انتخاب برگه

طرح رنگ: چگونه به تعادل و کنتراست دست یابیم

اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۳ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

طرح رنگی هنگام توسعه یک کمپین بازاریابی، محصول یا وب سایت، ارتباط موثری ایجاد می کند. دستیابی به تعادل و کنتراست هنگام ایجاد یک طرح بسیار مهم است.

طرح های رنگی مختلف عبارتند از تک رنگ، مشابه، مکمل، سه گانه، چهارتایی، و موارد دیگر. طرح رنگ ایده آل به خلق و خوی پروژه، مخاطبان هدف و هویت برند بستگی دارد.

تکنیک های مختلف برای انتخاب بهترین طرح رنگ شامل چرخ های رنگ، تست A/B و اصول تئوری رنگ است. طرح رنگ در یک نگاهرنگ‌بندی مجموعه‌ای از رنگ‌ها در یک طرح یا اثر هنری است که حالت یا زیبایی‌شناسی خاصی را تعیین می‌کند. ترکیب رنگ به طور هماهنگ برای ایجاد تعادل، کنتراست و سلسله مراتب بصری طراحی عمل می کند.

ایجاد یک طرح رنگ مستلزم انتخاب رنگ های مکمل است که یک طرح را منسجم نشان می دهد. هر طرح رنگی اصول منحصر به فردی دارد که حال و هوای متفاوتی را در یک طرح ایجاد می کند. شدت، رنگ و دما نیز هنگام انتخاب یک طرح رنگ ارزش در نظر گرفتن دارند.

دلایل در نظر گرفتن طرح رنگی برای طراحی خودشش دلیل قابل توجه وجود دارد که چرا طرح رنگ تاثیر طراحی شما را افزایش می دهد.

مخاطب هدف: رنگ توجه را به یک طرح جلب می کند. یک طرح رنگ بر اساس جمعیت شناسی مخاطبان خود انتخاب کنید. در حالی که برخی از رنگ‌ها می‌توانند باعث ایجاد هیجان و هشدار شوند، برخی دیگر می‌توانند احساس آرامش یا نوستالژیک در افراد ایجاد کنند.

اطلاعات ارتباطی: یک طرح رنگ می‌تواند زمینه را در یک طرح ارائه دهد. به عنوان مثال، یک طرح رنگ ممکن است بخش‌های یک وب‌سایت و نحوه پیمایش در سایت را نشان دهد.

ایجاد تضاد و سلسله مراتب: یک طرح رنگی یک طرح را از سایرین در همان فضا متمایز می‌کند. رنگ‌های مکمل تضاد ایجاد می‌کنند و طراحی را برجسته می‌کنند. استفاده از یک آیتم با رنگ در پس زمینه خاکستری به آن توجه می کند. همچنین بر عناصر طراحی تمرکز می کند و آنها را به یاد ماندنی می کند.

هویت برند: استفاده مداوم از رنگ در محصولات، نام، لوگو و بسته بندی یک برند هویت ایجاد می کند. به عنوان مثال، کوکاکولا به دلیل متن سفید رنگ خود در زمینه قرمز متمایز مشهور است.ایجاد حالت: ترکیب رنگ ها حالت یا فضای خاصی را در یک طرح ایجاد می کند. یک طرح رنگی به ایجاد یک واکنش احساسی خاص از بیننده کمک می کند. این برای یک وب سایت، یک لوگو یا یک پروژه طراحی گرافیکی ضروری است.

تقویت جذابیت بصری: یک طرح رنگی که به خوبی انتخاب شده باشد، طراحی را از نظر بصری جذاب تر و جذاب تر می کند. رنگ های زنده جذاب تر از سیاه و سفید هستند. رنگ یکی از جنبه های ضروری برندسازی و تبلیغات است.

انواع طرح های رنگیتک رنگیک طرح رنگ تک رنگ از یک رنگ در طراحی استفاده می کند. طراحان از تغییرات یک رنگ با استفاده از رنگ ها، تن ها و سایه ها استفاده می کنند. ته رنگ شامل ترکیب رنگ اصلی با سفید برای ایجاد رنگ روشن تر است. ترکیب رنگ اصلی با مشکی سایه تیره تری ایجاد می کند. به عنوان مثال، مارون یک سایه تیره تر از قرمز است.

آنالوگیک طرح رنگ مشابه، رنگ ها را در کنار یکدیگر در چرخه رنگ ترکیب می کند. طراحان از سه رنگ اصلی برای ایجاد یک طرح هماهنگ استفاده می کنند. به عنوان مثال، استفاده از سایه های قرمز، زرد و نارنجی در یک طرح، یک طرح رنگ مشابه ایجاد می کند. طرح های رنگی مشابه، هماهنگی و تعادل را در هنر، طراحی و مد ایجاد می کنند.

مکمل

یک طرح رنگ مکمل، دو رنگ را در مقابل یکدیگر در چرخه رنگ جفت می کند. باعث ایجاد یک ترکیب رنگ با کنتراست بالا می شود. نمونه هایی از رنگ های مکمل عبارتند از قرمز و سبز، آبی و نارنجی و فیروزه ای و قرمز. یکی رنگ پایه یا غالب است، در حالی که دیگری یک تاکید است.

تقسیم مکمل

یک طرح رنگ مکمل تقسیم شده از یک رنگ پایه و دو رنگ تاکیدی استفاده می کند. برای این طرح رنگ، یک رنگ گرم غالب است و دو رنگ سرد مکمل هستند یا برعکس. استفاده از سه رنگ کنتراست ملایم تر و تعادل بیشتری نسبت به طرح رنگ مکمل ایجاد می کند.

Triadic یک طرح رنگ سه گانه دارای سه رنگ با فواصل مساوی بین آنها در چرخه رنگ است. رنگ‌ها کنتراست ایجاد می‌کنند و تسلط یکسانی در طرح رنگ دارند.

رنگ‌های سه‌گانه عبارتند از:بنفش، نارنجی و سبززرد- نارنجی، آبی-سبز و قرمز-بنفشقرمز ، زرد و آبیفیروزه ای، سرخابی و زرد Tetradicیک طرح رنگ چهارگانه شامل چهار رنگ است که به طور مساوی در چرخه رنگ توزیع شده اند. از آنجایی که شامل دو جفت رنگ مکمل است، یک طرح رنگی چهارتایی، یک طرح رنگی مضاعف نیز نامیده می شود.نمونه هایی از طرح های رنگی چهارتایی عبارتند از:

قرمز، سبز، بنفش و زردنارنجی، بنفش، آبی و زرد هنگام انتخاب طرح رنگ چه مواردی را در نظر بگیریدحال و هوای پروژه شماهنگام انتخاب طرح رنگ، احساساتی را که هر رنگ نشان می دهد در نظر بگیرید. اگر می خواهید احساسات هیجان انگیز و خوش بینی را برانگیزید، رنگ های گرم را انتخاب کنید. از یک پالت رنگ متشکل از رنگ های سرد برای ایجاد فضایی آرام و آرام استفاده کنید.

هویت برندهنگام انتخاب طرح های رنگی وب سایت، هویت برند را در نظر بگیرید. رنگ ها باید مطابق با آنچه که کسب و کار نشان می دهد باشد. بیمارستان‌ها از طرح رنگ آبی و سفید استفاده می‌کنند زیرا اعتبار، آرامش و تمیزی را نشان می‌دهد.

هدف طراحیرنگ‌بندی ایده‌آل به هدف بستگی دارد. طراحی، طراحی داخلی خانه، طراحی وب یا موارد دیگر. همچنین، در نظر بگیرید که آیا طرح در قالب چاپی یا کپی نرم مورد نیاز است. در حالی که برخی از پروژه‌های طراحی از متن برای انتقال پیام استفاده می‌کنند، برخی دیگر از تصویر به عنوان نقطه کانونی اصلی خود استفاده می‌کنند.

شدت، دما، و رنگرنگ‌های با اشباع ۱۰۰ درصد روشن و بیشتر هستند. شدید، قوی. رنگ‌های کم‌شدت کسل‌کننده و بی‌صدا به نظر می‌رسند و به عنوان رنگ‌های تاکیدی استفاده می‌شوند. دمای رنگ تعیین می کند که یک رنگ گرم یا سرد است. رنگ های گرم شامل قرمز، زرد و نارنجی است. آبی، سبز و بنفش رنگ‌های سردی هستند.

طراحان همچنین رنگ‌های گرم و سرد را برای ایجاد کنتراست در طراحی ترکیب می‌کنند. افزودن سطوح مختلف سفید به رنگ پایه باعث ایجاد رنگ می شود. مشکی در یک طرح رنگی تک رنگ سایه ایجاد می کند.

مخاطب هدفمخاطب هدف هنگام ایجاد لوگوی یک برند یا بازاریابی محصولات ضروری است. سن و جنسیت مصرف کننده را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، صورتی ممکن است برای دختران جذاب باشد، اما بهترین رنگ برای محصولاتی نیست که برای مردان طراحی شده است.

تکنیک های انتخاب طرح رنگطراحان از یک رنگ استفاده می کنند. چند روش برتر برای ایجاد یک طرح رنگی پر جنب و جوش.چرخ ها و پالت های رنگهنگام انتخاب یک طرح رنگ، چرخ رنگ رابطه بین رنگ ها را تعیین می کند. طراحان رابط کاربری از یک پالت رنگی برای تشکیل پایه بصری یک برند استفاده می کنند. پالت های رنگی به حفظ ثبات رنگ یک رابط کاربری.

اصول تئوری رنگتئوری رنگ مجموعه قوانینی است که طراحان برای یادگیری نحوه تعامل رنگ ها از آنها استفاده می کنند. این کمک می کند تا درک کنید که چگونه طرح های رنگی مختلف در یک رابط بصری ظاهر می شوند. اصول تئوری رنگ اثرات اولیه، ثانویه و رنگ های سوم.

مولدهای طرح رنگ آنلاینمولدهای طرح رنگ آنلاین به ایجاد مواد تبلیغاتی متقاعد کننده کمک می کنند . آنها یک طرح رنگی برای تصویر برندی که برای مشتریان جذاب است، شناسایی می کنند. طراحان از مولدهای طرح رنگ آنلاین برای آزمایش مبانی تئوری رنگ استفاده می کنند.

تست A/B و بازخورد کاربرآزمایش پالت های رنگی مختلف به تعیین پاسخ کاربران کمک می کند. طراحان وب سایت از تست A/B استفاده می کنند تا بدانند آیا طرح رنگی ارزش های یک برند را نشان می دهد یا خیر. قبل از انتخاب یک طرح رنگ، ارزش آن را دارد که نرخ تبدیل و درک رنگ کاربران نهایی را آزمایش کنید.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *