انتخاب برگه

راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال ریپل در سال ۲۰۲۳

تیر ۱, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

خرید و فروش ارزهای دیجیتال و دستیبابی به سود حاصل از این معاملات مهمترین هدف کاربران از فعالیت در بازار رمز ارزها است. با به پایان رسیدن سال ۲۰۲۲ میلادی و شروع سال ۲۰۲۳، هولدرها و سرمایه­گذاران این عرصه در تلاش هستند تا بتوانند از پیش­بینی قیمت ارزهای دیجیتال آگاه شوند.

سپس بر اساس این اطلاعات موثق، شروع به خرید یا فروش دارایی خود کنند. یکی از این رمز ارزها، ارز ریپل است. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد چگونگی خرید و فروش این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ و پیش­بینی­ها در مورد قیمت آن برای شما صحبت کنیم.

ریپل چیست

ارز ریپل (XRP) چیست؟

ارز دیجیتال ریپل از جمله ارزهای دیجیتالی بوده که با سایر رمز ارزها دارای تفاوت­هایی است. ریپل نوعی شبکه پرداخت دیجیتالی است که دارای پلتفرم متن باز بوده و بر روی ریپل نت کار می­کند.

این ارز دیجیتال در دسته رمز ارزهای متمرکز قرار دارد و به این علت جهت انجام تراکنش­های خود نیازمند استفاده از اجماع اثبات نیست. پروسه بررسی و اجماع نیاز به تاییدشدن ندارد. این عدم نیاز به تاییدشدن باعث می­شود تا ریپل در پردازش تراکنش­ها از سایر ارزهای دیجیتال سریع­تر باشد.

خوب است که بدانید ریپل لبز نام شرکت است و ریپل هم پروتکلی محسوب می­شود که ارز دیجیتال XRP یا همان ریپل باعث نیروبخشی به آن می­شود. ایده طراحی و تولید ریپل هم آن بوده است که در سطح بین­المللی انتقال پول با سرعت به انجام برسد.

حامیان این ارز دیجیتال مدعی هستند که این سرعت عمل باعث جذب افراد بیشتر در مسیر جهانی­سازی می­شود. حتی برخی معتقدند که ریپل در آینده جایگزین سیستم کنونی سوئیفت خواهد شد. چنانچه این اتفاق رخ دهد، قیمت ریپل کوین با سرعت بالایی رشد می­کند.

در نهایت باید گفت که کوین XRP جهت انتقال دارایی در شبکه به کار می­رود و به این ترتیب می­تواند مورد خرید و فروش قرار گیرد.

تاریخچه ای مختصر از ارز دیجیتال ریپل

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۰۴ طراحی شد و طراح آن هم رایان فوگر (Ryan Fugger) است. دو نفر به نامهای جد مک کلاب (Jed McCaleb) که برنامه­نویس بوده و کریس لارسن(Chris Larsen) که کارآفرین بوده و همچنین بنیانگذار سیستم وام­دهی آنلاین ELoan است، در سال ۲۰۱۲ شبکه این ارز دیجیتال را تاسیس کردند.

کاربران از این ارز دیجیتال به عنوان یک جایگزین سیستم بانکداری سنتی استفاده می­کنند که بواسطه آن هر گونه نقل و انتقال ارز به خارج از مرزها به سادگی صورت می­گیرد. موسسات مالی هم می­توانند از ریپل جهت ایجاد پلی ارتباطی با دیگر ارزهای دیجیتال با هدف پردازش سریع­تر تراکنش­های خود استفاده کنند.

خصوصیات ارز دیجیتال ریپل

به جرات می­توان گفت که ریپل به هیچ ارز دیگری شباهت ندارد. XRP نتیجه اقدامات انجام گرفته در آزمایشگاه ریپل است. در ادامه به ویژگی­هایی که باعث تفاوت این رمز ارز از بقیه ارزهای دیجیتال شده­اند، می­پردازیم:

ریپل بر مبنای بلاک چین نیست. بلکه بر مبنای تکنولوژی ریپل است و این یعنی این که ریپل از دفتر کل توزیع­شده استفاده­ای ندارد.

Xrp قابلیت ضرب کردن را ندارد. همه توکن­های این ارز دیجیتال چیزی در حدود ۱۰۰ میلیارد بوده که در همان آغاز کار ضرب شده و تا به حال هم چیزی در حدود ۳۵ درصد آن به بازار عرضه شده است.

ریپل دارای شبکه­ای متمرکز است. این شرکت بواسطه فروش فناوری RippleNet به بانک­ها و سایر موسسات مالی سنتی، باعث شده تا محبوبیت توکن خود را بالا ببرد و همین عامل هم سبب تسهیل عملیات­های فرامرزی شده است.

در آینده رمز ارز ریپل می­تواند باعث تحول چشمگیری شود چرا که سرعت انجام تراکنش­های آن حتی از سوئیفت هم بیشتر است و در ضمن کارمزد پایینی هم در مقایسه با شبکه بانکداری سنتی برای انجام تراکنش­ها دارد.

آنچه برای کاربران بازار ارزهای دیجیتال در مورد ریپل جالب توجه است، امکان برگشت معاملات در صورت بروز خطا است. این ویژگی باعث خوش­بینی نسبت به آینده آن شده است.

شرکت ریپل با همراهی غول پرداخت ژاپنی موسوم به SBI باعث جلب توجه شرکت­های بی­شماری در منطقه اقیانوس آرام به سمت خود شده و همین مسئله باعث گسترش همکاری­های این ارز دیجیتال در کل جهان بویژه در آفریقا شده است.

خرید ارز دیجیتال ریپل

بررسی آینده ارز ریپل

مطابق با چگونگی توسعه این رمز ارز قیمت آن در آینده تا مرز ۲ دلار هم خواهد رسید. چنانچه ریپل بتواند با سایر موسسات مالی همکاری داشته باشد، انطباق آن در دنیا افزایش می­یابد و این باعث افزایش قیمت برای این رمز ارز هم خواهد شد.

این را هم باید گفت که رسیدن ارز دیجیتال ریپل به قیمت ۲ دلار با مشکلاتی مواجه خواهد بود از جمله شکایت SEC از این رمز ارز باعث نزولی شدن سیر قیمت آن شده است.

پس باید گفت که پیش­بینی قیمت ریپل در سال ۲۰۲۳ و در سالهای آتی در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال با دشواری­هایی همراه است.

بعد از طرح شکایت SEC که همان کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ایلات متحده است، سرمایه­گذاران دارایی خود را از این ارز دیجیتال خارج کردند و به این ترتیب قیمت آن به کمتر از ده سنت افت کرد. علیرغم این موضوع مجدد پمپ قیمت آن بوسیله سرمایه­گذاران افزایش قیمت ریپل را به دنبال داشت.

بر اساس پیش­بینی Coinpedia در همین شرایط هم میزان قیمت ارز دیجیتال ریپل در مدت پنج سال آینده به چیزی در حدود ۲۰ دلار خواهد رسید.

پس باید به عنوان نتیجه­گیری برای چگونگی قیمت و چگونگی خرید و فروش ریپل در سال ۲۰۲۳، دانست که قیمت پیش­بینی­شده آن برای آینده تا دو دلار می­رسد.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال ریپل

پیش بینی سایت های مهم درباره قیمت ریپل در سال ۲۰۲۳

سایت Walletinvestor که از هوش مصنوعی برای پیش­بینی قیمت ریپل استفاده می­کند، می­گوید تا ماه جولای ۲۰۲۳ قیمت این ارز دیجیتال به ۰.۵۷ دلار خواهد رسید. یعنی ۸۲.۵ درصد افزایش خواهد داشت.

سایت TradingBeasts از رگرسیون چند جمله­ای و رگرسیون خطی برای پیش­بینی قیمت ریپل استفاده کرده و می­گوید که در سال ۲۰۲۳ قیمت این ارز به ۰.۴۴۲ می­رسد.

سایت Digital Coin Price می­گوید که قیمت ریپل به شکل متوسط تا ۰.۴۶ دلار خواهد رسید و البته ۰.۴۱ تا ۰.۵۱ در نوسان است. سایت Cryptopolitan هم پیش­بینی کرده است که در سال ۲۰۲۳ قیمت ریپل بهبود داشته باشد.

سایت CryptoNewsZ هم مطابق پیش­بینی خود گفته است که قیمت ریپل در سال ۲۰۲۳ به ۰.۹ دلار خواهد رسید. سایت PricePrediction.net بر اساس پیش­بینی مثبت خود گفته است که در سال ۲۰۲۳ قیمت ریپل روند مثبتی خواهد داشت.

سخن آخر

رمز ارز ریپل را باید ارز دیجیتالی دانست که هدف از عرضه آن ایجاد نوعی سیستم یکپارچه جهانی جهت انجام تراکنش­های مالی است تا بدین طریق محدودیت­های موجود در سیستم بانکداری سنتی از بین برود.

آنچه باعث روش­شدن آینده ارز دیجیتال ریپل می­شود، استفاده کاربران بیشتر از آن است. مطابق با پیش­بینی­های انجام گرفته، قیمت این ارز دیجیتال روند صعودی دارد و مطابق با نظر بسیاری از تحلیلگران مسایل بازار ارزهای دیجیتال، این توکن دارای پتانسیلی است که تا سالهای آینده به قیمت فراتر از ۱ دلار خواهد رسید.

ما در این مقاله به بررسی پیش­بینی­های سایت­های معتبر در مورد قیمت ریپل هم پرداخته­ایم تا تصمیم­گیری در مورد خرید یا فروش آن در سال ۲۰۲۳ برای شما به صورت آگاهانه­ای انجام گیرد.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه