداری
۵-طبق دستورالعمل آزمون، مراقبین موظف هستند در صورت مشاهده هرگونه موارد تقلب یا تخلف توسط داوطلبان، مراتب را بدون انعکاس به داوطلب مربوط گزارش و صورت جلسه نمایند.
۶-طبق ضوابط آزمون و در صورت احراز تخلف داوطلب، کلیه آزمون های ایشان در این دوره باطل و برابر مقررات از شرکت در آزمون های آتی نیز محروم می شود
۷-رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل (خودکار، خودنویس، روان نویس، مداد، مداد پاک کن و …) در جلسه آزمون در حکم تقلب تلقی گردیده و طبق ضوابط رفتار خواهد شد.
۸-خارج نمودن ملزومات آزمون(پاسخنامه، کارت شرکت در آزمون و یا دفترچه سؤالات) از جلسه آزمون تخلف محسوب می شود و با داوطلبانی که اقدام به این تخلف نمایند طبق ضوابط رفتار خواهد شد.
۹-نشستن داوطلب بر روی زمین در جریان برگزاری آزمون ممنوع است.
۱۰-ترک جلسه آزمون قبل از گذشت ۲/۳ مدت زمان تعیین شده برای پاسخگویی به سؤالات هر رشته امتحانی ممنوع است و عوامل برگزاری آزمون از خروج داوطلبان قبل از پایان مدت زمان تعیین شده برای هر یک از رشته های امتحانی ، جلوگیری به عمل خواهند آورد.

صفحه ویژه آزمون نظام مهندسی