انتخاب برگه

پل ریلی خرپایی فولادی نروژی فروریخت زیرا طوفان هانس برای کشور ویران می کند

مرداد ۲۶, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

یک پل راه آهن خرپایی فولادی ۶۵ ساله در جنوب شرقی نروژ پس از باران شدید و جاری شدن سیل در منطقه به دلیل طوفان قدرتمند فروریخت.
طوفان هانس باعث شد که بخش میانی پل رندکلف به طول ۱۷۲.۵ متر در خط دوور که اسلو را به تروندهایم متصل می کند، صبح دوشنبه به رودخانه لاگن سقوط کند زیرا رودخانه از جریان بسیار زیاد آب رنج می برد. .
این ریزش به دنبال شکستن سدی در یک نیروگاه برق آبی در نروژ در هفته گذشته است که همچنین به بارندگی از طوفان هانس نسبت داده شد.


این پل دارای سه دهانه مساوی با پایه مستقیم روی بستر رودخانه است. این در سال ۱۹۵۷ ساخته شد در حالی که در همان زمان، پل راه آهن قدیمی در کنار آن به یک پل جاده ای تبدیل شد.
BaneNor، اپراتور زیرساخت ریلی نروژ، گفت که به دلیل نگرانی در مورد سیل در رودخانه، ترافیک ریلی را در سراسر پل متوقف کرده است و اکنون تحقیقاتی را در مورد ریزش که به دلیل آسیب به پایه پایه پل مرکزی ایجاد شده است، آغاز کرده است.
یک بازرسی کلی از وضعیت پل های راه آهن هر شش سال در نروژ انجام می شود. پل رندکلو آخرین بار در سال ۲۰۱۹ بررسی شد.
در سال ۲۰۲۱، پل سندبلاست و رنگ‌آمیزی شد، مسیرهای پیاده‌روی تعویض شدند و ستون‌ها، شناورهای زمینی، انبارها و انبارها شستشو و تمیز شدند. بازرسی‌های بن نور هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه پل در وضعیت بدی قرار دارد نشان نداد.
در حالی که بن نور گفت در حال حاضر هیچ خطری وجود ندارد که بخش‌های فروریخته بیشتر به سمت پایین رودخانه حرکت کنند، اما تلاش می‌کند تا بخش سقوط کرده در سریع‌ترین زمان ممکن از رودخانه خارج شود تا آب رودخانه به درستی جریان یابد. همچنین طرحی را برای جایگزینی بخش فرو ریخته به سرعت پیگیری می‌کرد.
سیگبیورن کورسگارد، مدیر پیست بن نور گفت: “ما در حال کار بر روی اقدامات امنیتی بیشتر و محاصره منطقه هستیم تا مردم به پل نزدیک نشوند.”
به‌دلیل طوفان ادامه‌دار، بارش‌های بیشتری پیش‌بینی شده است، برخی مناطق در جنوب نروژ، از جمله رینگبو، جایی که پل راندکلف در آن قرار دارد، از بارش‌های شدید رنج می‌برند.
کورسگارد ادامه داد: “این خواستار است. هنوز جریان آب زیادی در لاگن وجود دارد، و زمین از آب اشباع شده است، بنابراین شرایط سختی است.”
هنگام بحث در مورد تصمیم بسته شدن پل در هفته گذشته، بانه نور، رئیس برنامه ریزی و مهندسی برید نورمون گفت: “خسارت به پل راندکلف در شرایط سیل شدید رخ داده است. در چنین آب و هوایی، آسیب منجر به فروریختن پل می تواند به سرعت اتفاق بیفتد.”
تردد ریلی در خط Dovre در روز شنبه به دلیل تعدادی هشدار خطر قرمز که در پاسخ به طوفان هانس صادر شده بود، به طور کامل متوقف شد.
Eivind Bjurstrøm کارگردان آهنگ Bane Nor گفت: “طوفان و سیل یک وضعیت شدید بوده است. بر اساس هشدارهای خطر قرمزی که داده شد، به دلایل ایمنی تصمیم گرفتیم که بیش از دو روز قبل از وقوع آسیب به پل، خط Dovre را به روی همه ترافیک ببندیم.
“این بدان معناست که حادثه در رندکلف هرگز خطری برای زندگی و سلامتی نداشته است، که من از آن بسیار خوشحالم.”
Bjurstrøm از ارائه جدول زمانی برای تعمیرات پل خودداری کرد، اما Bane Nor انتظار دارد که اتصال برای مدتی غیر قابل اجرا باشد.
او گفت: “ما نمی توانیم در مورد اینکه چقدر طول می کشد تا اتصال در سراسر Lågen بازیابی شود، چیزی بگوییم، اما واضح است که این مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.
“Bane Nor و اداره راه سوئد پل های موقتی در حالت آماده باش دارند و ما، از جمله موارد دیگر، بررسی خواهیم کرد که آیا ممکن است استفاده از برخی از آنها مناسب باشد.”
Bane Nor همچنین در حال ترمیم سایر آسیب‌های وارده به خط Dovre در نتیجه سیل است. آسیب شبکه بین Moelv و Dombås نیز متحمل شده است، جایی که Bane Nor نیز در مورد زمان تکمیل تعمیرات نامشخص است.
پل رندکلف در وضعیت فعلی خود
Bane Nor گفته است که سایر پل‌های راه‌آهن که در طول سیل بار سنگینی داشته‌اند، قبل از از سرگیری ترافیک قطار، و همچنین خاکریزها، زمین‌های جانبی و سایر امکانات فنی، به‌طور کامل بررسی خواهند شد.
Bjurstrøm گفت: “قبل از نصب قطار در بخش هایی که در نتیجه سیل بسته شده اند، باید کاملاً مطمئن باشیم که حرکت قطارها ایمن است. ایمنی باید همیشه در اولویت باشد.”

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *