انتخاب برگه

سنجاق: همه آنچه باید درباره نصب کولرگازی بدانید

تیر ۲۲, ۱۴۰۰ | رپورتاژ آگهی

از عواملی که در خرید کولر گازی تاثیرگذار هستند، می‌توان به سایز و مدل مناسب اشاره کرد. یک کولر گازی با سایز نامناسب می‌تواند کیفیت زندگی شما را تحت‌الشعاع قرار دهد. یکی دیگر از مواردی که اهمیت دارد، انتخاب مکان مناسب برای نصب کولرگازی است. اگر قصد تعویض مکان کولر و یا خرید کولر جدید دارید و نمی‌دانید که کجا می‌تواند بهترین محل برای نصب باشد، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

همه آنچه باید درباره نصب کولرگازی بدانید
همه آنچه باید درباره نصب کولرگازی بدانید

پیدا کردن مکان‌های سایه‌دار برای نصب کولر گازی:

کولرهای گازی در برابر گرما از خود محافظت نمی‌کنند و گرما می‌تواند عملکرد آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. قرار دادن کولر در جایی که آفتاب مستقیم به آن نخورد، باعث می‌شود که کولر فشار کمتری را متحمل شود. بهترین مکان جایی است که از آفتاب دور و در سایه باشد. بهتر است کولر را در قسمت‌های شمالی و یا شرقی خانه نصب کنید تا ساختمان روی کولر سایه بیندازد. یکی دیگر از گزینه‌ها نصب کولر زیر درخت است.

دور بودن محل نصب کولرگازی از گیاهان:

درست است که می‌توان از سایۀ درختان برای نصب کولر بهره گرفت اما بهتر است از درختانی که برگریز هستند دوری کرد. زیرا با برگریزان پاییز، برگ‌ها در رو و کناره‌های کولر جمع می‌شود و هم چنین گرده‌ها و برگ‌های سوزنی در پنل کولر گیر می‌کنند و باعث می‌شوند که به آن فشار مضاعف وارد شود. تجمع برگ در اطراف کولر، جریان هوای ورودی را مختل و چرخش فن را با مشکل مواجه می‌کند. پس از نصب کولر در اطراف درختان برگ‌ریز دوری کنید و یا اگر چاره‌ای نداشتید، هر چند وقت یکبار، اطراف کولر را تمیز و برگ‌ها را جمع کنید.

اطراف کولرگازی را با علف و برگ بپوشانید:

کولرهای گازی معمولاً روی سطوح سیمانی نصب می‌شوند زیرا این سطوح صاف و محکم و یکدست هستند اما بهتر است که لااقل اطراف کولر سیمان و سنگ نباشد زیرا این مواد گرما را به خود جذب می‌کنند. این گرما به کولر منتقل می‌شود و فشار مضاعفی به آن وارد می‌کند.

بهتر است در اطراف کولر علف و گیاه باشد زیرا این مواد گرما را به خود جذب نمی‌کنند. اگر به طور طبیعی دور کولر از این مواد پوشیده نبود، خودتان در اطراف کولر لاشبرگ بریزید.

اطراف کولرگازی را با علف و برگ بپوشانی
اطراف کولرگازی را با علف و برگ بپوشانی

دسترسی حیواناتی مانند سگ را به کولرگازی محدود کنید:

اگر خودتان و همسایه‌هایتان سگ دارید، با ساختن مانعی اطراف کولر، دسترسی آن‌ها را کاملاً قطع کنید. سگ‌ها با ادرار کردن در اطراف کولر، عملکرد قسمت‌های مختلف آن را مختل می‌کنند. بهتر است حصاری دور کولر بکشید تا نتوانند به به آن دسترسی داشته باشند.

کولر گازی را در مکان های پرتردد نصب نکنید:

اگر زمان زیادی را بیرون از خانه مثلا در پاسیو یا تراس می‌گذرانید، بهتر است کولرگازی را در چنین مکان‌هایی نصب نکنید. پنل خارجی کولر گازی از خود صدا تولید می‌کند و آرامش شما را مختل می‌سازد.

کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای برای نصب کولرگازی:

یکی از موارد حائز اهمیت این است که اطراف کولر خالی باشد. بوته‌ها و گیاهان در اطراف کولر، ورود و جریان هوا به آن را مختل می‌کنند. در نهایت اگر هنوز هم مطمئن نیستید که کجا بهترین مکان برای نصب آن است، بهتر است از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

برای کمک گرفتن از یک متخصص در قدم اول می‌توانید قیمت نصب کولر گازی و اسپلیت را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال یافتن بهترین نصابان کولر گازی در شمال تهران باشید می‌توانید سفارش برای نصب کولر گازی ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه