انتخاب برگه

تنظیم‌کننده راه، بزرگراه‌های ملی را برای تسریع در کاهش نویز تا سال ۲۰۲۵ به چالش می‌کشد.

شهریور ۹, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

راه‌های ملی با چالشی از سوی اداره راه‌آهن و جاده (ORR) برای تسریع در ارائه اقدامات کاهش صدا تا پایان سرمایه‌گذاری فعلی جاده‌ای ارائه شده است. دوره استراتژی ۲ (RIS2)، که از ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ اجرا می شود.
هدف سازمان راه‌ها برای RIS2 کاهش اثرات نویز شبکه استراتژیک برای ۷۵۰۰ خانوار بود. از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳، ۴۱۶۳ خانوار کاهش یافتند و بزرگراه ملی انتظار دارد تا پایان سال مالی ۲۰۲۳/۲۴، سر و صدایی را که بر ۸۲۹ خانوار دیگر تأثیر می گذارد، کاهش دهد.
این باعث می‌شود تا سال ۲۰۲۵ کاهش تا ۲۵۰۸ مورد برای دستیابی به هدف اعمال شود، که در صورت تحقق، بیشترین کاهش توسط بزرگراه‌های ملی در یک سال تاکنون در RIS2 خواهد بود.
در پاسخ به این موضوع، ORR برای رسیدن به این هدف، بزرگراه‌های ملی را با چالشی برای تسریع در ارائه کاهش نویز صادر کرده است.
هایدن گیل، تحلیلگر ارشد عملکرد بزرگراه ORR گفت: “وسایل نقلیه ای که در شبکه راه های استراتژیک حرکت می کنند، به ویژه با سرعت بالا، پر سر و صدا هستند.
«در سرعت‌های بزرگراه، بیشتر سر و صدا از چرخش لاستیک‌ها روی سطح می‌آید، و صدای موتور در سرعت‌های پایین‌تر قابل شنیدن است. آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا اخیراً مطالعه‌ای را تکمیل کرده است که به شواهد موجود نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض سر و صدای حمل‌ونقل به نتایج بدتر سلامتی و کیفیت پایین‌تر زندگی کمک می‌کند.
“ORR بزرگراه های ملی را با گزارش پیشرفت در برابر اهداف کاهش سر و صدا، برجسته کردن مناطق برای بهبود و از طریق مشاوره به وزارت حمل و نقل مسئول می داند.
“ORR گزارش‌های منظمی را در مورد شاخص‌های عملکرد کلیدی، از جمله تعداد خانوارهایی که از سر و صدا کاهش یافته‌اند، دریافت می‌کند.”
طبق آخرین ارزیابی سالانه ORR از بزرگراه‌های ملی، در ماه ژوئیه منتشر شد، سازمان راه ها ۲۲۱۸ کاهش را شناسایی کرده بود که مطمئن بود می تواند در بازی نهایی ارائه کند. دو سال RIS2. این باعث می‌شود که ۱۱۱۹ کاهش دیگر برای رسیدن به هدف ۷۵۰۰ مورد نیاز باشد.
وزارت محیط‌زیست غذا و امور روستایی مکان‌هایی را شناسایی کرده است که بالاترین سطح سر و صدا را به عنوان بخشی از برنامه اقدام نویز: جاده‌ها دارند. این مناطق به‌عنوان مناطق مهم صدا (NIA) تعیین شده‌اند. >
بزرگراه ملی از طرق مختلف سر و صدا را کاهش می دهد و تلاش برای کنترل نویز در منبع آن اولین چیزی است که باید در نظر گرفته شود. این را می توان با استفاده از سطوح نویز کمتر در جاده ها به دست آورد.
طبق ORR، تحقیقات نشان می‌دهد که کاهش سر و صدای وسایل نقلیه مسافربری می‌تواند بین ۳ تا ۴ دسی بل در مقایسه با مواد قدیمی‌تر باشد.
گیل گفت: “National Highways سطح صدای کمتری را به عنوان استاندارد در جاده های جدید و هنگام روکش کردن جاده های موجود نصب می کند. همچنین پیش از دوره‌های تمدید برنامه‌ریزی‌شده، مجدداً با سطح نویز کمتر در NIA‌ها ظاهر می‌شود.»
تکنیک های دیگر شامل نصب موانع برای کاهش نویز تا ۱۰ دسی بل در مناطق بزرگ است. ORR بیان کرد که بزرگراه های ملی قبل از نصب مانع، امکان مهندسی و ارزش پول را در نظر می گیرند.
یک روش دیگر که توسط بزرگراه‌های ملی برای کاهش سر و صدا در خانوارها استفاده می‌شود، از طریق برنامه عایق کاری آن است، جایی که پیشنهاد می‌کند پنجره‌ها و عایق‌های خانگی را ارتقا دهد تا سطح سر و صدای داخل خانه کاهش یابد.
وجوه تعیین شده برای تامین عایق برای خانوارهایی که واجد شرایط یکی از سه دسته هستند استفاده می شود. خانواده‌های دولتی باید از سال ۲۰۱۵ در NIAهایی باشند که با استفاده از موانع کاهش می‌یابند، اما توسط موانع محافظت نمی‌شوند، واجد شرایط عایق‌بندی تحت طرح عایق RIS1 هستند، اما هنوز عایق‌بندی نشده‌اند، یا در داخل NIA هستند. برای عایق بندی تحت طرح عایق RIS2 اولویت بندی شده است.
بودجه تعیین‌شده از طریق صندوق تعیین‌شده محیط زیست و رفاه بزرگراه‌های ملی تأمین می‌شود. این یک بودجه ۴۱۰ میلیون پوندی است که باید برای بهبود تنوع زیستی، صدا، کیفیت هوا، سیل، کیفیت آب و انتشار کربن هزینه شود، اگرچه مقدار مشخصی از آن توسط دولت به ویژه برای کاهش NIA ها محدود شده است. بر اساس ORR، بزرگراه های ملی انتظار دارد ۱۲۳ میلیون پوند از صندوق تعیین شده برای محیط زیست و رفاه در سال های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ هزینه کند.
گیل گفت: “کاهش صدا یک موضوع مهم است و ORR به نظارت بر پیشرفت بزرگراه های ملی با نزدیک شدن به سال های پایانی برنامه ادامه خواهد داد.”
برای نظر دادن با بزرگراه های ملی تماس گرفته شد.
در وب‌سایت خود بیان می‌کند: “ما از صندوق تعیین‌شده محیط زیست و رفاه خود برای ارائه کاهش نویز در NIA استفاده می‌کنیم، اما NIA‌های بیشتری نسبت به بودجه ما برای کاهش وجود دارد.
“ما می‌توانیم NIAهای جدید را اعلام کنیم، یا NIAها را به گونه‌ای گسترش دهیم که دارای ویژگی‌های اضافی باشد. فقط در صورتی این کار را انجام می‌دهیم که سطوح نویز مشابه سطوح نویز در سایر NIA باشد.
“ما نمی‌توانیم از بودجه تعیین‌شده برای NIAهایی که اولویت‌بندی نشده‌اند یا مکان‌هایی که در NIA قرار نمی‌گیرند استفاده کنیم. با این حال، می‌توانیم کاهش نویز را از طریق طرح های نگهداری و بهبود جاده.”

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *