انتخاب برگه

راه‌آهن ترک خورده در راه‌آهن پرسرعت هلند محدودیت سرعت را برای دو سال تمدید کرد

مرداد ۱۸, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

در شکاف‌های راه‌راهی بین آمستردام و روتردام در هلند، سرعت قطار تا زمانی که کارهای اصلاحی در سال ۲۰۲۵ طراحی و تکمیل شود، محدود می‌شود.
آسیب وارده به راهرو نزدیک ریجپ وترینگ در پایان اکتبر کشف شد. مهندسان شکاف‌هایی را در جوش‌های سازه کشف کردند که گمان می‌رود ناشی از یک خطای طراحی در طول ساخت آن باشد.
این خط بین سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۹ توسط Infraspeed ساخته شد و پس از تکمیل به اپراتور ریلی کشور ProRail واگذار شد. قطارها در این خط معمولاً با سرعت ۱۶۰ یا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کنند، بنابراین محدودیت سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت باعث تاخیر سه دقیقه ای در خدمات بین شهری مستقیم و ۵ تا ۶ دقیقه برای خدمات Thalys و Eurostar می شود. امید است بتوان حد مجاز سرعت را تا قبل از پایان سال به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش داد.
مهندسان گفته‌اند که ساخت و ساز راهرو به دلیل محاسبه نادرست در زمان ساخت “به اندازه کافی قوی نیست”.
نه راه‌راه دیگر در امتداد ۸ کیلومتری به همین روش ساخته شد و اکنون در حال بررسی است. محدودیت سرعت در این راهروها به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت کاهش یافته است.
همچنین کشف شده است که از زمان بهره برداری در سال ۲۰۰۹، مسیر روی پله ترک خورده در نزدیکی Rijpwetering به میزان ۸۰۰ میلی متر به صورت افقی حرکت کرده است. این جابه‌جایی از زمان ساخت راه‌راه بررسی شده است، اما قبل از تعیین محدودیت سرعت برای ایمنی در اکتبر ۲۰۲۲، هیچ اقدامی انجام نشده است.
ProRail گفته است که یافتن راه حل برای مشکلات “مشکل” است. این سوال وجود دارد که آیا شمع‌بندی راهرو می‌تواند نیروی قطارهایی که با سرعت بالا بر روی سازه حرکت می‌کنند تحمل کند.
مهندسان از برنامه‌های شبیه‌سازی برای محاسبه آن استفاده خواهند کرد، زیرا نمی‌توانند انبوه‌ها را به وضوح ببینند. برای انجام دقیق این کار، مهندسان باید برای انجام محاسبات و فرآیندها زمان بگذارند. ProRail انتظار دارد که پس از شناسایی راه حل، “کار تعمیر اساسی مورد نیاز است”.
بنابراین، ProRail اعلام کرده است که قطارها تا «احتمالاً» سال ۲۰۲۵ نمی‌توانند حداکثر سرعت خود را از سرگذر از سر بگیرند.
این بدان معناست که در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به وظایف خود از سوی وزارت زیرساخت و مدیریت آب هلند مبنی بر اینکه حداقل ۸۲.۱ درصد از مسافران در خط پرسرعت بیش از پنج دقیقه تأخیر نداشته باشند، دست نخواهد یافت. ProRail گفته است: “ما این را بسیار آزاردهنده می دانیم، به خصوص برای مسافران، اما ایمنی در راه آهن همیشه در اولویت است. ما با شرکای درگیر برای حل این مشکل در اسرع وقت کار می کنیم.»

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *