انتخاب برگه

ویژگی ها و کاربردهای ۶ نوع محبوب آجر

شهریور ۲۴, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۱ دیدگاه

انواع آجر تنوع گسترده‌ای وجود دارد و اگر معمار، سازنده یا حتی یک کار DIYer هستید، درک آنها بسیار مهم است. آجرها برای قرن‌ها بخش حیاتی ساخت‌وساز بوده‌اند و امروزه نیز جزء اساسی طراحی ساختمان و سازه هستند.انواع آجری بسیار متنوع است و هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف در رابطه با ملاحظات خاص هستند. و طرح‌ها.چه در حال ساختن یک پایه، یک دیوار آجری یا یک شومینه در فضای باز هستید، درک انواع آجر برای انتخاب آگاهانه و رسیدن به یک تکمیل موفقیت‌آمیز ضروری است.محبوبیت انواع آجر بر اساس ترجیحات منطقه ای، کدهای ساختمانی، و سبک های معماری است. حتماً با یک متخصص در منطقه خود در مورد ترجیحات آجری آنها مشورت کنید. تخصص آنها را با ایده های خود ترکیب کنید تا انتخابی آگاهانه در مورد بهترین نوع آجر برای پروژه خود داشته باشید.

آجر معمولی

آجرهای معمولی که آجرهای سفالی سوخته نیز نامیده می‌شوند، محبوب‌ترین و فراوان‌ترین نوع آجر هستند. سازندگان و DIYers آن‌ها را به طور منظم در دیوارها، ستون ها و پایه ها استفاده می کنند. این آجرها عمدتاً از خاک رس طبیعی ساخته شده اند. آجرهای معمولی همچنین حاوی افزودنی‌های مختلفی از جمله ماسه، بتن، تثبیت‌کننده‌ها و رنگ‌ها هستند تا عملکرد یا کیفیت زیبایی‌شناختی آن‌ها را بهبود بخشند.آجرهای رسی معمولی می‌توانند در ترکیب واقعی بسیار متفاوت باشند. تولیدکنندگان می توانند ترکیب آجرها را متناسب با معیارهای عملکرد یا سبک طراحی کنند.

کاربردها: همه کاره برای هر کاربری ویژگی های کلیدی آجر سفالی سوخته

دوام آجر معمولی

سازندگان به آجرهای سفالی به دلیل طول عمر و استحکام فشاری آنها اهمیت می دهند.

عایق حرارتی آجر معمولی

آجرهای سفالی معمولی عایق حرارتی عالی را ارائه می دهند. آنها یک مانع موثر بین فضای داخلی و خارجی ایجاد می کنند و مصرف انرژی را کاهش می دهند.

مقاوم در برابر آتش آجر معمولی

آجرهای معمولی به جای ضد آتش، مقاوم در برابر آتش هستند. آنها نمی سوزند، بخارهای سمی منتشر نمی کنند، یا به گسترش شعله کمک نمی کنند.

جذابیت زیبایی آجر معمولی

آجرهای سفالی ظاهری بی انتها و کلاسیک ارائه می دهند. آن‌ها در رنگ‌ها و اندازه‌های آجری زیادی برای بهبود سبک‌های معماری خاص وجود دارند.

پایداری آجر معمولی

خاک رس یک ماده طبیعی و فراوان است. آجرهای سفالی معمولی نیز دوام می‌آورند که نیاز به بازسازی را کاهش می‌دهد.

انعطاف‌پذیری طراحی محدود آجر معمولی

حتی اگر آجرها تا حدی انعطاف‌پذیری طراحی ارائه می‌دهند، این در مقایسه با شیشه، فولاد و چوب محدود است.

آجر بتنی

آجرهای بتنی که واحدهای بنایی بتنی (CMUs) نیز نامیده می شوند، یک آجر ساختمانی محبوب و ارزان هستند. بتن، سنگدانه و آب اجزای اصلی آجرهای بتنی هستند. قالب های فولادی از طریق ارتعاش و فشرده سازی، آجرهای خاکستری کم رنگ را تشکیل می دهند. آجرهای بتنی به جای پختن پخته می‌شوند و در اندازه‌ها، شکل‌ها و بافت‌های صورت بسیار متنوع هستند. آجرکاری ویژگی های کلیدی

استحکام آجر بتنی

آجرهای بتنی دارای استحکام فشاری بالایی هستند و ساختاری عالی دارند. ثبات. آنها در برابر آب و هوا، آفات و آتش مقاوم هستند.

تناسب آجر بتنی

تولیدکنندگان آجرهای بتنی را در طیف وسیعی از اندازه ها و سبک ها تولید می کنند که انعطاف پذیری در ساخت و ساز ارائه می دهد.

در دسترس بودن و هزینه آجر بتنی

بر خلاف گزینه های آجر تخصصی، آجرهای بتنی به طور گسترده در دسترس و ارزان هستند.

عایق صدا آجر بتنی

بلوک های بتنی عایق صدا را بهبود می بخشد و انتقال صدا را به حداقل می رساند. بین مناطق.

عایق حرارتی آجر بتنی

در حالی که آجرهای بتنی دارای برخی خواص جرم حرارتی هستند، به اندازه محصولات ساخته شده برای این منظور عایق نیستند.

تأثیر محیطی آجر بتنی

فرآیند تولید CMU ها انرژی بر است، بنابراین ردپای کربن می تواند قابل توجه باشد.

زیبایی شناسی آجر بتنی

آجرهای بتنی جذاب نیستند. آنها برای مناطق نادیده مناسب تر هستند، اما به روکش خارجی برای دیوارهای قابل مشاهده نیاز دارند.جذب رطوبت – آجرهای بتنی متخلخل هستند و رطوبت را حفظ می کنند مگر اینکه آنها را آب بندی کنید.

آجر شنی آهکی

آجرهای شنی آهکی که آجرهای سیلیکات کلسیمی نیز نامیده می شوند با استفاده از ماسه، آهک، آب و رنگ های معدنی ساخته می شوند. . این یک نوع آجر پخته شده، شبیه آجرهای بتنی است. مواد مخلوط شده، فشرده شده و سپس اجازه داده می شود تا خشک شود. یک فرآیند شیمیایی برای تولید آجری با مقاومت فشاری بالا و روکش صاف اتفاق می‌افتد. این آجرها برای دیوارهای باربر بسیار عالی هستند. می توانید با استفاده از آجرهای آهکی شن و ماسه در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید زیرا برای حفظ پایداری ساختاری خود به خطوط ملات کمتری نیاز دارند.کاربردها: عایق صوتی، دیوارهای باربر آجرهای شنی آهکی ویژگی های کلیدی:

استحکام آجرهای شنی

آجرهای شنی آهکی عالی هستند مقاومت فشاری آنها بادوام و مقاوم در برابر آب و هوا هستند.

مقاوم در برابر آتش آجر شنی آهکی

آجرهای شنی آهکی در دمای بالا مقاومت می کنند و وقتی در معرض آتش قرار می گیرند بخارهای سمی منتشر نمی کنند.

ضد صدا آجر شنی آهکی

این آجرها عایق صوتی عالی ارائه می دهند و انتقال صدا را بین اتاق های مجاور به حداقل می رساند.

پایداری آجر شنی آهکی

مواد موجود در آهک ماسه ای آجرها به طور طبیعی مشتق می شوند و فرآیند ساخت آنها کمتر به انرژی وابسته است.

پایداری ابعادی آجر شنی آهکی

آجرهای آهکی شنی با تغییرات آب و هوا و دما منبسط یا منقبض نمی شوند.

عایق محدود آجر شنی آهکی

آجرهای شن و ماسه آهکی به طور خاص برای عایق حرارتی ساخته نمی شوند، بنابراین قابلیت حرارتی محدودی دارند.

حفظ رطوبت آجر شنی آهکی

آجرهای شنی آهکی باید مهر و موم شوند تا رطوبت را حفظ کنند و در نتیجه شکوفا شوند.زیبایی شناسی – آجرهای شنی آهکی ظاهری صاف و یکنواخت دارند که ظاهری کاربردی یا صنعتی ایجاد می کند.

آجر خاکستر بادی

پرنده تولیدکنندگان آجرهای خاکستر بادی را از گرد و غبار خاکستر، سیمان یا آهک و آب می‌سازند. آجرهای خاکستر بادی نسبت به آجرهای سفالی قوی‌تر، متراکم‌تر و از نظر ظاهری یکنواخت‌تر هستند. جزء اصلی، گرد و غبار خاکستر، یک محصول زائد است، بنابراین مزایای زیادی در پایداری و مقرون به صرفه بودن دارد.مورد استفاده: دیوارهای باربر، دیوارهای پایه ، دیوارهای حائل، سنگفرش آجر خاکستر بادی ویژگی های کلیدی:

تأثیر محیطی آجر خاکستر بادی

پرواز آجرهای خاکستر از مواد زائد زغال سنگ به عنوان ماده اولیه خود استفاده می کنند، بنابراین تأثیر صنعت زغال سنگ بر محل دفن زباله را کاهش می دهند.

استحکام آجر خاکستر بادی

آجرهای خاکستر بادی دارای استحکام فشاری قابل توجهی هستند، بنابراین آنها را کاهش می دهد. برای دیوارهای باربر و پشتیبانی سازه ایده‌آل هستند.

عایق حرارتی آجر خاکستر بادی

آجرهای فلایی خواص عایق حرارتی خوبی دارند، بنابراین می‌توانند به شما در تنظیم دمای داخلی و افزایش بهره‌وری انرژی کمک کنند.

سبکی آجر خاکستر بادی

در مقایسه با سایر آجرها، آجرهای خاکستر بادی گزینه سبکی هستند.

مقرون به صرفه بودن آجر خاکستر بادی

آجرهای خاکستر بادی یک گزینه سبک وزن هستند. مقرون به صرفه تر از سایر گزینه های آجر تخصصی هستند و در طول ساخت به ملات کمتری نیاز دارند.

در دسترس بودن آجر خاکستر بادی

آجرهای خاکستر بادی ممکن است به طور گسترده به عنوان سایر انواع آجر در دسترس نباشند، بنابراین این موارد را تهیه کنید. آجرها می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند.

تمرین سطح و زیبایی شناسی آجر خاکستر بادی

آجرهای فلای خاکستری روشن و از نظر ظاهری یکنواخت هستند. این می تواند ظاهری صنعتی و یکنواخت به ساختمان بدهد که برای همه جذاب نیست.

آجر آتش

آجرهای نسوز که آجرهای نسوز نیز نامیده می‌شوند. یا آجرهای مقاوم در برابر حرارت، نوعی آجر تخصصی است که سازندگان در محیط‌های با دمای بالا از آن استفاده می‌کنند. خاک رس، سیلیس و آلومینا مواد اولیه آجرهای نسوز هستند. این آجرها وقتی در معرض تغییرات سریع دما و مواد شیمیایی خورنده قرار می‌گیرند، یکپارچگی ساختاری خود را حفظ می‌کنند.از: آستر برای کوره‌ها، کوره‌ها، شومینه‌ها، کوره‌هاویژگی‌های کلیدی آجر نسوز:

مقاوم در برابر حرارت

آجرهای نسوز می‌توانند تا دمای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند

آجر مهندسی

آجر مهندسی یک نوع آجر تخصصی است که بیشتر در پروژه‌های صنعتی به جای پروژه‌های خانگی استفاده می‌شود. ماده اولیه آجر برای آجر مهندسی خاک رس یا شیل است. همچنین مواد اضافی برای بهبود استحکام و دوام این آجر وجود دارد. آجرهای مهندسی قوی‌ترین آجرهای موجود هستند و بیشترین تراکم آجر را دارند.

موارد استفاده آجر مهندسی: پروژه های ساختمانی سنگین، دیوارهای پی، دیوارهای باربراستحکام – فرایند پخت در دمای بالا مسئول ایجاد مقاومت فشاری چشمگیر آجرهای مهندسی است. این آنها را برای مکان‌هایی که استحکام در آنها بسیار مهم است ایده‌آل می‌کند.

ترکیب متراکم: ساختار متراکم آجرهای مهندسی آنها را در برابر رطوبت و نفوذ آتش مقاوم و مقاوم می‌کند.

زیبایی شناسی آجر مهندسی: گزینه های زیبایی شناسی – انتخاب های آجر مهندسی محدود است. رایج‌ترین رنگ‌ها قرمز، قهوه‌ای و آبی مایل به خاکستری هستند.

دوام آجر مهندسی:  آجرهای آتش‌نشانی می‌توانند در شرایط آب و هوایی سخت، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و فشار فیزیکی بدون خراب شدن مقاومت کنند.

هزینه آجر مهندسی: آجرهای مهندسی به دلیل کیفیت بالای مصالح و ماهیت پیچیده ساخت، گرانتر از آجرهای سفالی معمولی هستند. این یکی از دلایلی است که اینها بیشتر در مصارف صنعتی و نه خانگی رایج هستند.

وزن آجر مهندسی: به طور کلی، وزن آجرهای مهندسی از آجرهای معمولی سنگین‌تر است. وزن مخصوص آجرها به سازنده و اندازه آجرها بستگی دارد.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۱ دیدگاه

  1. وهاب

    عالی بود

    پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *