انتخاب برگه

خرید مقررات ملی ساختمان

آذر ۲۷, ۱۴۰۰ | آیین نامه‌ ساختمانی | ۰ دیدگاه

خرید مقررات ملی ساختمان
خرید مقررات ملی ساختمان

مقررات ملی ساختمان ایران، یا همان کتاب‌های سبز رنگ (سبز تیره) مباحث مقررات ملی ساختمان از انتشارات “دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان” مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در “وزارت راه و شهرسازی”؛ بوده که در بازه‌های زمانی متغیر مثلا ۵ تا ۱۰ ساله ویرایش‌های جدیدی (سال روی جلد) از این مباحث بعد نظرخواهی از جامعه مهندسی و انتشار پیش‌نویس، منتشر و ابلاغ می‎‌شوند.

سال چاپ و سال روی جلد، هیچ ارتباطی بهم ندارد، شاخصه مبحث سال روی جلد است.

معمولا در بازه‌های زمانی ۶ ماه تا یکسال هر دو ویرایش مبحث (جدید و قدیم) در پروژه‌ها و فعالیت‌‎های بازارکار و پرونده‌های در حین اجرا قابل استفاده است. تا مهندسین فرصت هماهنگی و پیاده کردن موارد جدید یا تغییرات مباحث آیین‌نامه‌ای را داشته باشند.

خرید مقررات ملی ساختمان برای آزمون نظام مهندسی

در هر دوره ثبت‌نام آزمون نظام مهندسی، از طرف “دفتر مقررات ملی ساختمان” مباحث هر رشته، آزمون با توجه به سال روی جلد مباحث اعلام می‌شود، ممکن از ویرایش سال جلد جدید مبحثی در کتابفروشی‌ها قابل دسترس باشد و خود مبحث نیز برای استفاده در بازار کار، ابلاغ شده باشد ولی تصمیم برگزارکنندگان آزمون به استفاده از مبحث قبلی به عنوان منبع آزمون نظام مهندسی باشد.

معمولا مباحثی منبع آزمون می‌شود که حداقل ۶ ماه از انتشار و ابلاغ آن در هنگام اعلام منابع گذشته باشد.

با توجه به حساست سال روی جلد مباحث مقررات ملی، پیشنهاد می‌‌شود مباحث مقررات ملی را بصورت حضوری از کتابفروشی‌های دانشگاهی، یا انتشارات موجود در سازمان نظام مهندسی تهیه فرمایید. (برخی سایت‌های کتابفروشی بدون اطلاع و توجه به سال روی جلد، مباحث را می‌فروشند)

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ پیام دهید