انتخاب برگه

نیوزلند از طرح ۲۱ میلیارد پوندی برای ساخت تونل های جاده ای و راه آهن جدید در سراسر بندر اوکلند خبر داد.

مرداد ۲۸, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

نخست وزیر نیوزلند طرحی ۴۵ میلیارد دلاری (۲۱.۵ میلیارد پوندی) برای حفر دو تونل جاده ای و یک تونل راه آهن سبک در سراسر بندر Waitemata در اوکلند فاش کرد. .
دو تونل جدید سه خطه جاده ای به طول ۵ تا ۶ کیلومتر، یکی در هر جهت، بین تقاطع بزرگراه مرکزی اوکلند و آکورانگا در ساحل شمالی برنامه ریزی شده است. یک تونل راه آهن سبک جداگانه به طول ۲۱ کیلومتر که به کریدور موجود راه آهن اوکلند متصل می شود و از واینارد به آلبانی می رود نیز بخشی از برنامه ها است. در ایستگاه‌های بلمونت، تاکاپونا، مزرعه اسملز، گلنفیلد، بندر شمالی و آلبانی وست تماس می‌گیرد.
این طرح‌ها همچنین دارای ۶.۳ کیلومتر خطوط اتوبوس جدید مجزا در اتوبوس‌راه شمالی بین آکورانگا و مرکز شهر اوکلند، و همچنین تخصیص مجدد فضا در پل بندرگاه موجود در اوکلند برای اتوبوس‌راه شمالی است.
مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری از Westhaven تا Constellation از جمله تخصیص مجدد یکی از خطوط روی پل بندرگاه اوکلند به دوچرخه‌سواری نیز در این طرح هستند.
آژانس حمل و نقل نیوزلند Waka Kotahi گزارش داده است که هزینه این طرح کامل بین ۳۵ میلیارد دلار نیوزلند (۱۶.۷ میلیارد پوند) تا ۴۵ میلیارد دلار (۲۱.۵ میلیارد پوند) خواهد بود. هزینه دو تونل جاده ای ۱۲ تا ۱۵ میلیارد دلار نیوزلند (۵.۷ تا ۷ میلیارد پوند) و بخش اول تونل ریلی از تاکاپونا تا منطقه تجاری مرکزی ۱۱ میلیارد دلار نیوزیلند (۵.۲ میلیارد پوند) و ۱۶ میلیارد دلار جدید دیگر هزینه خواهد داشت. (۷.۶ میلیارد پوند) برای ساخت آن از تاکاپونا تا آلبانی مورد نیاز است.
مقامات دولتی گفتند امیدوارند ساخت و ساز تا سال ۲۰۲۹ آغاز شود.

ظرفیت بالا بردن بزرگراه ایالتی ۱ بین پل بندر موجود و آکورانگا برای محافظت در برابر افزایش سیل و بالا آمدن سطح دریا، به‌طور بالقوه با استفاده از مواد تونل‌شده، نیز در این طرح گنجانده شده است.
تونل‌های جاده‌ای دوقلو مشروط به تونل‌های راه‌آهن سبک نیستند، و گزینه‌های مرحله‌بندی تونل‌های جاده‌ای که باید توسط واکا کوتاهی در نظر گرفته شود، از جمله اینکه هر دو تونل را همزمان یا جداگانه بسازد، در نظر گرفته نمی‌شود. در هر صورت، ظرفیت اتوبوس، رانندگی و دوچرخه سواری و پیاده روی اضافی در هر مرحله ایجاد می شود.
انتظار نمی‌رود که ساخت تونل ریلی تا زمانی که اولین تونل از دو تونل جاده‌ای تکمیل نشده باشد، آغاز شود.
دیوید پارکر وزیر حمل و نقل گفت که دولت به واکا کوتاهی دستور می دهد تا کار را برای محافظت از مسیر و به دست آوردن زمین در امتداد راهروهای گزینه ترجیحی در حال ظهور تسریع بخشد.
او گفت: “گزینه پیشنهادی Waka Kotahi همچنین شامل بالا بردن بزرگراه ایالتی یک در شمال پل هاربر برای محافظت از آن در برابر سیل ناشی از طوفان و افزایش سطح دریا است.
“به نظر من، یکی از مشکلات در برنامه ریزی حمل و نقل اوکلند عدم قطعیت بیش از حد بوده است. همه گزینه های عبور از بندر در همان منطقه در جنوب پل، نزدیک به پارک ویکتوریا فرود می آیند. این نقطه لنگر برای همه چیز است.
“برای من واضح است که اتصالات حیاتی بین تونل های جدید، پل بندرگاه اوکلند، SH1 (جنوب و شمال)، SH16 (به بندر و غرب)، خط راه آهن شهری، اتوبوس شمالی، اتوبوس شمال غربی بسیار مورد نیاز، و هر گزینه راه آهن سبک باید اکنون ایمن شود.
“بسیاری از زمین در حال حاضر متعلق به تاج و تخت است. ایمن سازی زمین باقی مانده برای همه گزینه های آینده مهم است. پیش‌نویس بیانیه خط‌مشی دولت حمل‌ونقل که در هفته‌های آتی منتشر می‌شود، این را اولویت‌بندی و تأمین مالی خواهد کرد.
“واکا کوتاهی همچنین سال آینده با یک برنامه دقیق برای چگونگی مرحله بندی و تامین بودجه عناصر طرح های بندرگاهی به کابینه گزارش خواهد داد.
“با پروژه ای در این مقیاس، ما باید ذهن خود را نسبت به گزینه های تامین مالی باز نگه داریم. ما به دنبال مشاوره از واکا کوتاهی در این مورد هستیم.»
کریس هیپکینز، نخست وزیر نیوزیلند، گفت: «این یک طرح جسورانه برای آینده اوکلند است که یک شبکه حمل و نقل مدرن ارائه می دهد که تمام نقاط شهر را به هم متصل می کند. کاهش ازدحام نیاز به بهبود هم در جاده و هم در حمل و نقل عمومی دارد که به عموم مردم امکان انتخاب می دهد.
«طبق این پیشنهاد، شبکه به هم ملحق می‌شود و به اوکلند اجازه می‌دهد با وسایل نقلیه عمومی از شمال به جنوب، شرق و غرب سفر کند – فضایی را در پل هاربر موجود و در تونل جاده‌ای جدید برای کسانی که می‌خواهند آزاد کند. رانندگی کنید.
“دومین گذرگاه بندر در اسرع وقت مورد نیاز است، و ساخت و ساز قرار است تا پایان این دهه آغاز شود و چرا ما یک رویکرد مرحله‌ای را پیشنهاد می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که ظرفیت اضافی پس از هر مرحله به دست می‌آید.
«بسته شدن پل هاربر بریج اخیر مربوط به باد، و افزایش فراوانی سیل در مسیرهای شمال پل، آسیب پذیری شهر را در برابر وقفه ها نشان می دهد. این تونل‌های جدید با کاهش وابستگی به پل هاربر و در عین حال ایجاد گزینه‌های سریع جدید برای ورود و خروج از شهر، شبکه حمل‌ونقل شهر را مقاوم می‌کنند.
“پروژه ای مانند این باید در مرحله تحویل داده شود، مانند بزرگراه Waikato، تا بتوان هزینه و راه اندازی هر عنصر را با دقت و مسئولانه مدیریت کرد. دولت از آژانس حمل و نقل نیوزلند، واکا کوتاهی، خواسته است تا کار بر روی اولین گام‌های اساسی برای تحقق یک طرح حمل‌ونقل در این مقیاس را تسریع بخشد.
“ما می‌توانستیم پل هاربر را در سال ۱۹۵۹ بپردازیم، زمانی که جمعیت اوکلند تنها ۴۳۰۰۰۰ نفر بود، بنابراین می‌توانیم گذرگاه دومی را بپردازیم که حمل‌ونقل را برای ساکنان شهر و میلیون‌ها نفری که هر سال از آن بازدید می‌کنند مدرن‌سازی کند.”

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *