انتخاب برگه

فروریختن غم انگیز پل در حال ساخت در شمال شرق هند سوالاتی را در مورد روش ها ایجاد می کند

شهریور ۴, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

یک پل راه‌آهن که در شمال شرقی هند در حال ساخت بود، در شب چهارشنبه ۲۳ اوت فرو ریخت و جان ۲۶ نفر را گرفت.
این پل در نزدیکی سیرنگ، در ایالت میزورام، به عنوان بخشی از پروژه ای برای اتصال آن به یک شهر شمالی به نام بیرابی در حال ساخت بود.
راه‌آهن مرزی شمال شرقی، که راه‌آهن‌ها را در منطقه هند که در آن حادثه رخ داده است، اداره می‌کند، اعلام کرد که یک کمیته تحقیق برای بررسی علت این شکست تشکیل شده است.
ریچارد فیش، مشاور مستقل پل معتقد است که باید به روش‌های ساخت و ساز مورد استفاده برای پل توجه شود.
او گفت: “اگرچه به نظر می رسد پل یک طرح خرپایی نسبتاً معمولی بوده است، باید به روش ساخت که به نظر می رسد از یک تکیه گاه پرتاب می شود، توجه شود.
“در این صورت، بار در برخی از اعضای خرپا در شرایط پرتاب احتمالاً بسیار بیشتر از حالت دائمی آن است، حتی تحت بار زنده.”
اگرچه فیش از اینکه می بیند تحقیقی راه اندازی شده است خوشحال است، او معتقد است که مطالعه گسترده تری از فرهنگ ساخت و ساز آشکار در هند مورد نیاز است.
او ادامه داد: “خوب است که می بینیم که تحقیقات دیگری وعده داده شده است، اما، و همچنین جزئیات مربوط به سایت، واقعاً نیاز به بررسی گسترده تر طراحی، ساخت و فرهنگ ایمنی در هند دارد، زیرا به نظر نمی رسد این باشد. با نگاهی به سابقه ریزش پل در چند سال اخیر، یک حادثه مجزا است.»
دومین فروریختن پل ۱۷۰ میلیون پوندی بر روی رودخانه گنگ در هند در ژوئن امسال، که خوشبختانه هیچکس آسیب ندید، در مدت کمی بیش از یک سال، بسیار شدید بود. یادآوری نیاز به پیروی از شیوه های کار ایمن در تمام مراحل یک پروژه. ریزش پل عابر پیاده در اکتبر سال ۲۰۲۲ در موربی، هند که منجر به کشته شدن ۱۳۵ نفر شد به دلیل عدم مراقبت از تعمیر و نگهداری پل، به دلیل عدم توجه مقامات محلی به انجام وظایف محوله اعلام شد. قرارداد و آن را به یک شرکت الکترونیک داخلی واگذار کرد. این مرجع پس از تحقیقات در مورد شکست های آن منحل شد.
یک تراژدی مشابه در بانکوک، تایلند در ماه ژوئیه با ریزش یک پل جاده ای در حال ساخت و کشته شدن دو نفر روی داد.
هیزل مک‌دونالد، رئیس هیئت مدیره پل‌های بریتانیا، معتقد است که در مورد خرابی پل ساایرنگ، سؤالات زیادی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود.
او گفت: “اولین افکار من این است که، جدا از تراژدی جان‌های از دست رفته و صدمات جدی، آیا موارد بار موقتی که سازه در طول ساخت و ساز تجربه می‌کند به اندازه کافی در طراحی در نظر گرفته شده است؟ آیا مصالح به صورت مشخص شده بود و آیا ساخت و ساز از برنامه و بیانیه روش توافق شده پیروی می کرد؟
“افراد واجد شرایط و با تجربه باید طراحی و بررسی را انجام دهند و اطمینان حاصل کنند که همه موارد بارگذاری موقت و دائمی شناسایی شده اند. اگر اینطور باشد، ممکن است مشکلی با نظارت، مشکل کیفیت مصالح یا شکست در روش ساخت و ساز توافق شده باشد.
“هر اتفاقی که افتاده است، فروپاشی باید به طور کامل بررسی شود و نتایج آن با جامعه پل بین‌المللی به اشتراک گذاشته شود.”
در اردیبهشت ماه سال جاری راه آهن مرزی شمال شرق تکمیل بلندترین اسکله پل در نزدیکی ایستگاه ساایرنگ را جشن گرفت. ارتفاع آن ۱۰۴ متر و توخالی است.
پروژه راه‌آهن خط جدید بیرابی – سیرنگ با هدف اتصال استان میزورم به سایر نقاط کشور از طریق راه‌آهن با ۵۱ کیلومتر خط برنامه‌ریزی شده برای نصب انجام شد.
راه‌آهن مرزی شمال شرقی بر این باور است که ساخت این راه‌آهن «سرآغاز عصر جدیدی از نظر ارتباطات و بازرگانی» در منطقه شمال شرقی هند خواهد بود.
شری نارندرا، نخست وزیر هند، گفت: «از حادثه ناگوار پل در میزورام ناراحت شدم. تسلیت به کسانی که عزیزان خود را از دست داده اند.
“انشالله مصدومان به زودی بهبود یابند. عملیات نجات در حال انجام است و تمام کمک های ممکن به افراد آسیب دیده ارائه می شود.”
راه‌آهن شمال شرقی مرزی در حال تکمیل بلندترین پل راه‌آهن اسکله جهان در نونی، مانیپور است.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *