انتخاب برگه

مخاطب آزمون ارزیابی عوامل نظارت کارگاهی چه کسانی هستند؟

آبان ۲۶, ۱۳۹۵ | آزمون‌های مهندسی | ۰ دیدگاه

مطابق تذکر۳ بند ۱-۸-۱ “دستورالعمل نحوه انتخاب عوامل و تعیین حق الزحمه خدمات نظارت کارگاهی مشاوران، سال ۱۳۹۵”، از سال ۱۳۹۷ به کارگیری سرناظر موضوع بند ۱-۸-۱ و سرپرست دستگاه نظارت کارگاهی، موضوع بند ۳-۱ منوط به ارزیابی آن ها مطابق دستورالعملی است که برای این منظور از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ می شود.
مطابق بند ۱-۸-۱ این دستورالعمل، سرناظر به فردی گفته می شود که دارای مدرک دانشگاهی در یکی از رشته های مهندسی با حداقل درجه تحصیلی کارشناسی و حداقل ۱۰ سال سابقه کار، پس از اخذ مدرک کارشناسی باشد. تعیین سرناظر در پروژه هایی که حداقل یکی از موارد ذیل مصداق دارد، برای انجام هماهنگی بین دفتر مرکزی مشاور، کارگاه اجرایی و کارفرما، الزامی است:
۱- در پروژه هایی که بنا به تشخیص کارفرما دارای طراحی و اجرای پیچیده بوده و مبلغ سالیانه پیمان آنها پنجاه میلیارد ریال و بالاتر باشد.
۲- در صورتی که مهندس مشاور در یک زمان، نظارت کارگاهی چند پروژه را در قالب یک قرارداد نظارت عهده دار باشد.
ضمنا مطابق بند ۳-۱ در هر گروه کاری نظارت کارگاهی (حداقل شامل دو نفر)، باید یک نفر عهده دار مسئولیت سرپرستی عوامل باشد. همچنین اگر چند گروه کاری نظارت در یک کارگاه وجود داشته باشد، تعیین یک نفر سرپرست به عنوان مسئول کار تمامی عوامل نظارت در کارگاه، الزامی است.
بنابراین تمامی مهندسانی که در پروژه های فعلی خود در سمت سرناظر و یا سرپرست دستگاه نظارت می باشند و یا در آینده در این سمت مشغول کار خواهند بود، مخاطبان اصلی این آزمون هستند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *