انتخاب برگه

عوامل مؤثر بر قیمت درب و پنجره

مرداد ۱۹, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

آگاهی از عوامل مؤثر بر قیمت درب و پنجره قبل از شروع عملیات تعویض یا ساخت درب و پنجره می‌تواند به شما در تخمین و برآورد بودجه موردنیاز کمک کند. هم‌چنین به شما کمک می‌کند تا بفهمید با توجه به میزان بودجه خود چه درب و پنجره‌ای با چه طرح و سبکی می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد. به این ترتیب تا زمانی که عوامل موثر بر دقیق قیمت‌گذاری درب و پنرجه را بشناسید، اعتماد بیشتری نسبت به خرید خود خواهید داشت. در این مقاله عوامل مؤثر بر قیمت انواع درب و پنجره را بررسی می‌کنیم تا بتوانید بهترین قیمت درب و پنجره را با توجه به کاربری خود انتخاب کنید. عوامل مؤثر بر قیمت پنجره به دو گروه عوامل کلی و تخصصی تقسیم می‌شوند.

عوامل مؤثر بر قیمت درب و پنجره

عوامل کلی مؤثر بر قیمت درب و پنجره

از عوامل کلی مؤثر بر قیمت درب و پنجره می‌توان به تورم و نوسانات ارز، هزینه تولید، میزان عرضه و تقاضا در بازار اشاره کرد. در سال‌های اخیر بازار ایران در هر بخشی به تغییرات ارز به دو صورت کوتاه و بلند مدت عکس‌العمل نشان می‌دهد. تغییرات کوتاه مدت به صورت روانی و تغییرات بلندمدت به دلیل تأثیرات نوسان ارز بر قیمت مواد اولیه و هزینه تولید است. به این ترتیب قیمت درب و پنجره متناسب با میزان تورم موجود در اقتصاد ایران به طور سالیانه تغییر می‌کند.

عوامل تخصصی مؤثر بر قیمت درب و پنجره

از عوامل تخصصی مؤثر بر قیمت درب و پنجره می‌توان به جنس پروفیل، طرح و شکل در و پنجره، نوع شیشه، نوع و تعداد یراق‌آلات، سختی نصب و متراژ اشاره کرد. در ادامه هریک از این موارد را بررسی می‌کنیم.

قیمت درب و پنجره براساس جنس پروفیل

از پرکاربردترین انواع درب و پنجره می‌توان به درب و پنجره یوی پی سی(UPVC)، آلومینیومی و درب و پنجره آهنی اشاره کرد. هر یک از این درب و پنجره‌ها براساس مزایا و معایب خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه درب و پنجره آهنی بیشتر در کاربری‌هایی که به دوام و امنیت بالا به ویژه درب حیاط نیاز دارند، استفاده می‌شود. درب و پنجره یوی پی وی سی عایق صوتی و حرارتی بوده و وزن سبک‌تری نسبت به سایر انواع پنجره‌ها دارد. درب و پنجره آلومینیومی هم دارای طرح‌های متنوعی است و نصب سریعی دارد.

در هر یک از دسته‌ها قیمت درب و پنجره ارتباط مستقیمی با قیمت جنس مورد استفاده دارد. به عنوان نمونه قیمت درب و پنجره آهنی به قیمت پروفیل آهن و فولاد در بازار وابستگی مستقیمی دارد. به همین ترتیب قیمت آلومینیوم در پنجره و درب آلومینیومی و قیمت یو پی وی سی در پنجره و درب یو پی وی سی تأثیرگذار هستند.

عوامل موثر بر قیمت گذاری درب و پنجره

متراژ و نوع پنجره از عوامل موثر بر قیمت درب و پنجره

ساخت درب و پنجره‌ به ازای هر متر مربع برحسب طول و عرض بازشو تعیین می‌شود و قیمت هر متر مربع براساس نوع طراحی، سبک و وزن مصالحی که به کار رفته، محاسبه می‌گردد. علاوه بر متراژ تعداد بازشوها، فیکس و نوع باز شدن پنجره براساس تک حالته، دو حالته یا کشویی بودن، بر محاسبه قیمت پنجره تأثیرگذار است. به این ترتیب مسلماً قیمت هر مترمربع درب و پنجره ثابت با کشویی و یا دوحالته متفاوت خواهد بود. هم‌چنین هرچه جزئیات به‌ کار رفته در طراحی درب و پنجره بیشتر باشد قیمت ساخت درب و پنجره مورد نظر نیز بیشتر می‌شود.

وزن پروفیل از عوامل موثر بر قیمت در و پنجره

وزن پروفیل درب و پنجره به ضخامت ورق و سطح مقطع پروفیل بستگی دارد. هر چه ضخامت یو پی وی سی یا آلومینیوم یا ورق فولادی بیشتر باشد، وزن پروفیل بالاتر شده و در نتیجه قیمت درب و پنجره مورد نظر نیز افزایش می‌یابد.

قیمت درب و پنجره براساس یراق‌آلات مصرفی

پنجره دارای انواع مختلف ثابت، تک لنگه، دو لنگه، چند حالته و … است. تنوع قیمت براساس نوع پنجره علاوه بر تفاوت در ساخت به دلیل افزایش یا کاهش تعداد یراق‌آلات مانند لولا، دستگیره و … در هریک از این انواع است. به عنوان نمونه تعداد یراق‌آلات مورد نیاز برای پنجره تک حالته بیشتر از پنجره ثابت بوده و به همین دلیل قیمت بالاتری دارد. استفاده از پنجره تک لنگه یا دو لنگه تا حد بسیار زیادی به نوع نمای ساختمان شما بستگی خواهد داشت.

قیمت در و پنجره براساس نوع شیشه

شیشه از مهم‌ترین قسمت‌های پنجره و گاها درب به شمار می‌رود که هریک از انواع آن یعنی شیشه سکوریت، سند بلاست، لمینت، شیشه هوشمند، شیشه رفلکس و … دارای قیمت متفاوتی هستند. نوع هوشمند و لمینت جزو گران‌ترین انواع شیشه در ساخت پنجره به شمار می‌روند. هم‌چنین هر چه ضخامت و تعداد دیواره‌های شیشه‌ای بیشتر باشد قیمت تمام شده پنجره نیز بیشتر خواهد شد.

قیمت درب و پنجره براساس میزان عایق بودن

در ساخت درب و پنجره‌های عایق مانند پنجره‌های دوجداره از شیشه‌های چند دیواره و گاز آرگون یا کریپتون در میان آن استفاده می‌کنند که این باعث افزایش قیمت درب و پنجره مورد نظر می‌شود.

هزینه نصب درب و پنجره

هزینه نصب درب و پنجره نیز با توجه جنس و میزان پیچیدگی طرح آن و مقدار مهارت و دانش مورد نیاز مشخص می‌شود و چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کل پروژه را در بر می‌گیرد. به طورکلی هزینه نصب درب و پنجره آهنی با توجه به نیاز آهن به عملیات جوشکاری گران‌تر از سایر انواع است. هم‌چنین در برخی موارد خاص، برای نصب به قیمت مصالح کمکی مانند قیمت روز نبشی نیز نیاز دارید.

جمع بندی عوامل موثر در قیمت گذاری درب و پنجره

قیمت درب و پنجره به عوامل مختلفی مانند نوع و طرح، تعداد لنگه، جنس پروفیل، جنس شیشه، نحوه نصب، وزن و متراژ اجرا بستگی دارد که باید در هنگام خرید به این موارد توجه کنید. در این مقاله عوامل تأثیرگذار بر روی این موضوع را بررسی نمودیم تا بتوانید با آگاهی و شناخت بیشتری اقدام به خرید و نصب درب و پنجره کنید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه