انتخاب برگه

طرح ۳۵ میلیارد یورویی برای ارتقا و ساخت راه آهن در سراسر جمهوری و ایرلند شمالی فاش شد

مرداد ۱۶, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

برای اولین بار، جمهوری و ایرلند شمالی بر روی پیشنهادی ۳۵ میلیارد یورویی (۲۹.۲ میلیارد پوندی) برای متحول کردن راه آهن در هر دو طرف مرز با یکدیگر همکاری کردند.
بررسی راه آهن سراسر جزیره جاه طلبانه توسط Arup به نمایندگی از وزارت زیرساخت ایرلند شمالی و وزارت حمل و نقل جمهوری ایرلند گردآوری شد. این گزارش پیش‌نویسی است که منتشر شده و تا ۲۹ سپتامبر برای مشاوره عمومی باز است.
این گزارش که در ابتدا در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد، با هدف بررسی نقش راه آهن در ارائه یک اقتصاد شکوفا برای جزیره ایرلند به عنوان ستون فقرات قوی تر یک سیستم حمل و نقل با کیفیت بالا و پایدار است. بر اساس این گزارش، فرصت‌هایی را شناسایی می‌کند که اتصال و دسترسی حمل‌ونقل را تغییر می‌دهد و همچنین انتقال ایرلند به اقتصاد خالص صفر را تسریع می‌کند.
۳۰ توصیه در مورد نحوه مدرن‌سازی شبکه ریلی جزیره وجود دارد که در پاسخ به محدودیت‌هایی است که در حال حاضر از آن رنج می‌برد. این محدودیت ها شامل شکاف های قابل توجه در پوشش شبکه، فرکانس خدمات و سرعت نسبتا پایین در مقایسه با راه آهن های مشابه در اتحادیه اروپا، ایرلند دارای پایین ترین سطح راه آهن برقی در اتحادیه اروپا و هیچ فرودگاه اصلی در جزیره نیست که توسط خدمات ریلی مسافری خدمات رسانی می شود.


اگر تمام توصیه‌های گزارش ارائه شود، برآورد می‌کند که هزینه کل بین ۳۵ میلیارد یورو (۲۹.۲ میلیارد پوند) و ۳۶.۸ میلیارد یورو (۳۰.۷ میلیارد پوند) باشد. از این مقدار، حدود ۷۵٪ باید توسط دولت ایرلند پرداخت شود، در حالی که انتظار می رود مدیران اجرایی ایرلند شمالی ۲۵٪ باقیمانده را پوشش دهند.
یک راه آهن بالقوه آینده تمام جزیره
برای اتصال بهتر هر دو کشور، این گزارش توصیه می‌کند شبکه ریلی بین‌المللی را به یک راه‌آهن دو خطه، با چهار خط در مکان‌ها و افزایش فرکانس خدمات بین‌شهری ارتقا دهید. این شامل ردیابی دوگانه است:
Portarlington – Athlone
Kildare – Kilkenny
مینوت – مولینگار
کانولی/اسپنسر داک چهار ردیابی – کلنگریفین
به‌علاوه، توسعه بخش‌های کوتاه راه‌آهن جدید در راهروهای شلوغ را پیشنهاد می‌کند. اینها عبارتند از:
بلفاست – لیسبورن – نیوری
دوبلین – دروگهدا
Portarlington/Kildare – Hazelhatch
در ایرلند شمالی، این بررسی بیان می‌کند که برای پیوند شهرهای بزرگ Strabane، Omagh و Dungannon به شبکه ریلی و بهبود ارتباط بین شهری بین دوبلین، بازسازی خط بین Derry و Londonderry و Portadown لازم است. و بلفاست. بر اساس این گزارش، مسیر فعلی محدود است.
به علاوه توصیه می‌کند راه‌آهن از پورتادون به آرماگ، کاوان و مولینگار در ایرلند شمالی بازگردانده شود و یک خط مستقیم جدید بین لیزبورن و نیوری، همراه با یک تونل کوتاه از آدلاید به منطقه لیزبرن ایجاد شود.
در ساحل غربی جمهوری، این بررسی پیشنهاد می‌کند خدمات از گالوی به دوبلین، لیمریک، کورک و واترفورد، همراه با ردیابی دوگانه بین آتنری و گالوی بهبود یابد. علاوه بر این، بازیابی خط ریلی بین آتنری و کلرموریس و ایجاد یک راه‌آهن جدید از لترکنی به دری-لندوندری نیز پیشنهاد می‌شود.
در ساحل جنوبی، بازگرداندن راه آهن بین واترفورد و راسلر (شامل یک آکورد/منحنی به سمت جنوب وکسفورد) و گسترش برخی از خدمات بین شهری دوبلین – واترفورد به ایستگاه جدیدی در جنوب ایستگاه وکسفورد O Hanrahan در برنامه ها.
در میدلند شمالی، این گزارش توصیه می‌کند که اتصال Limerick و خط Limerick Junction – Waterford، بازگرداندن راه‌آهن راه‌آهن غربی بین Claremorris و Athenry، گسترش راه‌آهن به Tyrone، Derry-Londonderry، و Donegal و بازگرداندن جنوب راه آهن وکسفورد.
بخش بزرگی از گزارش عدم اتصال ریلی با فرودگاه‌های اصلی در سراسر جزیره را پوشش می‌دهد. برای مبارزه با این موضوع، توصیه می‌کند فرودگاه‌های دوبلین، بلفاست و شانون را با ایجاد یک پیچ از کلونگریفین به فرودگاه دوبلین، برقراری مجدد راه‌آهن بین لیسبورن و آنتریم و ایجاد یک خار از سیکس‌مایلبریج یا کراتلو به فرودگاه شانون به راه‌آهن متصل کنید.
این گزارش بیان می‌کند که انجام سرمایه‌گذاری کامل «بهترین بخش از ۲۵ سال طول می‌کشد». تشکیل آن همچنین توسط کارشناسان فنی بانک سرمایه گذاری اروپا (JASPERS) که به وزارت حمل و نقل در محدوده، نظارت و آماده سازی بررسی کمک کردند، پشتیبانی شد.
بیان می کند که تا سال ۲۰۵۰ بسیاری از شبکه ریلی موجود و هرگونه افزوده شدن جدید در هر دو کشور باید برقی شود تا به حمایت از جاه طلبی های خالص صفر هر دو دولت در سال ۲۰۵۰ کمک کند.
تنها بخش‌های برق‌دار راه‌آهن در هر دو کشور آنهایی هستند که توسط سرویس حمل و نقل سریع منطقه دوبلین (DART) استفاده می‌شوند. این یک سرویس حومه ای است که در امتداد ساحل منطقه دوبلین از گری استونز تا مالاهید و هاوث فعالیت می کند. همه سرویس‌های دیگر در حال حاضر توسط کشش دیزل کار می‌کنند.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *