انتخاب برگه

تزیین دیوار منزل و مهمترین نکات

اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

تزیین دیوار منزل و مهمترین نکات

دیوارهای خالی همیشه بی روح و مرده به نظر می رسند. تصور خیلی ها این است که پس از خشک شدن لایه نهایی رنگ، به چیدمان هنرمندانه مبلمان بپردازند، در حالی که تزیین دیوار منزل فرصتی شگفت انگیز است که باید بیشترین توجه را در طراحی داخلی به خودش اختصاص دهد. البته لازم نیست زیاده روی کنید، دیوارهای شما هر چقدر رنگ آمیزی داشته باشد، اگر به خوبی تزیین نشود، همیشه باعث کسالت خواهد شد و حس بدی به بازدیدکنندگان می بخشد. تزیین دیوار منزل طبق اصول و قوائد هنری زیبا و ارزشمندی خلق می کند که خستگی را به سرگرمی، خلاقیت و زندگی بهتر تبدیل خواهد کرد.

انواع سبک و مدل تزیین دیوار

تزیینات و دکوراسیون دیوار یک الی دو مدل نیستند. این روزها دنیای دکوراسیون و طراحی بسیار گسترده است و با ترکیب هنر و خلاقیت سبک های جدید خلق می شود. انواع تزیینات دیوار براساس شخصیت، علاقه و دیگر المان های دکوراسیون مانند مبلمان تعریف می شوند. به همین خاطر، هنگام بازسازی خانه المان های تزیینی و دکوراسیون داخلی نیز به طور کلی تغییر می کنند و مطابق با طرح جدید انتخاب می شوند. در ادامه با رایج ترین سبک های تزیینی دیوار آشنا می شوید:

 مدرن؛ محبوب ترین طرح

سبک دکوراسیون داخلی مدرن یکی از محبوب ترین هاست. برای طراحی دیوار به این سبک باید از ساده ترین خطوط و حداقل رنگ استفاده کنید و خبری از تابلوهای پیچیده روی دیوار نباشد. هرگز دیوار را با طراحی های زیاد و المان های تزیینی پر نکنید، تنها یک الی دو المان روی دیوار کفایت می کند.

امروزه تابلوهای مدرن با رنگ های متنوعی در بازار موجود است که بیشتر آن ها با ساده ترین قاب ها ارائه می شوند.

 سبک امروزی

طراحی امروزی یکی دیگر از سبک های پرطرفدار است که خیلی ها آن را با دکوراسیون مدرن به اشتباه می گیرند. برای اجرای این سبک روی دیوار باید از خطوط نرم و منحنی استفاده شود و حضور اشکال هندسی و شکسته بسیار به چشم می خورد. برای رنگ آمیزی دیوار نیز اغلب رنگ های کرم، قهوه ای و سفید به صورت برجسته تر از طراحی مدرن استفاده می شود.

سبک مینیمال

این سبک شباهت زیادی با سبک مدرن دارد، تنها فرق آن سادگی بیش از اندازه است. برای دیزاین دیوار به سبک این مدل از خطوط بسیار صافی استفاده می کنند و خبری از تزیینات شلوغ روی آن نیست. معمولا دیوارهای به این سبک به رنگ سیاه یا سفید رنگ آمیزی می شوند و تنها یک المان تزیینی روی آن ها قرار می گیرد.

سبک مدیترانه ای

دیوارهای مدیترانه ای با قوس ها و شیارهای فراوانی طراحی می شوند و امکان استفاده از رنگ های متنوع برای آن ها وجود دارد، اما بیشتر برای رنگ آمیزی دکور مدیترانه ای از رنگ های طبیعی استفاده می کنند. همچنین دقت به جزئیات برای اجرای این طرح بسیار مهم و ایجاد خطوط منحنی روی دیوار جز اولویت های اصلی است.

عناصر مهم در تزئین دیوار منزل

عناصر مهم در تزئین دیوار منزل

تزیینات مناسب دیوار جذابیت کلی فضا را افزایش می دهد و بدون تردید روی دکوراسیون منزل تاثیر شگفتی می گذارد. اگرچه انتخاب سبک ایده آل کمی دشوار است، اما گزینه های زیادی وجود دارد که به شما در اجرای بهترین سبک دیزاین کمک می کند.

آینه های قاب دار و عکس های خانوادگی

اگر میخواهید رنگ شخصی به خانه اضافه کنید کافی ست چند آینه قاب دار و عکس های خانوادگی به دیوار آویزان کنید. این راهکار برای ایجاد حس بهتر در فضا پیشنهاد می شود و باعث بخشیدن رنگ و شخصیت به دیوار می شود.

سعی کنید قاب عکس ها را به صورت گروهی بچینید! بلافاصله بعد از آن صفحه نمایش دیواری زیبایی خواهید داشت. ایده خوبی است که از سبک ها و اندازه های مختلف با هم ترکیب و ظاهری متفاوت ایجاد کنید.

پوسترها و چاپ های هنری

یکی دیگر از المان های محبوب برای دیزاین دیوار، آویزان کردن پوستر و چاپ های هنری است. این راهکار عالی برای افزایش جذابیت بصری دیوار بهترین است و در سریعترین زمان ظاهر دیوار را تغییر می دهد. فقط چند طرحی که دوست دارید انتخاب و قاب مناسب برای آنها خریداری نمایید. البته هنگام انتخاب چاپ اندازه آن را حتما در نظر بگیرید و مطمئن شوید متناسب با اندازه دیوار است.

آویزان کردن گیاهان در قفسه ها

اگر می خواهید رنگ و بوی طبیعت به خانه خود اضافه کنید اضافه کردن گیاهان داخل قفس ایده جذابی است. این راهکار عالی به زیبایی اتاق می افزاید و رشد گیاهان موجب حس بهتر افراد خانواده می شود. علاوه بر این رنگ و زندگی بیشتری به فضا می بخشد. البته در انتخاب گیاه دقت کافی داشته باشید و گیاهانی خریداری کنید که نور خورشید داخل اتاق برای آن ها کافی باشد.

استفاده از بافت متفاوت

هیچ گاه هنرهای دیوار یکسان نیستند. برخی قطعات و نقاشی های دو بعدی می تواند تحولی خاص ایجاد کند. سعی کنید هنرهای جدید و چند بعدی را در رسانه ها پیدا کنید و حس متفاوتی در فضا به وجود آورید.

مهم ترین نکات در تزیین دیوار منزل

مهم ترین نکات در تزیین دیوار منزل

هزینه بازسازی خانه و دیزاین تنها قسمت کوچکی از آن بسیار بالاست. هیچ کس دوست ندارد در برابر هزینه پرداختی، نتیجه دلخواه را مشاهده نکند. تصمیم برای تغییر دکوراسیون و پرداخت هزینه های مختلف بدین خاطر است که از نمای جدید لذت ببرید و با دیدن زیبایی های به روز خانه به شوق بیایید. پس بهتر است برای رسیدن به این مرحله هیجان انگیز نکات زیر را در نظر بگیرید و اصولی پیش بروید:

اندازه اتاق:

یکی از مهمترین عوامل در در طراحی دیوار توجه به اندازه اتاق است. اگر فضای کوچکی دارید باید مراقب باشید که دیوارها با تزیینات زیاد شلوغ نشود. یک قانون خوب وجود دارد که می‌گوید تنها به دو الی سه المان تزیینی فوکوس کنید، اما برای طراحی دیوار اتاق های بزرگ تر دست تان کاملا باز است و می توانید عناصر بیشتری را به طراحی دیوار اضافه کنید.

نوع دکوراسیون منزل:

 نکته دیگری که باید به آن فکر کنید سبک کلی خانه است. اگر فضای سنتی دارید باید تزئینات دیواری را متناسب با آن انتخاب کنید. برای طراحی دیوارهای معاصر میتوانید خلاقیت به خرج دهید و ظاهری متفاوت ایجاد کنید. البته هیچ قانون سرسختی برای طراحی دیوار وجود ندارد، اما بسیار مهم است که نسبت به همخوانی دکوراسیون با دیوار مطمئن باشید.

ایجاد نقطه کانونی:

هر محیطی به نقطه کانونی نیاز دارد که فورا چشم ها به فضا جلب شود و به بیننده حسی بدید. یک اثر هنری روی دیوار به راحتی این موقعیت را ایجاد می کند و می تواند در محل زندگی تان متفاوت جلوه دهد. فرض کنید اثر هنری مورد علاقه تان روی دیوار خالی قرار گیرد و به زندگی تان رنگی تازه بخشد. همچنین خلق دیوار گالری در کنار فضای غذا خوری سنتی گوشه دنجی ایجاد کند.

کلام آخر

زمانی که صحبت از طراحی داخلی است، تزیین دیوار منزل بیشترین اهمیت را دارد. اگر به درستی اجرا شود، چارچوب اصلی طراحی شکل می گیرد و بقیه نکات و المان ها حول آن برنامه ریزی می شود.

سوالات متداول

برای تزیین دیوار اتاقم از چه چیزهایی استفاده کنم؟

تزیینی های زیادی برای دیوار اتاق خواب وجود دارد، از قاب عکس گرفته تا ایده های کلاسیک. می توانید اثر هنری بزرگی آویزان کنید یا به سراغ کاغذ دیوارهای بروید.

جدیدترین طراحی دیوار پذیرایی چیست؟

انتخاب سبک طراحی دیوار کاملا سلیقه است و هر فردی با توجه به نظر شخصی، فضا و چیدمان مدل مناسب را انتخاب می کند.

تزیین دیوار گچی چگونه است؟

برای دیوار گچی ابتدا می توانید از رنگ ها استفاده کنید، سپس به سراغ دکوری های تزیینی بروید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه