انتخاب برگه

رنگ یا کاغذ دیواری

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۵ | معماری | ۰ دیدگاه

انتخاب رنگ یا کاغذدیواری برای دیوارهای خانه به نظر معضلی حل نشدنی است. گاهی وقت ها واقعا انتخاب بین این دو سخت می شود چراکه هر کدام مزایا و معایبی دارند که انتخاب را محدود می کنند ولی شاید دانستن چند نکته در مورد آنها بد نباشد.

رنگ ها تنوع بیشتری دارند یا کاغذدیواری ها؟

در امر تنوع این کاغذدیواری ها هستند که برگ برنده را در اختیار دارند؛ چراکه هم تنوع رنگی و هم تنوع طرحی بیشتری دارند.

کدام یک خانه ام را نورگیرتر می کند؟

وقتی صحبت نورگیری به میان می آید، رنگ ها یک قدم از کاغذدیواری ها جلوترند. حتما می پرسید چرا؟ خب، باید بگوییم به دلیل سطح براق شان. این سطح براق نور را منعکس می کند و در نتیجه فضا روشن تر به نظر می رسد در صورتی که کاغذدیواری ها جاذب نور هستند و از این قابلیت بی بهره اند.

با رنگ خانه ام بزرگ تر جلوه می کند یا کاغذدیواری؟

اگر قصد دارید خانه کوچک تان را بزرگ تر جلوه دهید، رنگ ها بیشتر از کاغذ دیواری ها به شما کمک خواهند کرد؛ چراکه در خانه های کوچک هرچه فضا مینیمال تر و به دور از شلوغی و طرح های اضافی باشد، بزرگ تر به نظر می رسد. اما خب نمی توان کاغذدیواری هایی که طرح های زیبایی دارند را هم نادیده گرفت. درست است که طرح روی آنها خانه را کوچک تر نشان می دهد اما فریبنده تر و متفاوت تر از رنگ ها هستند.

کدام یک در زمان کمتری اجرا می شوند؟

در مورد میزان زمان مورد نیاز برای اجرا هم باز این کاغذ دیواری ها هستند که یک گام جلوترند. در کوتاه ترین زمان ممکن می توان دیوارهای خانه را با انواع کاغذدیواری ها تزیین کرد. کاغذدیواری ها حتی دردسر کمتری هم برای اجرا نسبت به رنگ ها دارند.
می توانم ترکیبی از رنگ و کاغذدیواری در خانه ام داشته باشم؟

در نهایت اگر نتوانستید بین رنگ و کاغذدیواری یکی را انتخاب کنید، پیشنهاد می دهیم از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید. اما این ترکیب کردن باید هوشمندانه و معمارانه صورت بگیرد.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *