انتخاب برگه

تقسیم هزینه های برج مسکونی چگونه انجام می شود؟

دی ۲۶, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

مدیریت برج های مسکونی امروزه به یکی از اصلی ترین دغدغه های ساکنین تبدیل شده و افراد به منظور اینکه بتوانند بیشترین بازدهی را در ساختمان های خود داشته باشند باید روش های مناسبی را برای تقسیم هزینه ها در نظر داشته باشند. امروزه از آنجایی که هزینه مدیریت یک برج مسکونی بسیار بالا می باشد مدیران تلاش می کنند با استفاده از روش های مدرن و سنتی هزینه ها را به نحو احسنت بین ساکنین تقسیم کرده و بیشترین بازدهی را داشته باشند. امروز قصد داریم برای شما در مورد چندین روشی که کمک می کنند تقسیم مالی هزینه ها به خوبی انجام گیرد صحبت کنیم.

استفاده از حسابدار مستقر در برج

از قدیمی ترین و سنتی ترین روش ها برای مدیریت برج های مسکونی استخدام یک حسابدار متمرکز می باشد. در این روش مدیر برج یک حساب دار با تجربه را استخدام می کند تا با در نظر گرفتن تمامی موارد هزینه های جاری را محاسبه نموده و بر اساس معیارهای مشخصی برای هر واحد مبلغ شارژ خاصی را مشخص نماید. حسابداران در این روش باید سه عامل را در نظر داشته باشند؛ هزینه های ثابت ، هزینه های متغیر (شناور هم گفته می شود) ، معیارهای تعیین شارژ. با وجود اینکه این روش نکات مثبت بسیاری دارد ولی به دلیل اینکه استفاده از یک حسابدار خود هزینه بیشتری را برای برج در بر دارد ، امروزه استفاده از آن در ایران منسوخ شده است.

تقسیم هزینه ها پس از یک ماه فعالیت

 از روش های بسیار قدیمی که در مدیریت برج و تقسیم مسائل مالی مورد استفاده قرار گرفته است تقسیم هزینه ها بعد از ماه اول می باشد. در این روش مدیر ساختمان به مدت یک هزینه ها را از جیب خود پرداخت می کند ولی بعد یک ماه که مشخص شد تا چه میزان هزینه شده آن را از تمامی واحد ها دریافت می کند. با وجود اینکه این روش بسیار منصافنه می باشد ولی به دلیل اینکه برای شرایط اضطراری هزینه ای را در نظر نمی گیرد آنچنان مورد توجه مدیران برج قرار نمی گیرد.

تشابه سنجی با یکی از برج های مشابه

زمانی که مدیر برج نمی تواند به درستی تخمین بزند شارژ ماهیانه واحدهای برج مسکونی یا اداری چه قدر می باشد می تواند با تشابه سنجی از یک برج مشابه هزینه ها را برآورد کند. در این روش مدیر با صحبت با یک مدیر برج دیگر نسبت به هزینه های آن ها مطلع شده و به عنوان آزمایشی همان عدد را برای دریافت شارژ اعلام می کند.

استفاده از نرم افزارهای یکپارچه مدیریت برج

در طی چند سال گذشته تعداد بسیاری نرم افزارهای مدیریت برج روانه بازار شده اند که هر یک به صورت جامع بر روی یک بخش از مدیریت تمرکز دارند. در این اپلیکیشن ها مدیر برج می تواند با اعمال کردن معیارهای مشخصی هزینه های برج را به صورت خودکار محاسبه کند. این نرم افزارها که بیشتر بر روی جنبه های مالی مدیریت ساختمان و برج های مسکونی و اداری تمرکز می کنند معیارهای مشخصی را برای محاسبه هزینه ها در نظر می گیرند و سپس بر اساس همان معیارها هزینه های جاری ساختمان و برج ها را محاسبه می کنند. این نرم افزارها که برای سیستم عامل های مختلف ارائه می شوند به دارای مزیت های مختلفی هستند که پیش رو برای شما مهمترین مزیت ها را عنوان می کنیم؛

 • محاسبه اتوماتیک شارژ برج براساس معیارهایی مانند متراژ، تعداد نفرات، تعداد پارکینگ و غیره
 • واریز آنلاین شارژ واحد به صورت آنلاین و از طریق تلفن همراه و سیستم کامپیوتر
 • ارتباط با ساکنین از طریق تابلوی اعلانات
 • بررسی ریز هزینه های شارژ برج
 • محاسبه هزینه دیرکرد پرداخت شارژ واحدهای بد حساب توسط مدیر برج
 • گزارش گیری سریع مدیر از وضعیت پرداخت واحدها
 • تعریف صندوق ذخیره پول برای مواقع غیرقابل پیش بینی
 • تحویل رسید کاغذی به ساکنین
 • برای ساکنینی که تمایل به پرداخت آنلاین ندارند تسویه دستی در نظر گرفته شده است.
 • مدیریت همزمان چندین برج
 • پشتیبان گیری خودکار از اطلاعات برج و واحدها و ذخیره اطلاعات در سرور
 • امکان استفاده همزمان اهالی ساختمان از نرم افزار مدیریت برج

نرم افزار یکپارچه مدیریت برج هومتیک

از میان تمامی نرم افزارهایی که در بخش مدیریت برج ها و برای تقسیم هزینه ها روانه بازار شده است ، بدون شک هومتیک بهترین اپلیکیشن و نرم افزار مدیریت برج در میان صدها نرم افزاری است که بر روی تقسیم هزینه های برج تمرکز کرده است. این نرم افزار که تمامی فرایندهای حسابداری را به صورت خودکار انجام می دهد به گفته بسیاری از کاربران کامل ترین اپ در این حوزه بوده و مشابه آن در بخش کمتر مشابه شده است.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه