انتخاب برگه

معروف ترین آسانسور های جهان

مرداد ۲, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

معروف ترین آسانسور های جهان

آسانسور ها، وظیفه جابجایی انسان ها در بین طبقات مختلف را بر عهده دارند و امروزه در اکثر ساختمان های مرتفع مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی از مجتمع های تجاری و یا هتل ها، آسانسور تنها وظیفه انتقال مسافرین را بر عهده ندارند و به عنوان یک جاذبه توریستی نیز در نظر گرفته می شوند. در این مقاله قصد داریم تا معروف ترین آسانسور های جهان را به شما معرفی کنیم. بنابراین تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی معروف ترین آسانسور های جهان

در این بخش از مقاله، معروف ترین و عجیب ترین آسانسور های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. هر کدام از این آسانسور ها در زمینه خاصی منحصر به فرد می باشند. این آسانسور های عجیب عبارتند از؛

۱. نام آسانسور: هامتشواند، محل ساخت: کشور سوئیس 

آسانسورِ هامتشواند، به عنوان یک جاذبه گردشگری در کشور سوئیس به حساب می آید. این آسانسور از دوردست همانند یک قلعه است اما از نزدیک، ماهیت واقعی آن، آشکار می شود. هنگامی که شما به بالاترین ارتفاعِ آسانسورِ هامتشواند می رسید، منظره ای فوق العاده از دریاچه لوسرن را مشاهده خواهید کرد.

۲. نام آسانسور: آکوادام، محل ساخت: کشور آلمان 

هتل رادیسون بلو، یکی از معروف ترین هتل های کشور آلمان به حساب می آید. یکی از علل معروفیت رادیسون بلو، وجود آکواریوم استوانه ای آکوادام در لابی این هتل است. آکوادام، بزرگ ترین آکواریومِ جدا از اقیانوسِ جهان می باشد و بیش از 25 متر ارتفاع دارد. در این آکواریوم، گونه های بسیار متنوعی از ماهی ها زندگی می کنند و سبب زیبایی هرچه بیشتر محیط لابی هتل رادیسون بلو شده اند.

البته جاذبه توریستی آکواریوم آکوادام تنها به مورد فوق محدود نمی شود. در مرکز این آکواریوم، یک آسانسور قرار داده شده است و مسافران هتل باید از آن برای رسیدن به طبقات بالا استفاده کنند. در هنگام حرکت آسانسور نیز، به علت شیشه ای بودن کابین، مسافران می توانند ماهی های موجود در این آکواریوم را مشاهده کنند.

۳. نام آسانسور: آسانسورهای برج خلیفه، محل ساخت: کشور امارات

آسانسور های ساخته شده در برج خلیفه امارات، جزء بلند ترین آسانسور های جهان نمی باشند. در واقع، شما برای رسیدن به طبقه آخر برج، باید از چند آسانسور استفاده کنید. با این حال، آسانسور های این برج، از نظر سرعت، در جهان منحصر به فرد می باشند. سرعت این آسانسور ها حدود 36 کیلومتر بر ساعت است. این موضوع بدین معنی می باشد که شما می توانید از طبقه اول تا طبقه آخر این برج را در کمتر از دو دقیقه طی نمایید.

۴. نام آسانسور: بیلانگ، محل ساخت: کشور چین

آسانسور بیلانگ، مرتفع ترین آسانسور موجود در جهان می باشد. این آسانسور تنها جنبه توریستی دارد و در پارکِ ژانگجیاجی کشور چین واقع شده است. ارتفاع آسانسور بیلانگ، حدود 300 متر می باشد و گردشگران می توانند با استفاده از آن، منظره ای فوق العاده از پارک ژانگجیاجی را مشاهده کنند.

۵. نام آسانسور: اسکای ویو، محل ساخت: کشور سوئد

آسانسور اسکای ویو، بر روی ساختمان آویچی ساخته شده است. ساختمان آویچی، بزرگ ترین سازه کروی شکل در دنیا می باشد و در کشور سوئد، واقع شده است. کروی شکل بودنِ این ساختمان سبب می شود تا آسانسور اسکای ویو که بر روی آن قرار دارد نیز، حرکتی کروی شکل داشته باشد.

آسانسور برج خلیفه، سریع ترین آسانسور ساخته شده در جهان می باشد.

۶. نام آسانسور: فالکرک ویل، محل ساخت: کشور اسکاتلند

آسانسور فالکرک ویل، بر خلاف سایر آسانسور هایی که در این مقاله به توضیح آنها پرداختیم، مخصوص جابجایی قایق می باشد و نه انسان. ارتفاع آسانسور فالکرک ویل تنها 8 متر است. این آسانسور می تواند یک قایق نسبتا بزرگ و سرنشینان آن را از کانال اتحاد به کانال فورث و کلاید، منتقل نماید.

۷. نام آسانسور: لوور، محل ساخت: کشور فرانسه 

موزه لوور پاریس، دارای یک آسانسور منحصر به فرد می باشد که سبب جذابیت بیشتر این موزه شده است. در طبقه همکفِ موزه لوور، یک راه پله مارپیچ، به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا به طبقات مختلف دسترسی داشته باشند. در قسمتِ مرکزی این راه پله، یک آسانسور ساخته شده است. این آسانسور در حالتِ طبیعی قابل مشاهده نمی باشد اما اگر شما بخواهید از آن استفاده کنید، با فشار دادنِ دکمه آسانسور، کابین از زیرِ زمین به بالا می آید.

۸. نام آسانسور: مرسدس بنز، محل ساخت: کشور آلمان 

در موزه شرکت مرسدس بنز، آسانسوری طراحی شده است که ظاهرِ کابین آن، شباهتی با کابین های آسانسور های معمولی ندارد. ظاهرِ خارجی این آسانسور، همانند کپسول است و داخل آن نیز شبیه به ساختار موتور های شرکت مرسدس بنز می باشد. به عبارت دیگر، کابینِ آسانسور، مانند یک پیستون در داخل موتور ماشین است.

آسانسور فالکرک ویل، برای جابجایی قایق ها در بین دو کانال، مورد استفاده قرار می گیرد.

۹. نام آسانسور: لاسردا، محل ساخت: کشور برزیل

آسانسور لاسردا، قدیمی ترین آسانسور ساخته شده در برزیل است. این آسانسور تنها 10 متر ارتفاع دارد اما چشم اندازی زیبا را از اقیانوس اطلس به گردشگران هدیه می دهد. ساختمان این آسانسور نیز از نظر نوعِ معماری و زیبایی ظاهری، منحصر به فرد می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع این مقاله

آسانسور های بسیار عجیبی در دنیا وجود دارند و هر کدام از آنها نیز در زمینه خاصی منحصر به فرد می باشند. در این مقاله، برخی از این آسانسور های معروف را به شما معرفی کردیم. شما می توانید برای کسبِ اطلاعات بیشتر در مورد دنیای آسانسور ها، به سایت  آسانسور ۲۴ مراجعه نمایید. این سایت علاوه بر انتشار مقالات علمی در زمینه آسانسور، با شرکت های تولید کننده و نصاب آسانسور نیز قرارداد دارد. بنابراین، اگر می خواهید ساختمانِ محل سکونت خود یا یک مجتمع را به آسانسور مجهز کنید، می توانید از طریقِ سایتِ آسانسور 24، با شرکت های معتبرِ سازنده و نصاب آسانسور، ارتباط برقرار نمایید.

سخن پایانی 

آسانسور ها، تنها برای جابجایی انسان ها مورد استفاده قرار نمی گیرند. برخی از آسانسور های امروزی، علاوه بر وظیفه انتقال مسافران، به عنوان یک جاذبه توریستی نیز در نظر گرفته می شوند. در این مقاله، معروف ترین آسانسور هایی که دارای جاذبه توریستی می باشند را به شما معرفی کردیم.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه