انتخاب برگه

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری چیست؟

مرداد ۲۲, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی روشی اصولی برای تبلیغات اینترنتی است. راهی که شغل و حرفه‌ی شما را به نحو احسن به مشتریان و جامعه‌ی هدف‌تان معرفی می‌کند. اگر کسب و کار خودتان را به فضای اینترنت برده‌اید، حتماً به تبلیغات اینترنتی از جمله انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های پُربازدید نیاز پیدا خواهید کرد.

رپورتاژ آگهی چیست و چگونه منتشر کنیم ؟

رپورتاژ آگهی درواقع از زبان فرانسوی گرفته شده و به معنای گزارش تبلیغاتی است. این کلمه در زبان انگلیسی با عنوان (Advertorial) نیز شناخته می‌شود؛ اما ریپورتاژ در بستر سئو و دیجیتال مارکتینگ به چه معناست و چه کمکی به کسب‌وکارهای آنلاین می‌کند؟

رپورتاژ آگهی به معنای انتشار محتوای کاربردی در یک سایت یا رسانه با هدف رفع نیاز کاربران، معرفی محصول، خدمات و دریافت لینک دائمی از آن رسانه برای سایتتان است. در این محتوا شما باید خدماتی که برندتان ارائه می‌دهد، به بهترین شکل برجسته کنید تا در کاربر احساس نیاز برای دریافت این خدمات ایجاد شود؛ با قراردادن لینک در این محتوا می‌توانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود روانه کرده و از دید گوگل نیز به اعتبار بیشتری دست پیدا کنید.

چرا نحوه‌ی نگارش رپورتاژ آگهی مهم است

تدوین آگهی تبلیغاتی به نظر سختی ای نمی‌رسد. تنها کافی است به زبانی شیوا و رسا درباره حرفه، شغل، کالا یا خدمت ویژه‌ای توضیح داده شود. اما معمولا افراد در برابر تبلیغات نسبت به آن موضع‌گیرانه عمل می‌کنند از این رو باید به نحو دیگری آگاهی ارائه داد تا مخاطبانی دیگران نگران تبلیغات نباشند. این نظریه اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. از این رو برای حذف بیشتر رفتارهای منفی مخاطب و بیان غیر مستقیم تبلیغ خود به مهارت بیشتری نیاز خواهید داشت. از همین رو باید نگارش را به حرفه‌ای ها واگذار کنید.

نگارش متن رپورتاژ باید چگونه باشد

محتوانویسی برای سایت از دو نظر اهمیت دارد. در واقع هر متنی که در اینترنت منتشر می‌کنید باید دو گروه را راضی کند؛ یکی مخاطبین و جامعه‌ی هدف و دوم ربات‌های گوگل. رپورتاژنویسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین در نوشتن متن رپورتاژ باید نکات زیر را رعایت کنید.

  • ساده و روان بنویسید به طوری که درک مطالب برای کاربر آسان باشد و از خوانده خسته نشود.
  • لحن نوشتن و ادبیات شما باید با جامعه‌ی هدفتان همخوانی داشته باشد.
  • محتوای به درد به خور و با کیفیت بنویسید.
  • موضوعات جذاب و به‌روز انتخاب کنید.
  • ساختار مقاله اصولی و هدفمند باشد.
  • اصول نگارش و درست نویسی را رعایت کنید.

از نحوه‌ی نگارش رپورتاژ که بگذریم؛ آیا می‌دانید برای منتشر کردن رپورتاژ خبریتان باید به کجا مراجعه کنید. آیا سایت و پلتفرمی که به صورت تخصصی در زمینه رپورتاژ آگهی فعالیت کند، وجود دارد؟! . خب البته که وجود دارد. سایت‌های زیادی هستند که به عنوان یک واسطه بین شما و سایت‌های منتشرکننده قرار می‌گیرند. اگر هیچ‌گونه سررشته‌ای در تبلیغات اینترنتی از جمله رپورتاژ آگهی ندارید، کافیست به افرادی که در این زمینه متخصص هستند رجوع کنید. در این صورت همه‌ی کارهای مربوط به انتشار رپورتاژ آگهی از نگارش متن تا یافتن سایت معتبر و پربازدید به نحو احسن صورت خواهد گرفت.

زمان مناسب برای انتشار رپورتاژ آگهی چه ساعتی است؟

وقتی محتواهای مفیدی در سایت خود منتشر می‌کنید، می‌توانید با خرید رپورتاژ آگهی، از بهتر دیده شدن محتوایتان بهره ببرید. درج رپورتاژ آگهی به‌دو ترتیب، برای مشتریان و گوگل، اهمیت دارد. بنابراین، هر زمان رپورتاژی منتشر می‌کنید، باعث افزایش تعداد مشتریانتان و بهبود رتبه سایتتان خواهد شد. با این حال، باید توجه داشت که رپورتاژ به نوعی به حساب دپینگ محسوب می‌شود و تاثیر سرعت دیده شدن سایت شما را چندین برابر می‌کند. برای داشتن نتایج بهتر از رپورتاژ، باید محتوای به‌دردبخور و با کیفیتی را در سایتتان منتشر کنید.

نکاتی که در خرید رپورتاژ باید رعایت کنید

اگر صاحب سایت هستید، حتماً در میان فعالیت‌هایی که برای بهبود سئو و افزایش رتبه سایتتان انجام می‌دهید به مرحله‌ی خرید رپورتاژ آگهی خواهید رسید. رپورتاژ یک نوع تبلیغات اینترنتی است که امتحان خودش را پس داده و تأثیر و نتیجه‌ی آن برای همگان روشن و واضح است. اما آیا با رپورتاژ و مراحل انجام آن آشنا هستید؟! در واقع برای درج و انتشار رپورتاژ باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید.

نگارش گزارش، انتخاب رسانه مناسب، اطمینان حاصل کردن از اعتبار رسانه و اطمینان از ماندگاری رپورتاژ در سایت‌های منتشرکننده؛ همه‌ی این موارد به توجه و اهمیت ویژه نیاز دارند. به همین دلیل بهترین کار این است که امور مربوط به درج و انتشار رپورتاژ را به پلتفرم تخصصی خدمات رپورتاژ آگهی بسپارید. تسمینو راه ارتباطی شما با رسانه‌های معتبر و حرفه‌ای است. همچنین می‌توانید نگارش رپورتاژ خود را به نویسندگان حرفه‌ای تسمینو بسپارید و تمام مراحل انتشار رپورتاژ را به نحو احسن به انجام برسانید.

منبع مشرق نیوز

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه