انتخاب برگه

پوشش اپوکسی کف زیرزمین – مزایا و معایب

تیر ۱۵, ۱۴۰۳ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

اپوکسی یک انتخاب عالی برای کف زیرزمین شما و ارتقاء قابل توجهی از رنگ یا لکه کف بتنی است. پوششی محکم و بدون درز ایجاد می کند، در برابر نفوذ آب از پایین مقاومت می کند و در برابر نشت نفوذناپذیر است. این می تواند وزن وسایل نقلیه را تحمل کند، بنابراین تجهیزات ورزشی و مبلمان مشکلی ندارند.

اپوکسی محصولی با کاربرد آسان برای اکثر انواع DIY است. غیر قابل اشتعال است و به خوبی به بتن می چسبد. اما متاسفانه کامل نیست. در اینجا مزایا و معایب پوشش های اپوکسی کف زیرزمین آورده شده است.

مزایای پوشش های کف اپوکسی

اپوکسی پوشش های کف یکی از ساده ترین انواع پوشش برای نصب هستند. بعلاوه، عمر طولانی دارند – برخی از محصولات بیش از ۲۰ سال است.اپوکسی نیز بسیار مقرون به صرفه است. هزینه مواد برای یک پروژه DIY به طور متوسط ​​بین ۳.۰۰ تا ۵.۰۰ دلار در هر فوت مربع است. میانگین ملی هزینه‌های مواد و نیروی کار برای داشتن نصاب‌های حرفه‌ای بین ۳.۰۰ تا ۷.۰۰ دلار در هر فوت مربع است.

در اینجا نگاهی عمیق‌تر به مزایای استفاده از آن می‌بینیم. اپوکسی در کف زیرزمین.رطوبت را حفظ می کندزیرزمین ها اغلب مرطوب و مرطوب هستند. تا حدی به این دلیل که رطوبت می تواند از کف به بیرون نفوذ کند. اپوکسی یک پوشش سخت و غیر قابل نفوذ روی کف ایجاد می کند تا رطوبت را مسدود کند.

نکته: اپوکسی تمام مشکلات رطوبتی شما را حل نمی کند. آب همچنان می تواند از دیوارها و قاب پنجره ها وارد شود.

مقاوم در برابر کپکچه کسی می دانست که هاگ های کپک ریشه دارند؟ پوشش‌های اپوکسی ۱۰۰% غیر متخلخل هستند و باعث می‌شوند که بدون قالب باشند. کپک می تواند در زیر فرش و روی مبلمان رشد کند اگر مرطوب شود. به اپوکسی نمی چسبد.

Easy to Clean اپوکسی در برابر ریختن مایعات از جمله مواد شیمیایی و به ندرت لکه ها مقاومت می کند. لکه ها و لغزش ها با مواد شوینده ملایم و آب از بین می روند. جارو کردن و/یا جاروبرقی گاه به گاه باعث تمیز نگه داشتن این کفپوش کم تعمیر و نگهداری می شود.

دوستانه محیط زیست

اگرچه اپوکسی مایع پس از خشک شدن و سفت شدن دود بد تولید می کند، وزارت خدمات بهداشتی کالیفرنیا آن را “تقریبا غیر سمی” اعلام می کند. شما هرگز مجبور نخواهید بود که پوشش اپوکسی را دور بریزید. بنابراین، برخلاف سایر محصولات کفپوش، هیچ اپوکسی هرگز به محل دفن زباله نمی رسد – به جز ظروف.

نصب DIY فقط اپوکسی جامد نیاز به کاربرد حرفه ای دارد. استفاده از هر یک از دو محصول دیگر یک پروژه DIY ساده است. سوراخ ها و ترک ها را با سیمان هیدرولیک یا درزبندی پر کنید، بتن را با اسید اچ یا ماشینکاری کنید تا چسبندگی بیشتر شود، کف را تمیز کنید و اپوکسی اعمال کنید.مزایای دیگر کفپوش های اپوکسیایده آل برای کف های بتنی با گرمایش از کف. ظاهر عالی. چندین گزینه رنگی.

مقاومت در دماهای شدید – تا ۲۰۰ درجه فارنهایت.معایب پوشش‌های کف اپوکسیحتی محصولاتی به خوبی پوشش کف اپوکسی مشکلات کمی دارند. هنگام تصمیم گیری مهم، باید همه چیز را در نظر بگیرید، مانند کفپوش.

آماده سازی زیادیآماده سازی کف بتنی شما برای کاربرد اپوکسی می تواند زمان بر باشد. شما باید با از بین بردن تمام توده ها و برآمدگی ها، پر کردن سوراخ ها و شکاف های بزرگ با سیمان هیدرولیک و ترک های کوچکتر با درزبندی شروع کنید. (نه درزبندی سیلیکونی.) شما باید تمام مبلمان و فرش ها را بردارید و بتن را برای چسبندگی بهتر حکاکی کنید.

و از آنجایی که اپوکسی به سطوح مرطوب نمی چسبد، باید زیرزمین را خشک کنید. شما نباید آن را در شرایط آب و هوایی بسیار سرد یا مرطوب استفاده کنید. اگر اپوکسی در شرایط نامساعد استفاده شود، ممکن است به درستی نچسبد یا خشک نشود.

زمان پخت ۷۲ ساعته برنامه‌ریزی کنید که حداقل ۷۲ ساعت پس از استفاده از اپوکسی از زیرزمین خود استفاده نکنید. این میانگین مدت زمان درمان محصول است. ممکن است قبل از آن در هنگام لمس خشک به نظر برسد، اما گذاشتن فرش و جابجایی در مبلمان می‌تواند باعث نقص شود.

اپوکسی دودهای سمی منتشر می‌کنداپوکسی در حالی که مرطوب و خشک می‌شود، بخارات سمی منتشر می‌کند. در طول فرآیند درخواست از ماسک تنفسی استفاده کنید، همه را از خانه بیرون کنید، همه پنجره‌ها را باز کنید و سیستم HVAC را خاموش کنید تا بخار در سراسر خانه پخش نشود.

این دود نه تنها شرم‌آور است، بلکه می تواند سمی باشد هر کسی که آسم دارد باید تا زمانی که محصول درمان می‌شود دور بماند.

Slick When Wet شما می‌خواهید کیفیت ضدآب اپوکسی را داشته باشید تا رطوبت از زیرزمین خارج نشود. اما از آنجایی که اپوکسی غیرجذب است، هر مقدار کمی مایع بر روی آن ریخته شود، اپوکسی را برای همه بسیار لغزنده و خطرناک می کند و برای افراد مسن، بچه ها و حیوانات خانگی خطر بالایی دارد.

انواع اپوکسی کف زیرزمینهر سه نوع اپوکسی کف زیرزمین آب بندی و محافظت بسیار خوبی از بتن شما ایجاد می کنند.

اپوکسی پایه آباپوکسی مبتنی بر آب شبیه به اپوکسی رنگ لاتکس – ساده ترین محصول است. همچنین آسان‌ترین تمیز کردن آب را انجام می‌دهد. این شامل ۴۰٪ – ۶۰٪ مواد جامد است، اما دود حلال خطرناک ندارد یا کمی دارد. این چسبندگی عالی به بتن و فلز با مقاومت بالا در برابر آب و مواد شیمیایی ایجاد می‌کند.

اپوکسی مبتنی بر آب خشک می‌شود تا براق شود و دارای طیف وسیعی از گزینه‌های رنگی و پوشش‌های فلزی از پیش رنگ‌شده، از جمله تکه‌های رنگی است. که یک الگوی خالدار ایجاد می کند. قبل از اعمال لایه دوم، اجازه دهید لایه اول کاملا خشک شود.

نکته: اپوکسی مبتنی بر آب نیازی به مخلوط کردن ندارد. فقط آن را از ظرف بریزید و پخش کنید.

اپوکسی مبتنی بر حلالاپوکسی مبتنی بر حلال همچنین حاوی ۴۰٪ تا ۶۰٪ مواد جامد است و به همین دلیل است. محصول اپوکسی کف به مدت سال‌ها. چسبندگی بسیار خوبی به بتن دارد و در رنگ های مختلف موجود است. علاوه بر ارائه دوام و عملکرد بهتر نسبت به اپوکسی مبتنی بر آب، تحمل بیشتری نسبت به بتن آلوده به نفت دارد.

ترکیبات آلی فرار (VOCs) موجود در این محصول به این معنی است که شما باید همه را از خانه خارج کنید، از جمله حیوانات خانگی، پنجره ها را باز کنید و لباس بپوشید. ماسک تنفسی هنگام استفاده از آن مشکل و مقررات VOC استفاده از اپوکسی مبتنی بر حلال را کاهش می‌دهد.

اپوکسی جامد

اپوکسی جامد حاوی حلال‌ها یا آب نیست تا از گاز خارج شود یا در طول پخت تبخیر شود. این گران ترین گزینه است و باید توسط نصاب های حرفه ای استفاده شود. محصول ظرف ۳۰ دقیقه در سطل شروع به سفت شدن می‌کند، بنابراین در دسته‌های کوچک مخلوط می‌شود و با ماله استفاده می‌شود.

اپوکسی جامد در صورت نصب صحیح، بیش از ۲۰ سال دوام می‌آورد. اگرچه زمان خشک شدن بسته به محصول متفاوت است، اما اپوکسی جامد در مقایسه با روزها برای اپوکسی های مبتنی بر حلال و آب، ساعت ها طول می کشد تا خشک شود. این در رنگ‌ها و رنگ‌های مختلف موجود است.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *