انتخاب برگه

پانل سیمان چیست و چه کاربردی دارد؟

بهمن ۳۰, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

پانل سیمانی که در نگاه مهندسی به فایبر سمنت برد شهرت دارد از ترکیب سیمان، الیاف مخصوص و سلولز تهیه می شود و برای تولید این محصول باید شرایط خاص کارخانه و شرایط اتوکلاو فراهم باشد. لازم به ذکر است بدانید این محصول در حال حاضر در کارخانه های بزرگ ایرانی تولید می شود و برای تهیه آن از متریال مرغوب و باکیفیت استفاده شده و همچنین کارخانه ها مجهز به آخرین تجهیزات روز دنیا هستند.

این محصولات به دلیل داشتن کیفیت بالا قابلیت رقابت با نمونه های خارجی دارند، به همین دلیل در دسته سیمان های صادراتی قرار می گیرد. از مهم ترین ویژگی ‌های این محصول می‌ توان به ضخامت آن اشاره کرد که معمولاً پانل های سیمانی داخلی دارای ضخامت ۴ تا ۱۸میلی متر هستند البته گفتنی است این محصول در نمونه های مختلفی طراحی و تولید می شود و دارای انواع متفاوتی هستند، که هر یک کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع پانل سیمانی چیست و چه کاربردی دارد بپردازیم.

پانل سیمانی چیست؟

انواع بهترین سیمان

یکی از متریال کاربردی و مفید در ساخت و ساز سازمانی و پروژه های بزرگ تولیدی پانل سیمانی است که در ترکیب آن از متریال مرغوب و باکیفیت استفاده می شود. معمولاً این متریال برای تکمیل نمای خارجی و داخلی ساختمان یک انتخاب ایده آل است چرا که باعق افزایش مقاومت آن نیز خواهد شد.

در ترکیب این محصول از الیاف سلولزی نیز استفاده شده و همین امر کیفیت و مقاومت سازه را افزایش می‌ دهد،گفتنی است که انواع پانل ساختمانی به صورت ورقه ای تولید می شود و به دلیل تنوع بالا در بخش های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. از عمده‌ ترین دلایل استفاده از این متریال در ساختمان سازی مقاومت در برابر شرایط جوی و حساسیت در برابر رطوبت و باد را می توان نام برد. به کارگیری این متریال مزایای زیادی را به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به تنوع شکل و ظاهر ساختمان اشاره کرد زیرا این محصول قابلیت رنگ پذیری بالایی دارد.

انواع پانل سیمانی

همانطور که عنوان شده انواع پنل ساختمانی در مدل های متفاوتی ساخته می شوند که هر یک دارای کاربرد مختلفی هستند، به طور کلی این محصولات به سه دسته پانل سیمانی سقفی، پانل سیمانی خارجی و پانل های سیمانی داخلی تقسیم بندی می شوند که هر یک دارای ضخامت و وزن و کارایی متفاوتی هستند.

کاربرد پانل سیمانی

کیفیت و نحوه ساخت عالی این نوع متریال در ساختمان سازی امکان کاربرد های متعدد را برای افراد فراهم می کند در واقع این محصول سبب شده که بتوان بدون هیچ محدودیت خاصی ازانواع پانل سیمانی استفاده کرد؛ از مهم ترین کاربرد های انواع پان  سیمانی می‌توان موارد زیر را عنوان نمود:

نمای ساختمان

مهم نیست قصد دارید نمای داخلی یا خارجی ساختمان را تغییر دهید، پانل سیمان این امکان را در همه شرایط برای شما فراهم می کند تا بتوانید از این متریال در رنگ و طرح مختلف و حتی ضخامت های متنوع استفاده کنید. این اقدامات هزینه های ساخت و ساز را تا حدود زیادی برای شما کاهش می دهد.

بازسازی و نوسازی

گاهی ممکن است بخش از نمای ساختمان به دلایل مختلف مانند آتش سوزی یا نشت آب آسیب دیده باشد اگر قصد داشته باشید تمام آن محدوده را مجددا بازسازی کنید باید هزینه های زیادی بپردازید، به همین دلیل می توانید با استفاده از یک پانل سیمانی محل آسیب دیده را ترمیم و نوسازی کنید. این اقدام درعین حال مقاومت محل آسیب دیده را در برابر رطوبت و عوامل محیطی دیگر افزایش دهید.

ساخت سازه های متفاوت

ساخت و ضخامت این پانل ها به گونه ای است که می توان از آن برای ساخت سازه های مختلف مانند ایستگاه های حمل و نقل یا انباری ها استفاده کرد.در واقع این پانل ها پوشش های دیواری محکم و مقاوم هستند که  در برابر شرایط آب و هوایی و جزئی مقاومت زیادی دارند.

افزایش استحکامات

ساخت و آماده سازی بهترین سیمان

همانطور که می دانید در زمان تولید این متریال از مواد اولیه سیمان، الیاف مخصوص و سلیس استفاده می‌شود که به نوعی باعث افزایش مقاومت بیش از اندازه این محصول شده است. همین امر سبب می‌شود که بتوان از آن برای مقاومت در برابر رطوبت استفاده کرد. در واقع پانل های ساختمانی عایق های فوق ‌العاده هستند که از نفوذ آب به داخل ساختمان و سازه ها جلوگیری می کند.

کاهش اتلاف انرژی

علاوه بر موارد فوق استفاده از این متریال در نمای داخلی ساختمان به شما کمک می کند تا بتوانید از خروج انرژی جلوگیری کنید. این پانل ها عایق های فوق‌العاده هستند که در صورت استفاده در نمای داخلی و خارجی میزان اتلاف انرژی را به حداقل می رساند از این رو می توان در انباری یا سوله های مواد غذایی نیز از سرما و گرمای بیش از اندازه که باعث خرابی مواد خوراکی می شوند جلوگیری کرد.

سقف کاذب

از مهم ‌ترین کاربرد ها و مزایای استفاده از انواع پانل سیمانی می توان به وزن ایده آل و مقاومت و عایق بندی آن اشاره کرد به همین دلیل در زمان ساختمان سازی می توان از این متریال در بخش تولید سقف های کاذب استفاده کرد چرا که در برابر رطوبت، باد و سایر عوامل محیطی مقاومت زیادی دارد و به دلیل داشتن وزن ایده آل و خاص می توانند از بروز خسارت در شرایط خاص جلوگیری کند.

نتیجه گیری

پانل سیمان یکی از کاربردی ترین تجهیزات ساختمانی است که به شما این امکان را می دهد تا با صرف هزینه کمتر از مزایای بیشتری برخوردار شوید، این تجهیزات در مدل های متفاوتی تولید می شوند که می توانید نمونه های متفاوت آن را در وب سایت خانه سیمان بررسی کنید. در این مجموعه انواع سیمان پاکتی، سیمان فله و پانل سیمان به صورت کامل معرفی می شود. همچنین می توانید با مراجعه به بخش برند ها اطلاعات کامل در باره انواع کارخانه های تولید کننده مثل سیمان اکباتان، تهران، اصفهان و … را به دست آورید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه