انتخاب برگه

نکاتی برای خرید کاغذ دیواری

بهمن ۲۵, ۱۳۹۹ | رپورتاژ آگهی

بسیاری از اشخاص شاید فکر نکنند خرید کاغذ دیواری هم میتواند نکاتی تخصصی برای خرید داشته باشند از مباحث علائم های پشت کاغذ دیواری گرفته تا ابعاد و جنس و مباحث رونشناسی و علم دکوراسیون که ما در این مقاله به صورت کامل به این نکات خواهیم پرداخت .

روانشناسی در خرید کاغذ دیواری

شاید برای خیلی اشخاص این بحث تعجب انگیز باشد اما در واقع باید بگویم نکات روانشناسی زیادی میتواند در خرید کاغذ دیواری تاثیر گذار باشد . ما این بحث را در دو قسمت بررسی خواهیم کرد .

روانشناسی رنگ ها

هر رنگی در علم روانشناسی نشانگر حس و انرژی خاص خود را دارد و نمادی از احساس ها است برای مثال

  – آبی احساس آرامش میدهد و نماد رهایی و آزادی است

  – رنگ سبز نشان طبیعت و سلامت تسکین است

  – رنگ بنفش نشانه ثروت و معنویت

  – رنگ های خنثی هم مانند سفید و طوسی و خاکستری هم هستند که به خنثی معروف هستند

معمولا کاغذ دیواری های که پس زمینه های از رنگ های خنثی استفاده شده اند مناسب تر است زیرا بعد از مدتی از آن خسته نمیشوید . اما ما این رنگ ها را برای پس زمینه طرح توصیه میکینم برای طرح روی کاغذ رنگ های آبی و قرمز و صورتی یا هر رنگ دیگری میتوان استفاده کرد اما رنگی که بیشتر در طرح هست توصیه میشود جزوه رنگ های خنثی باشد .

تاثیر رنگ و طرح در خانه

کاغذ دیواری هایی که طرح های شلوغ در آنها استفاده شده معمولا در طول زمان خسته کننده میشوند مخصوصا در محیط های کوچک که نباید از طرح های شلوغ و تیره استفاده کرد زیرا احساس خفگی و کوچک بودن اتاق به شما دست میدهد معمولا از کاغذ دیواری هایی با رنگ روشن و طرح خلوت بیشتر در اتاق دیوار ها استفاده میکنند .

جنس های کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها در حال حاضر به ۷ نوع تقسیم میشوند

 – کاغذ دیواری کاغذی

 – کاغذ دیواری نانو

 – کاغذ دیواری pvc 

 – کاغذ دیواری پارچه ای

 – کاغذ دیواری برجسته

 – کاغذ دیواری سه بعدی

 – کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری های pvc

که کاغذ دیواری های pvc با روکش ونیل سهم بیشتری از بازار کاغذ دیواری را به خود اختصاص داده اند به دلیل قیمت مناسب و کیفیت نسبتا خوب زیرا هم قاابل شست و شو هستند و هم مقاومت خوبی در برابر آب و نور خورشید دارند .

کاغذ دیواری نانو

کاغذ دیواری های نانو تمام ویژگی های کاغذ دیواری های pvc را با کیفیت بهتری دارد یعنی مقاومت بیشتری نسبت به آب و نور خورشید و گرد و غبار دارند .

کاغذ دیواری سه بعدی

این نوع کاغذ یواری ها به علت طراحی خاص و استفاده مناسب از سایه ها در طرح باعث شده تا از فاصله نزدیک احساس سه بعدی بودن به شخص دست دهد که این نوع کاغذ دیواری ها سهم خوبی از فروش بازار را به خود اختصاص داده اند و محبوبیت فراوانی پیدا کرده اند .

کاغذ دیواری پارچه ای

این جنس از کاغذ دیواری ها جزوه کاغذ دیواری های لوکس به حساب می آیند که قیمت بالایی دارند

علایم پشت کاغذ دیواری

معمولا اکثر افراد هنگام خرید به علائم پشت کاغذ دیواری توجهی نمیکنند در حالی که در پشت کاغذ دیواری میتوانید اطلاعات خوبی از کاغذ دیواری بدست آورید از جمله مقاومت در مقابل آب و نور خورشید و قابل شست و شو بودن و روش جدا سازی آن که اگر بعد از چند مایل بودید از طرح کاغذ دیواری دیگری استفاده کنید یا با مجری نقاشی ساختمان خانه خود را رنگ آمیزی کنید این اطلاعات میتواند به شما کمک کند .

علایم پشت کاغذ دیواری
علایم پشت کاغذ دیواری

ابعاد هر رول کاغذ دیواری

ابعاد هر رول کاغذ دیواری
ابعاد هر رول کاغذ دیواری

در آخر این مقاله و ب عنوان بحث آخر راجب ابعاد کاغذ دیواری توضیح میدهیم که این موضوع برای نصاب های کاغذ دیواری برای خرید میز کاغذ دیواری که برای نصب کاغذ استفاده میکنند بسیار مهم است زیرا باید میزی را انتخاب کنند که در نصب کاغذ به مشکل نخورند .

اکثر کاغذ دیواری ها در دو ابعاد هستند

   – عرض ۵۳ در طول ۲۰۰ سانت

  – عرض ۷۰ در طول ۲۰۰ سانت

که این ابعاد در هنگام خرید کاغذ دیواری بسیار مهم است تا بتوانید به اندازه مورد نیاز رول کاغذ دیواری تهیه کنید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه