انتخاب برگه

واکنش دولت در مورد لغو ممنوعیت باد خشکی تا پاییز به تعویق افتاد

مرداد ۷, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

 

دولت انتشار بررسی خود را در مورد موانع برنامه ریزی برای پروژه های بادی خشکی در بریتانیا به تاخیر انداخته است.
در حال حاضر، مقررات مربوط به پروژه های بادی خشکی، رضایت آنها را تقریباً غیرممکن کرده است، زیرا در سطح محلی تصمیم گیری می شود. برای اینکه پروژه‌های بادی خشکی برای تصویب در نظر گرفته شوند، باید در برنامه توسعه یک مقام محلی گنجانده شوند و نمی‌توانند در طول کل فرآیند برنامه‌ریزی، یک اعتراض از سوی یکی از اعضای جامعه محلی دریافت کنند.
دولت گفته است که متعهد به رسیدگی به این مسائل است. بین دسامبر ۲۰۲۲ و مارس ۲۰۲۳، دپارتمان تراز کردن، خانه‌ها و جوامع (DLUHC) مشاوره‌ای را در مورد تغییرات پیشنهادی در چارچوب سیاست برنامه‌ریزی ملی انجام داد. این شامل اقداماتی برای باد خشکی است.
مایکل گوو، وزیر امور خارجه برای ارتقاء سطح، مسکن و جوامع در بیانیه‌ای اعلام کرد که پاسخ رسمی DLUHC به این مشاوره که قرار بود در بهار بود، به پاییز به تعویق بیفتد.
این بیانیه با اذعان به وجود مشکلی در برنامه‌ریزی برای پروژه‌های بادی خشکی آغاز می‌شود و می‌گوید: «دولت آگاه است که در صورت وجود مخالفت‌ها، حتی در مواردی که بقیه جامعه حمایت می‌کنند، و در نتیجه برخی پروژه‌ها متوقف می‌شوند، شفافیتی در مورد چگونگی انجام آزمون برای حمایت جامعه وجود ندارد.»
در رابطه با پاسخ رسمی دولت به این مشاوره، گوو ادامه داد: «پاسخ‌هایی که دریافت کردیم نشان‌دهنده حمایت قوی از برداشتن گام‌هایی برای ادامه پیشرفت‌های بیشتر بود، و من می‌خواهم از همه کسانی که در این فرآیند حیاتی شرکت کردند صمیمانه تشکر کنم.
“من اهمیت این دیدگاه‌ها را تشخیص می‌دهم و وقتی آن را در پاییز منتشر کنیم، پاسخ رسمی خود را به مشاوره ارائه خواهم کرد.”
تغییرات پیشنهادی در چارچوب سیاست برنامه‌ریزی ملی با هدف رسیدگی به «گلوگاه‌های» برنامه‌ریزی محلی است و به مقامات محلی در هنگام بررسی برنامه‌های جدید برنامه‌ریزی باد خشکی با پشتیبانی محلی، انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌دهد. این مشاوره بیشتر به دنبال دیدگاه‌هایی درباره رویکردی بود که در آن باد خشکی هنوز در سطح محلی تصمیم‌گیری می‌شود و مجوز برای نشان دادن حمایت محلی و رسیدگی رضایت‌بخش به اثرات برنامه‌ریزی شناسایی شده توسط جامعه محلی است. همچنین گزینه‌هایی برای مقامات محلی برای داشتن انعطاف‌پذیری بیشتر برای نشان دادن حمایت خود از مناطق مناسب برای باد خشکی با اجازه دادن به مسیرهای بیشتری به غیر از طرح توسعه محلی مورد بحث قرار گرفت.
یک سخنگوی دولت گفت: “ما از توسعه باد خشکی در جایی که حمایت محلی وجود دارد، حمایت می کنیم، و آن را به عنوان یک منبع انرژی کارآمد، کم هزینه و به طور گسترده مورد حمایت قرار می دهیم، در حالی که بخش مهمی از کمک به کاهش اتکای بریتانیا به واردات سوخت های فسیلی گران قیمت و خارجی است.
“ما در مورد تغییراتی در سیاست برنامه‌ریزی ملی که می‌تواند به مقامات محلی انعطاف‌پذیری بیشتری برای پاسخگویی به دیدگاه‌های جوامع خود و نشان دادن حمایت خود از مناطق مناسب برای پیشنهادات باد خشکی بدهد، مشورت کردیم.”
داگ پار، مدیر سیاست‌گذاری صلح سبز بریتانیا گفت: «طی هشت سال گذشته، ممنوعیت محافظه‌کاران باد خشکی عملاً ارزان‌ترین منبع انرژی خانگی در بریتانیا را از بین برده است، فرصت‌های شغلی را هدر داده و ۴.۵ میلیارد پوند به صورت‌حساب‌های انرژی کشور اضافه کرده است.
«سال گذشته تنها دو توربین بادی خشکی در انگلستان ساخته شد – بیش از ۵۰۰ در آلمان.
«پس از وعده بازنگری این سیاست غیرقابل دفاع تا آوریل، وزرا تصمیم گرفتند چند ماه دیگر روی آن بنشینند.
«نمی‌توانیم زمان بیشتری را برای باز کردن راه‌حل‌های حیاتی که می‌توانند هم انتشار کربن و هم قبض انرژی را کاهش دهند، تلف کنیم.»
در ماه مه، Business_blank ) در گزارش خود با عنوان کربن زدایی بخش برق خواستار پایان دادن به ممنوعیت ساخت نیروگاه های بادی جدید در خشکی شد.
درست قبل از آن در ماه مارس،، وزیر تغییرات اقلیمی، ادله‌ای از تغییرات اقلیمی و مانیفست‌ترین وزیر امور خارجه >The Powerbook- کتاب بازی برای امنیت انرژی تا سال ۲۰۳۰ که بیشتر خواستار پایان این ممنوعیت بود.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *