انتخاب برگه

راهنمایی انتخاب پلان ویلا | بهترین طراحی ویلا برای من کدام است؟

مرداد ۱۴, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که منظور از ویلا و طراحی ویلا دقیقا چه فضایی است؟ در واقع ویلا خانه ای است که فضای با کیفیتی را در اختیار ساکنین خود قرار می دهد. هدف از ساخت و طراحی ویلا داشتن فضایی مدرن است تا ساکنین آن شیرین ترین خاطرات خود را در آن تجربه کنند. کلمه ویلا ریشه در زبان فرانسوی دارد و به ساختمان هایی اشاره می کند که نسبت به ساختمان های معمولی دارای ویژگی ها و امکانات رفاهی منحصر به فردی است.

امروزه افراد زیادی را می بینیم که برای انتخاب پلان ویلا برای پروژه های خود سردرگم شده اند. چرا که حوزه طراحی داخلی روز به روز در حال پیشرفت است و شرکت های زیادی در این حوزه وارد بازار شده اند به همین علت انتخاب افراد متخصص زمان بر و هزینه بر خواهد بود.

 در ادامه این مطلب به طور کامل در مورد جنبه های مختلف طراحی ویلا و اهمیت آن و عواملی که باید در این فرایند در نظر گرفته شود صحبت کرده ایم. 

طراحی ویلا در پلان کده

طراحی ویلا چه فرآیندی است؟

 طراحی ویلا فرآیند ایجاد یک طرح کامل برای ساخت و ساز و چیدمان ویلا می باشد. این فرایند دو جنبه زیبایی شناختی و عملکرد ساختمان را مورد توجه قرار می دهد و تضمین می کند که ترجیحات مورد نظر مالک اعمال شده است و در کنار آن یک محیط زندگی راحت و کاربردی را برای او فراهم می کند. به طور کلی طراحی ویلا از قسمت های مختلفی تشکیل شده است  که شامل طراحی بیرونی،طراحی داخلی،طراحی منظره و طراحی نور و … می باشد.

برخی از افراد تصور می کنند که نتیجه نهایی طراحی چیزی جز ویلایی چشم نواز نیست. در صورتی که چنین نیست و این تصور اشتباه است. در طراحی و ساخت ویلا نکته مهمی که باید در نظر گرفت این است که طراحی داخلی و معماری بیرونی با یکدیگر هماهنگ باشد و حال محیطی مناسبی برای استراحت و آرامش ساکنین ایجاد کند.

سبک های طراحی ویلا

امروزه سبک های متنوع و متفاوتی برای طراحی ویلا و طراحی نقشه ساختمان ویلا به وجود آمده است. با مطالعه هر سبک می توان بررسی کرد که کدام یک با علایق سازگار تر است. شناخت هر کدام از این سبک ها ادامه مسیر را برای شما آسان تر می کند. چرا که در نهایت طرحی که دریافت می کنید همان سبک مد نظر شما خواهد بود.

در ادامه می خواهیم شما را با چند مورد از سبک های پرطرفدار طراحی ویلا آشنا کنیم. سبک هایی که در این قسمت اشاره کرده ایم جزو سبک های پرتقاضا در ایران است. با مطالعه این بخش می توانید سبک دلخواه خود را پیدا کنید و با اطمینان اقدام به طراحی ویلا کنید.

طراحی ویلا فلت

این سبک از ویلاها طبقه ای مجزا ندارند و به ویلاهای فلت معروف هستند. این ویلاها برای افرادی که میانسال و مسن هستند و نمی توانند به راحتی از طریق پله رفت و آمد کنند بسیار ایده آل است. اگر این طراحی را انتخاب کنید، طراحی نوین به همراه المان های مدرن و ساده روز دنیا را مشاهده خواهید کرد.

در حال حاضر ایرانیان تقاضای زیادی برای این سبک طراحی ویلا دارند در نتیجه طراحی آن روز به روز افزایش پیدا می کند.

طراحی ویلا دوبلکس

بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند از شلوغی شهر آسوده شوند، به دنبال مکانی خلوت اما با امکانات رفاهی بالا هستند در نتیجه اقدام به ساخت ویلا می کنند. یکی از سبک هایی که این افراد انتخاب می کنند، سبک طراحی دوبلکس است. این ویلا ها دارای دو طبقه هستند که توسط پلکان داخلی به هم متصل شده اند. دسترسی و رفت و آمد در این ویلاها آسان است. ویژگی اصلی این سبک طراحی، بزرگی فضا و نامحدود بودن ساکنین است. چرا که فضاهای بسیار زیادی در این سبک ویلا در اختیار ساکنین قرار می گیرد. معمولا در این سبک طراحی ویلا، طبقه دوم را به عنوان حریم شخصی در نظر می گیرند.

طراحی ویلا کلاسیک

این سبک بسیار مجلل و تجملاتی است و جزو سبک های رایجی است که در ایران استفاده می شود. اگر به مناطق ویلایی توجه کنید متوجه این موضوع خواهید شد که سبک کلاسیک بسیار پرطرفدار  است.

از ویژگی های این سبک می توان به ستون های مرتفع، تقارن در طراحی و اجرا، بهره مندی از مجسمه ها در محوطه سازی خارجی، محوطه سازی با سبک کلاسیک و استفاده از امکانات جدید، خطوط منحنی، استفاده از رنگ های خنثی و… اشاره کرد.

طراحی پلان ویلایی

طراحی پلان ویلایی

طراحان و معماران از اصول خاصی برای طراحی پلان ویلایی استفاده می کنند به همین علت طراحی به صورت خلاقانه و اصولی انجام می شود. طراحان حرفه ای در ابتدای کار، تمامی نکات را مد نظر قرار می دهند و از ایده آل های افراد برای طراحی و ساخت ویلا استفاده کرده و در نهایت اقدام به طراحی می کنند.

در حال حاضر بسیاری از افراد به دلیل مشکلاتی که آپارتمان نشینی ایجاد می کند به دنبال طراحی پلان ویلایی هستند تا بتوانند آرامش و راحتی مورد نیاز خود را داشته باشند. به همین علت باید توجه خاصی در هنگام فرایند این گونه ویلاها داشت. در واقع باید این فرایند طوری طی بشود که همه چیز مطابق با قوانین و استاندارد های یک خانه باشد.

ویژگی دیگری که طراحی پلان ویلایی دارد این است که ریسک زیادی در طراحی آن وجود ندارد .به عبارتی دیگر طراحی آن کار سختی نیست اما باید قوانین و اصول آن را رعایت کرد چرا که رعایت قوانین آن موجب می شوند طراحی مطابق با نیاز و خواسته ساکنین آن باشد.

نکات طراحی ویلا

در این بخش به نکات مهمی که برای طراحی ویلا مورد نیاز است اشاره کرده ایم تا بتوانید به راحتی در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشید:

 • بستن قرارداد با بهترین شرکت طراحی ویلا
 • برآورد هزینه های طراحی ویلا
 • اخذ مجوز های لازم و ضروری
 • تفکیک فضا و پرداختن به طراحی هر کدام
 • توجه به موقعیت پنجره های ویلا
 • توجه به روشنایی و نورپردازی به شکلی اصولی
 • انتخاب سبک متناسب با نیاز ها
 • انتخاب درست و مناسب رنگ ها
 • ایجاد هارمونی خوب در طراحی ویلا
 • انتخاب متریال با کیفیت و مناسب
 • توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نظر
 • توجه به شدت وزش باد در آن منطقه
 • توجه به سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • ساخت انباری برای جاساز کردن وسایل غیر ضرروی
 • محوطه سازی ویلا
 • طراحی اتاق سرایداری در صورت نیاز
طراحی نما ویلا در پلان کده

طراحی نما ویلا

اولین چیزی که از ویلا به چشم می خورد، نمای آن است. نمای ویلا نشان دهنده زیبایی و ارزش ویلا می باشد. به همین دلیل باید در فرایند طراحی نما، خلاقیت و تخصص اعمال شود. بدین گونه علاوه بر اینکه ارزش ویلا بالا می رود، زیبایی و چشم گیر بودن آن نزد کسانی که آن را می بینند قابل توجه می شود.

افرادی که به دنبال خرید ویلا هستند ابتدا چشم انداز از ویلا را مورد بررسی قرار می دهند در نتیجه تصمیم می گیرند که آیا این ویلا ارزش خریدن را دارد یا خیر. پس باید بدانید که اهمیت دادن به طراحی نمای ویلا بسیار با اهمیت است.

بسیاری از ویلاها به دلیل اینکه نمای زیبایی ندارد و متریال مورد استفاده برای آن ها قدیمی و فرسوده بوده، جذابیت خود را از دست داده اند. اما به کمک تعویض نمای ویلا می توان این مشکل را برطرف کرد.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه