انتخاب برگه

زهکشی کف زیرزمین – خانه شما را خشک نگه دارید

فروردین ۱۴, ۱۴۰۳ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

زهکش کف زیرزمین یک خروجی برای آب در زیرزمین قبل از رسیدن به پنجره ها فراهم می کند. برای سال‌ها، زهکشی کف زیرزمین یکی از الزامات اکثر قوانین بین‌المللی و محلی ساختمان بوده است. زهکش های کف یک ویژگی ایمنی برای جلوگیری از سیل زیرزمین است. سازندگان خانه آنها را در حین ساخت و ساز قبل از ریختن کف بتنی نصب می کنند. اگرچه گران است، اما می توانید آنها را به خانه هایی که بدون زهکش ساخته شده اند اضافه کنید. تعمیر و نگهداری منظم باعث می‌شود زهکشی کف شما به درستی کار کند – در صورت نیاز و از بوی گاز فاضلاب جلوگیری می‌کند.

در اینجا آنچه باید در مورد زهکشی کف و تعمیر و نگهداری زهکشی کف بدانید آمده است.

استاندارد زهکشی های کف زیرزمین: چیستندزهکش های کف زیرزمین معمولاً به سیستم فاضلاب یا یک سیستم پمپ سامپ متصل می شوند. آنها شبیه تخلیه سینک شما هستند – با لوله کشی و تله P. P-trap از برگشت گاز فاضلاب به داخل خانه جلوگیری می کند. زهکش های کف شامل لوله های بزرگتری هستند که در زیر کف بتنی زیرزمین مدفون شده اند.اغلب، زهکشی های کف در اتاق های رختشویی، اتاق های کوره یا اتاق های تاسیسات هستند – کف های بتنی در برخی موارد به سمت سوراخ تخلیه شیب دارند. حتی اگر کف کاملاً تراز باشد، آب قبل از بلند شدن بیش از حد روی دیوارها به سوراخ می رسد و تخلیه می شود.

توجه: طبق کد بین‌المللی لوله‌کشی (بخش ۷۱۴)، شیرهای پس‌آب – همچنین به عنوان شیرهای پشتیبان فاضلاب شناخته می‌شوند – اکنون برای جلوگیری از ورود فاضلاب به زیرزمین‌ها مورد نیاز هستند. آنها قبل از خروج از خانه در خط تخلیه نصب می شوند.

تعمیر و نگهداری زهکشی کف: چگونه زهکشی کف زیرزمین خود را تمیز کنیدیک زهکش کف تمیز آب را از داخل خارج می کند. زیرزمین شما، از بوی گاز فاضلاب جلوگیری می کند و کمک می کند تا پساب فاضلاب از خانه شما خارج نشود. اطمینان حاصل کنید که هر شش ماه یکبار چند دقیقه را صرف نگهداری زهکشی در بهترین شرایط کاری کرده اید.پوشش. پوشش را بردارید و هرگونه زباله قابل مشاهده را تمیز کنید.

تمیز کنید. حداقل یک گالن آب داغ در زهکشی بریزید. (آب جوش بهتر است.) حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید.دوباره پر کنید. آب همچنین تله P را دوباره پر می کند تا گاز فاضلاب را مسدود کند.

شستشو. با ریختن ½ فنجان به ۱ فنجان جوش شیرین در آبکش شستشو دهید. این کار را با یک فنجان سرکه مخلوط با چند لیتر آب داغ دنبال کنید. حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و زهکشی را با یک گالن دیگر آب داغ بشویید. هیچ فرمول دقیقی برای مخلوط ها وجود ندارد. تا زمانی که کف کند، کار می کند. همچنین می توانید از یک محصول تجاری مانند پاک کننده خط اصلی Roebic استفاده کنید. مطمئن شوید که کاور را دوباره برگردانید. اگر گم شد، باید یک مورد جدید تهیه کنید. (در ماهیگیری از لگو صرفه جویی می کند.) توصیه Lazy-Man: مخزن آب گرم من ۴ اینچ از زهکشی کف فاصله دارد. من مخزن را با شلنگ در زهکشی کف تخلیه می کنم. آب گرمی که از زهکشی پایین می رود، هدف مفیدی دارد.

یک زهکشی طبقه جدید در یک خانه قدیمیاگر خانه شما زهکشی کف ندارد اما مشکل آب دارد، شما می تواند یک زهکش جدید نصب کند. ممکن است بتوانید به سیستم زهکشی موجود متصل شوید. اما در بیشتر موارد، جمع‌آوری آب در یک گودال آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است، سپس آن را پمپاژ کنید تا از طریق خشکی جریان یابد.هر کدام از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید، آماده باشید که ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار هزینه کنید.

– بیشتر در خانه های بزرگتر یا خانه هایی با کاربردهای پیچیده. شما باید مقدار زیادی بتن را چکش کنید، سپس آن را جایگزین کنید یا آن را وصله کنید و خاک را جدا کرده و جایگزین کنید و در عین حال شیب مناسب را حفظ کنید.نصب یک زهکش کف در یک طبقه زیرزمین موجود می تواند یک کار دلهره آور باشد. پروژه استخدام یک پیمانکار حرفه ای راه خوبی برای انجام کار به درستی، به موقع و با گارانتی است. ناگفته نماند که مقداری از نیروی کار کمرشکن برای خود صرفه جویی کنید.

زهکشی کانال یا ترانچدرن کانال یا ترانچ در اطراف محیط کف یا پایین مرکز قرار می گیرد. آنها آب را به یک گودال جمع آوری منتقل می کنند. سپس، یک پمپ شناور غوطه‌ور یا پایه‌ای آن را به بیرون از خانه پمپ می‌کند. تخلیه ترانشه در کارواش ها و تعمیرگاه ها رایج است.

زهکش ترانشه معمولاً به بیشترین بتن و خاک نیاز دارد. شیب تنها ¼ اینچ در هر فوت به این معنی است که در انتهای یک لوله ۲۰ اینچی، ۵ اینچ خاک اضافی را بیرون می آورید.

زهکشی استاندارد طبقه زیرزمین نصب یک زهکش کف استاندارد نسبت به سایر گزینه ها هزینه کمتری دارد زیرا شامل حذف بتن کمتری است. ابتدا پایین ترین نقطه کف زیرزمین را برای زهکشی انتخاب کنید. سپس، آن را حفر کنید، خطی به گودال خود بکشید و آب را به بیرون پمپ کنید.

اگر گودال و پمپ ندارید، باید آن را حفر کنید. بخش ۷۱۲.۳.۲ کد لوله کشی بین المللی به حداقل اندازه گودال با قطر ۱۸ اینچ نیاز دارد. در عمق ۲۴ اینچی این ویدیوی یوتیوب به شما ایده خوبی می‌دهد که اگر تصمیم بگیرید خودتان این پروژه را انجام دهید، به چه چیزی وارد می‌شوید.

Sump Pit and Sump Pump نصب پمپ معمولی با تخلیه محیطی داخلی. پمپ‌ها و چاله‌ها اغلب با سایر سیستم‌های زهکشی برای جمع‌آوری و حذف آب استفاده می‌شوند. آنها همچنین می توانند به تنهایی بایستند تا رطوبت را در مناطق پر آب جمع کنند و آن را پمپ کنند. آب از زیر پد کف به داخل گودال نفوذ می‌کند.

پمپ‌های مخزن یک نیاز معمولی در مناطق مستعد سیل هستند. آنها احتمال نشت آب به زیرزمین را از زیر زمین از طریق شکاف ها یا محل اتصال کف به پایه کاهش می دهند. جایی که من زندگی می‌کنم، همه خانه‌های جدید به پمپ‌های زیرزمینی نیاز دارند.

زهکشی محیطی بیرونیدر مناطقی که آب‌های زیرزمینی بالایی ندارند، زهکشی محیطی بیرونی یا زهکشی فرانسوی ممکن است گزینه بهتری باشد. از نفوذ آب به زیرزمین شما جلوگیری می کند و آن را از خانه دور می کند. در منطقه‌ای با آب‌های زیرزمینی بالا، زه‌کشی محیطی بیرونی تنها بخشی از یک طرح ضد آب بودن زیرزمین خواهد بود.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *