انتخاب برگه

نکات مهم برای نگهداری از پارکت

بهمن ۲۷, ۱۴۰۱ | دکوراسیون داخلی | ۰ دیدگاه

نکات مهم برای نگهداری از پارکت

استفاده از پارکت برای کف یک متریال با دوام و جذاب محسوب می شود. اما پس از نصب باید با نحوه نگهداری پارکت آشنایی داشته باشید تا بر دوام آن بیفزایید. اصلی ترین راهکار نگهداری پارکت، طریقه صحیح تمیز کردن آن می باشد. در ادامه چند راهکار و نکته مهم برای تمیز کردن پارکت به شما عزیزان معرفی خواهد شد.


هرگز برای تمیز کردن پارکت ها از آب استفاده نکنید. چرا که آب با ساختار چوب سازگار نیست و بلافاصله باعث تغییر در ساختار پارکت می شود و باعث می شود چوب ترک بردارد و سطح پارکت برآمده شود. شما می توانید گرد و غبار پارکت خود را به وسیله جاروبرقی تمیز کنید. چنانچه از محلول مخصوص برای تمیز کردن و جلا دادن به پارکت خود استفاده می کنید، دقت داشته باشید که رطوبت را کاهش دهید و ماهی یکبار از این محلول استفاده کنید. استفاده از بخارشوی نیز برای شستن پارکت توصیه نمی شود چرا که بخار هم از ترکیبات آب است. چنانچه مایعی بر روی پارکت ریخته شد، سعی کنید بلافاصله آن را خشک کنید. حتی اگر مقدار مایع کم باشد و بلافاصله ناپدید شود، در داخل تخته های پارکت نشت می کند و بافت تخته را تخریب می کند. 


چنانچه حیوان خانگی به همراه دارید، حتما دقت کنید که برای کف ویلا، پارکت هایی با تخته های محکم تر استفاده شده باشد. چوب گردو و بامبو و … از مقاومت بالاتری در برابر پنجه حیوانات برخوردارند. همچنین می توانید ناخن های پنجه حیوانات را کوتاه نگه دارید و یا برای استراحتشان روی پارکت از تشک مخصوص حیوانات استفاده کنید. دقت کنید که پاشنه های بلند، پایه مبلمان و اشیاه تیز می تواند بر روی پارکت خراش ایجاد کند.
شما می توانید در بخش هایی از خانه که رفت و آمد زیاد است، از فرش استفاده کنید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *