انتخاب برگه

خرید مستقیم میلگرد از درب کارخانه بدون واسطه

اسفند ۳, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

انواع میلگرد صنعتی

با توجه به اهمیتی که میلگرد در ساخت و ساز و صنعت دارد، خرید این کالای ضروری در مقادیر بالا و قیمت مناسب بسیار حائز اهمیت است؛ لذا کارخانجات زیادی برای تولید میلگرد با قیمت تمام شده مقرون به صرفه، در ایران روی کار آمده‌اند که از محبوب‌ترین این کارخانجات می‌توان به صنعت تجارت پردیس آذربایجان اشاره کرد که میلگردهای مختلف را به صورت شاخه‌ و کلاف‌ تولید و عرضه می‌کند. لازم به ذکر است که خرید میلگرد از درب کارخانه، در مقایسه با بازار مزایا و معایبی دارد که در این گزارش به آن‌ها می‌پردازیم و اطلاعات لازم در رابطه با خرید به صرفه انواع میلگرد از درب کارخانه را شرح می‌دهیم.

خرید انواع میلگرد

میلگردهایی که در ایران تولید می‌شوند، از استاندارد ۳۱۳۲ پیروی می‌کنند. این میلگردها در چهار نوع A1، A2، A3 و A4 عرضه می‌شوند که از بین این ۴ نوع میلگرد، میلگردهای A1 در دسته بندی میلگرد ساده قرار می‌گیرند. میلگردهای ساده بدون آج هستند و هیچ گونه برجستگی بر روی آن‌ها یافت نمی‌شود. در مقابل، سه نوع میلگرد دیگر از نوع آجدار هستند و هر کدام استحکام و مقاومت مشخصی دارند و از این رو در سازه‌ها و صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. میلگردهای تولیدی در کارخانجات ایران، به صورت شاخه‌ای و یا کلاف ساخته می‌شوند تا نیاز افراد در خرید انواع میلگرد برطرف شود.

عوامل موثر در تعیین قیمت میلگرد

برای خرید میلگرد گزینه‌های مختلفی دخیل هستند که این موارد در تعیین قیمت تمام شده میلگرد تاثیر زیادی می‌گذارند. در ذیل به این فاکتورها و عامل تاثیرگذار در قیمت انواع میلگرد اشاره می‌کنیم:

هزینه حمل و نقل میلگرد

قیمت میلگرد فروخته شده، با نوسانات هزینه حمل و نقل تغییری نمی‌کند و آنچه که هزینه نهایی را تغییر می‌دهد، افزوده شدن قیمت حمل و نقل به فاکتور خرید میلگرد است؛ لذا خرید بهترین میلگرد از کارخانجات معتبر ایران، علاوه بر هزینه خرید خود میلگرد، هزینه حمل و نقل را هم در بر دارد. با این تفاصیل، زمانی که اقدام به خرید میلگرد از کارخانه می‌کنید، تنها یک هزینه حمل و نقل پرداخت می‌کنید؛ در حالی که هنگام خرید از بازار باید هزینه دو بار حمل نقل (از کارخانه به بازار و از بازار به منطقه مدنظر) را پرداخت نمایید. هر چند که در زمان خرید میلگرد از بازار این گزینه به چشم نمی‌آید.

مالیات بر ارزش افزوده

در فرایند تولید محصولات فولادی مانند میلگرد، در هر مرحله‌ای که طی می‌شود، هزینه اضافی به قیمت نهایی میلگرد اضافه می‌شود که این هزینه مالیات نام دارد و در قیمت نهایی میلگرد تاثیر زیادی می‌گذارد.

انبار و نگهداری میلگرد

نگهداری میلگرد از جمله دلایل تفاوت قیمت خرید میلگرد از بازار و درب کارخانه است؛ چراکه بنگاه‌های فروش، میلگردهای خریداری شده از میلگرد را در انبار نگهداری می‌کنند و همین نگهداری در شرایط مرطوب، باران و هزینه‌های اجاره انبار در قیمت نهایی خرید میلگرد از بازار تاثیر می‌گذارد و هزینه نهایی خرید را برای خریدار افزایش می‌دهد.

علاوه بر مواردی که تا به اینجا ذکر کردیم، مورد مهم دیگر نوسانات قیمت بازار خرید و فروش میلگرد است؛ پس باید بدانید که قیمت میلگرد ثابت نمی‌ماند و تغییر نرخ عرضه و تقاضا، تصمیم‌گیری‌های مهم در اقتصاد خرد و کلان، رقابت بنگاه‌ها و غیره در قیمت نهایی میلگرد اثر خواهند داشت. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، قبل از خرید حتما قیمت روز میلگرد را از کارخانه موردنظر استعلام کنید.

خرید میلگرد از درب کارخانه بهتر است یا بازار؟

برای خرید میلگرد می‌توانید به کارخانه، بنگاه و یا شرکت‌های بازرگانی مراجعه کنید. اگر قصد دارید خرید خود را با تناژ بالایی انجام دهید، خرید مستقیم از درب کارخانه بهترین گزینه برای شما خواهد بود؛ با این حال توجه کنید که کارخانه‌های تولید کننده میلگرد، تولیدات خود را به صورت روزانه عرضه و به فروش نمی‌رسانند و اگر می‌خواهید خرید خود را از کارخانه پیگیری کنید، بهتر است از قبل میزان تناژ و خواسته خود را با کارخانه در میان بگذارید و با کارشناسان فروش کارخانه صحبت کنید. در ایران یکی از بهترین کارخانه‌هایی که به صورت اینترنتی و مستمر به سوالات مشتریان خود از سراسر کشور پاسخ می‌دهد، شرکت تجارت پردیس آذربایجان است که همواره مشتریان خود را در خرید میلگرد و هزینه‌های تمام شده قطعات فولادی راهنمایی می‌کند.

در مقابل، اگر قصد خرید میلگرد با تناژ پایین را دارید، خرید میلگرد از بنگاه‌های خرید و فروش میلگرد گزینه بهتر و مناسب‌تری برای شما خواهد بود. این بنگاه‌ها محدودیتی در میزان فروش میلگرد ندارند و به دلیل دسترسی راحت‌تر، برای خرید میلگرد با مقادیر کمتر مناسب هستند.

در نهایت شرکت‌های بازرگانی به مانند واسطه بین خریدار و کارخانه عمل می‌کنند و یکی دیگر از گزینه‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید میلگرد و صرفه جویی در مصرف هزینه‌ها هستند؛ چراکه این شرکت‌ها به مانند کارشناسان فروش کارخانجات تولید کننده میلگرد عمل می‌کنند و تمامی اطلاعات موردنیاز به مشتری در خصوص خریدی به صرفه‌تر و متناسب با شرایط وی ارائه می‌دهند. در این راستا، استفاده از خدمات مشاوره کارخانه پردیس تجارت صنعت آذربایجان کمک شایانی به شما در خصوص خرید میلگرد خواهد کرد.

خرید بهترین میلگرد با قیمتی مقرون به صرفه از درب کارخانه

عوامل زیادی در خرید میلگرد با قیمت مقرون به صرفه تاثیر دارند؛ اما در قدم اول انتخاب کارخانه معتبری که قیمت‌های تمام شده آن بین رقبا پایین باشد و در عین حال کیفیت محصولات تولیدی خود را حفظ کند، بسیار اهمیت دارد. در قدم‌های بعدی پس از انتخاب کارخانه تولید کننده میلگرد، باید به فاکتورهای مهمی همچون میزان عرضه و تقاضا، تصمیمات خرد و کلان اقتصادی، رقابت بنگاه‌ها و در نهایت هزینه‌های نگهداری و حمل و نقل توجه کنید. از بین کارخانه‌های تولید کننده میلگرد، شرکت تجارت پردیس آذربایجان با بهره گیری از به‌روزترین استانداردها و بهترین مواد اولیه، میلگردهای متنوعی را در تناژهای مختلف تولید و عرضه می‌کند. این شرکت امکان خرید از درب کارخانه را برای خریداران میلگرد فراهم کرده و در این راستا کارشناسان فروش شرکت صنعت تجارت پردیس آذربایجان شما را همراهی می‌کنند تا خریدی مقرون به صرفه و متناسب با شرایط سازه، منطقه، بودجه و غیره را داشته باشید.

  • آدرس وبسایت: pardissteel.com
  • شماره تلفن واحد فروش: ۰۴۱۵۱۲۰۷۰۰۰
  • ایمیل: info@pardissteel.com

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه