انتخاب برگه

جملاتی از معماران بزرگ

خرداد ۲۶, ۱۳۹۵ | معماری | ۰ دیدگاه

۱- تام مین: معماری یک ورزش در مسافت طولانی است. شما فکرتان را بر روی آن می گذارید و ۳۰ سال با آن همراه می شوید، تا این که کم کم در این رشته راه می افتید.
➖➖➖➖➖➖➖
۲- لوکوربوزیه: من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح می دهم، زیرا ترسیم کردن سریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.
➖➖➖➖➖➖➖
۳- سانتیاگو کالاتراوا: هندسه شالوده و مبنای ادراک معماری است. من از طریق هندسه به اثر خود دست می یابم. در شناخت جهان معماری، زبان هندسه مانند زبان سازه اهمیت دارد. هر دوی آنها در کنار خواص مصالح و عالم طبیعت، برای من سرچشمه های زاینده و مهم الهام هستند.
➖➖➖➖➖➖➖
۴- پیترآیزنمن: مدرنیست‎ها مدعی هستند که مدینه فاضله را باید در آینده جستجو کرد، پست‎ مدرنیست‎ها نیز به دنبال این مدینه فاضله در گذشته هستند؛ ولی به اعتقاد من، معماری امروز باید این مدینه فاضله را در شرایط امروز پیدا کند؛ معماری امروز ما باید منعکس‎کننده شرایط ذهنی و زیستی جامعه امروز ما باشد.
➖➖➖➖➖➖➖
۵- ریچارد راجرز: ساختمان ها صرفاً کالا نیستند. آنها مانند پرده ای پشت صحنه زندگی ما را در شهر می سازند. معماری هنر شکل دادن به آن چیزی است که ما مرتباً در آن به نمایش میپردازیم، چرا که به خلق محیطی میپردازد که تمامی جزئیات روزانه زندگی ما در آن اتفاق می افتد.
➖➖➖➖➖➖➖
۶- لویی کان: پروژه؛ یعنی شالوده دادن به یک فرم، درون یک نظم.
➖➖➖➖➖➖➖
۷-آلوار آلتو: معماری ارگانیک نمیتواند نام شیوه ای خاص در معماری باشد، چرا که معماری نیز مانند زندگی ناچار است در حوزه ارگان های موجود جلوه کند و اصولاً زندگی ارگانیک به معماری ارگانیک نیازمند است.”
➖➖➖➖➖➖➖
۸- رم کولهاس: معماری فعالیتی صرفاً در جهت پاسخگویی به نیازهای کارفرماها نیست، بلکه معماری فعالیتی است که تولید دانش می کند.
➖➖➖➖➖➖➖
۹- رابرت ونتوری: فضا را فراموش کنید، همچنین سازه و اینگونه حرف ها را، دنبال ارتباط، تمثیل و تصویر سازی مفهومی باشید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ پیام دهید