انتخاب برگه

دانستنی‌های جامع درباره کمپرسور اسکرو و کمپرسور پیستونی

دی ۲۶, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

کمپرسور باد که احتمالا شما هم آن را بیشتر با نام دستگاه پمپ باد یا پمپ هوا می‌شناسید، محصولی پرکاربرد در مراکز صنعتی و اداری است. البته برخی مدل‌های آن کاربرد خانگی و مسکونی هم دارد. همان‌طور که می‌دانید تجهیزات هیدرولیکی و پنوماتیکی به کمک هوای فشرده انرژی و حرکت مکانیکی تولید می‌کنند. وظیفه اصلی تولید این هوای فشرده برعهده کمپرسور باد است. بد نیست بدانید که پمپ هوای داخل آکواریوم هم نوعی کمپرسور باد کوچک است. از مهمترین انواع کمپرسور باد، کمپرسور اسکرو و کمپرسور پیستونی هستند که در ادامه بیشتر با هریک آشنا میشویم تا با خیال راحت بتوانید انتخابتان را نهایی کنید.

کمپرسور پیستونی

در واقع این کمپرسور، پرکاربردترین و پرفروش‌ترین مدل بازار است که کارایی‌های متنوع و زیادی دارد. از این پمپ باد می‌توانید در موارد زیر استفاده کنید:

  • کارگاه‌ها
  • گاراژها و تعمیرگاه‌ها
  • کسب و کارهای کوچک
  • کارهای ساختمانی و ساخت‌وساز

احتمالا حدس می‌زنید که عملکر این مدل پمپ باد مانند موتور پیستونی خودرو است. از نظر کارایی هم این دستگاه به دو مدل زیر تقسیم می‌شود:

  • کمپرسور روغنی: در این مدل نیاز داریم تا قطعات موجود در کمپرسور به سرعت حرکت کنند. به همین دلیل اجزای حساسی چون میل لنگ و شاتون داخل روغن قرار می‌گیرند تا به دلیل تحرک زیاد میزان اصطکاک با رینگ پیستون و جداره سیلندر کمتر شود.
  • کمپرسور بدون روغن: در این مدل خبری از روغن برای روانکاری نیست و در عوض جنس رینگ پیستون پلیمری است و محفظه سیلندر را هم می‌توانید تعویض کنید. این نوع رینگ پیستون کمک می‌کند تا پیستون خیلی راحت داخل سیلندر حرکت کند و حتی صدای دستگاه نیز کاهش یابد.

کمپرسور اسکرو

یکی دیگر از مدل‌های قدرتمند بازار که کاربرد زیادی دارد و به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردش امکانات خوبی را ارائه می‌کند، کمپرسور اسکرو است. هر جایی که به هوای فشرده بیش از ۱۰۰۰ لیتر بر دقیقه نیاز داشته باشید، بهترین گزینه شما کمپرسور اسکرو خواهد بود. این مدل صدای کمی دارد و می‌تواند بدون توقف کار کند که همین موضوع باعث برتری آن نسبت به مدل پیستونی می‌شود.

در این مدل از دو روتور مارپیچی نر و ماده استفاده می‌شود که با چرخش آنها هوای مورد نیاز مکش شده و فشرده می‌شود. اگر به هوای فشرده تا فشار ۱۰ بار نیاز دارید، می‌توانید از هر دو مدل کمپرسور پیستونی یا اسکرو استفاده کنید. اما اگر به حجم هوای فشرده زیاد (بیشتر از ۱۰۰۰ لیتر در دقیقه) نیاز داشته باشید، قطعا مدل اسکرو پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

اگر قصد خرید کمپرسور باد داشته باشید، وقتی وارد بازار می‌شوید مدل‌های مختلفی را می‌بینید که انتخاب را برای شما سخت می‌کند. نکته مهم دیگر اینجاست که در شرایط فعلی بازار، قیمت کمپرسور باد هم متفاوت است و همین مسئله هزینه‌ها و بودجه‌ای که داریم باعث می‌شود دست به عصاتر حرکت کنیم و وسواس بیشتری به خرج دهیم. در نتیجه توصیه می‌شود که خرید خود را از جایی مطمئن انجام دهید که علاوه بر بررسی تخصصی نیاز شما و پیشنهاد بهترین نوع کمپرسور، خدمات پس از فروش و پشتیبانی مناسبی داشته باشد تا بعد از خرید در صورت بروز مشکل، بتوانید به راحتی به آنها مراجعه کنید.

به نقل از:
https://safavico.com/

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه