انتخاب برگه

نگاهی به پروژه هایی که توسط Great British Nuclear ارائه می شود

مرداد ۲, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

۱۵۷m-nuclear-funding-package  دولت بریتانیا هفته گذشته بدنه جدید هسته‌ای بزرگ بریتانیا (GBN) را راه‌اندازی کرد تا «توسعه سریع نیروگاه‌های هسته‌ای جدید در بریتانیا را در مقیاس و سرعت بی‌سابقه‌ای پیش ببرد». NCE نگاهی دقیق‌تر به پروژه‌های هسته‌ای دارد که توسط GBN پشتیبانی می‌شوند.
SMR
راه‌اندازی GBN شاهد باز شدن ثبت نام برای شرکت‌ها برای شرکت در رقابتی برای تأمین حمایت مالی برای توسعه محصولاتشان بود. این عمدتا بر روی توسعه راکتورهای کوچک مدولار (SMR) در بریتانیا متمرکز است. همانطور که دولت توضیح می‌دهد: «برخلاف راکتورهای معمولی که در محل ساخته می‌شوند، SMR‌ها کوچک‌تر هستند، می‌توانند در کارخانه‌ها ساخته شوند و می‌توانند نحوه ساخت نیروگاه‌ها را با ساخت سریع‌تر و ارزان‌تر تغییر دهند.»
رولز رویس به عنوان رهبر کنسرسیوم SMR بریتانیا، که شامل اتکینز، بام ناتال، جاکوبز، لینگ اورورک، آزمایشگاه ملی هسته‌ای، مرکز تحقیقات ساخت پیشرفته هسته‌ای، TWI و Assystem است، پیشرفته‌ترین شرکت در توسعه SMR است.
طراحی آن برای اولین بار در آوریل ۴۷۰ سال گذشته است. به مرحله ۲ فرآیند ارزیابی طراحی عمومی، که انتظار می رود ۱۶ ماه طول بکشد.
رولزرویس با انتشار رولزرویس به سرعت عمل می کند. ، که قطعاتی را برای ناوگان SMR تولید می کند. همچنین با ذینفعان . هدف آن
برای ساختن فاکتورهای pop-up در ۵ روز می‌توان آن را مشاهده کرد. >
در همین حال، استارت‌آپ هسته‌ای دیگر مستقر در بریتانیا به نام Newcleo در حال کار بر روی طراحی SMR خود است که از زباله‌های هسته‌ای استفاده می‌کند. در حال حاضر به دنبال جمع آوری تا سقف ۱ میلیارد پوند است تا مبلغ ۱ میلیارد پوند را جمع آوری کند. در فرانسه مستقر شده است. سپس واحد تجاری ۲۰۰ مگاواتی که دو سال بعد در بریتانیا مستقر خواهد شد، دنبال خواهد شد.


رآکتور میکرو مدولار شرکت هسته ای فوق العاده ایمن

سوخت‌های هسته‌ای جدید
صندوق سوخت هسته‌ای GBN 22.3 میلیون پوند اختصاص می‌دهد تا هشت پروژه را برای توسعه تولید و تولید سوخت جدید در بریتانیا فعال کند.
بیشترین مبلغ به اسپرینگفیلدز فیلز در پرستون، بخشی از گروه وستینگهاوس، که ۱۰.۵ میلیون پوند دریافت کرده است، رفته است. خدمات ساخت سوخت هسته ای از اواسط دهه ۱۹۴۰ در این سایت انجام شد و امروزه اسپرینگ فیلز سوخت نیروگاه های هسته ای را طراحی، تولید و تحویل می دهد. این شامل ساخت سوخت‌های اکسیدی برای راکتورهای پیشرفته آب خنک‌شده با گاز و آب سبک، و همچنین محصولات سوخت میانی، مانند پودر، گرانول و گلوله می‌شود.
مبلغ ۹.۵۶ میلیون پوند به Urenco UK در چستر، متخصص در تولید سوخت های پیشرفته برای راکتورهای هسته ای فردا، تعهد شده است. این بودجه برای طراحی مفهومی نیروگاه ها و فرآیندهایی که از توسعه بیشتر سوخت های پیشرفته حمایت می کنند، استفاده خواهد شد. همچنین به غنی‌سازی اورانیوم تا سطوح بالاتر توجه می‌کند تا راکتورها بتوانند برای مدت طولانی‌تر بین قطعی‌های سوخت‌گیری کار کنند.
MoltexFLEX، یک توسعه دهنده راکتور نمک مذاب بریتانیا (MSR)، ۱.۳ میلیون پوند دریافت کرد. MSR ها نوعی AMR هستند که از نمک های مذاب جداگانه به عنوان خنک کننده و سوخت استفاده می کنند که منجر به ایمنی ذاتی در مقایسه با سوخت های معمولی می شود. بودجه صندوق سوخت هسته‌ای برای توسعه طرح‌های فنی دقیق برای تحویل در مقیاس تجاری نمک سوخت اورانیوم با غنای پایین آن استفاده خواهد شد. MoltexFLEX داده های اختصاصی قابل توجهی در مورد طراحی سوخت ایجاد کرده است و انتظار دارد با یک تامین کننده اصلی سوخت شریک شود تا مسیری برای تولید تجاری ایجاد کند.
راه حل های حمل و نقل هسته ای (NTS) بیش از ۱ میلیون پوند برای توسعه بسته حمل و نقل جدید دریافت می کند که از نسل جدیدی از راکتورهای هسته ای پشتیبانی می کند. سوخت – اورانیوم با سنجش بالا و با غنای پایین (HALEU) – چگالی انرژی بیشتری دارد و به سوخت کمتری نسبت به تولید انرژی هسته‌ای فعلی نیاز دارد. HALEU به راه‌حل‌های حمل‌ونقل نوآورانه نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که می‌توان آن را ایمن و مطمئن به راکتور جدید منتقل کرد. بسته جدید NTS همه کاره خواهد بود تا امکان حمل و نقل HALEU را در اشکال مختلف، مانند عناصر پودر یا سوخت فراهم کند.
توسعه تجاری هسته ای پیشرفته
به عنوان بخشی از بسته بودجه اعلام شده در ارتباط با راه اندازی GBN، وزارت امنیت انرژی و خالص صفر (DESNZ) تا سقف ۷۷.۱ میلیون پوند بودجه برای شرکت ها برای تسریع توسعه تجارت هسته ای پیشرفته در بریتانیا متعهد شد. این به طرح‌های هسته‌ای پیشرفته کمک می‌کند تا وارد مقررات بریتانیا شوند و شانس ساخت SMR و AMR در پارلمان بعدی را به حداکثر برسانند.
Hinkley Point C و Sizewell C
در حالی که هیچ بودجه جدیدی به طور خاص برای توسعه نیروگاه‌های هسته‌ای در حال پیشرفت بریتانیا در نظر گرفته نشده است، اعلامیه دولت در مورد GBN اشاره می‌کند که به آنها «متعهد باقی می‌ماند».
سال گذشته دولت ۷۰۰ میلیون پوند توسعه نیروگاه هسته‌ای جدید را متعهد شد. ffolk که در حال حاضر در مرحله طراحی است. مدیر عامل Sizewell C جولیا Pyke گفته است که راه اندازی GBN “یکی دیگر از رای اعتماد بزرگ به Sizewell C” است.
هینکلی پوینت سی یک نیروگاه هسته ای ۳۲۰۰ مگاواتی در حال ساخت در سامرست است. اولین راکتور هسته‌ای آن در فوریه به سایت وارد شد. در آستانه اتمام کار زیردریایی خود. با این حال، با شکست‌های ساخت‌وساز متعددی مواجه شده است و اکنون انتظار نمی‌رود تا اواسط دهه ۲۰۳۰ فعال شود.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *