انتخاب برگه

چراغ سبز برای نیروگاه آبی ذخیره سازی زیرزمینی ۵۰۰ میلیون پوندی در آرگیل

مرداد ۱۵, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

شرکت انرژی‌های تجدیدپذیر Drax Group مجوز برنامه‌ریزی توسط دولت اسکاتلند برای یک نیروگاه آبی ذخیره‌سازی زیرزمینی ۵۰۰ میلیون پوندی در تأسیسات کراچان در آرگیل دریافت کرده است.
این نیروگاه با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات در مجاورت تاسیسات زیرزمینی موجود و بیش از دو برابر ظرفیت تولید فعلی سایت به بیش از ۱ گیگاوات ساخته خواهد شد. هدف اتصال ایستگاه جدید به شبکه ملی در سال ۲۰۳۰ است.
Drax توسط Stantec برای کسب رضایت برای ایستگاه پشتیبانی شد. Stantec طیف کاملی از خدمات فنی، زیست محیطی، برنامه ریزی و رضایت و طراحی را در پشتیبانی از برنامه ارائه کرد. خدمات کاملاً یکپارچه این شرکت کارایی را در فرآیند رضایت برای پروژه ارائه کرد.
نیروگاه موجود Crauchan در دهه ۱۹۶۰ ساخته شد و یکی از تنها چهار تاسیسات ذخیره سازی پمپی فعال در بریتانیا است. ساخت ایستگاه جدید در مجاورت آن فرصتی برای توسعه ظرفیت ذخیره‌سازی انرژی در مقیاس بزرگ و در عین حال به حداکثر رساندن دارایی‌های موجود در مخزن کراوچان و جاده‌های دسترسی و همچنین به حداقل رساندن اختلال در محیط اطراف ارائه می‌دهد.
تیم‌های طراحی و محیط‌زیست Stantec برای تولید یک طرح مفهومی برای این پروژه همکاری کردند و آن را برای در نظر گرفتن حساسیت‌های زیست‌محیطی منطقه اصلاح کردند. این توسط طیف وسیعی از ارزیابی های فنی، اجتماعی و زیست محیطی پشتیبانی شد. Stantec همچنین مشاوره های عمومی در مورد این طرح را مدیریت کرد که به اصلاح بیشتر طراحی کمک کرد.
توسعه کروچان نیازمند یک مکانیسم تثبیت مالی به روز شده از سوی دولت بریتانیا است. عدم وجود چارچوبی برای فناوری‌های ذخیره‌سازی در مقیاس بزرگ و طولانی مدت باعث شده است که از سال ۱۹۸۴ هیچ کارخانه جدیدی در بریتانیا ساخته نشود، علیرغم نقش حیاتی آنها در فرآیند کربن‌زدایی.
هنوز هیچ تصمیمی برای سرمایه‌گذاری توسط Drax اتخاذ نشده است و توسعه همچنان منوط به یک چارچوب قانونی مناسب در میان سایر ملاحظات است.
این نیروگاه جدید بخشی از سرمایه گذاری استراتژیک ۷ میلیارد پوندی Drax در فناوری های انرژی پاک بین سال های ۲۰۲۴ تا ۲۰۳۰ است. این گروه همچنین در حال سرمایه گذاری در ذخیره سازی طولانی مدت و انرژی زیستی با جذب و ذخیره کربن (BECCS) است که به مقابله با آب و هوا کمک می کند. تغییر و تضمین امنیت ملی انرژی.
ویل گاردینر، مدیر عامل گروه درکس گفت: “این نیروگاه ها نقش مهمی در تثبیت سیستم برق دارند و به تعادل عرضه و تقاضا از طریق ذخیره انرژی اضافی از شبکه ملی کمک می کنند. هنگامی که توربین‌های بادی اسکاتلند بیش از نیاز ما انرژی تولید می‌کنند، کروچان وارد عمل می‌شود تا برق تجدیدپذیر را ذخیره کند تا هدر نرود.
“با حمایت درست از سوی دولت بریتانیا، Drax حدود ۵۰۰ میلیون پوند سرمایه گذاری خواهد کرد تا بیش از دو برابر ظرفیت تولید کروچان و تقریبا ۱۰۰۰ شغل در سراسر زنجیره تامین در طول ساخت و ساز پشتیبانی کند.”
مدیر برنامه‌ریزی Stantec، لینزی فریزر، اظهار داشت: «ما باید هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا پروژه‌های انرژی پایدار و خلاقانه مانند این را سریع‌تر دنبال کنیم. همانطور که وابستگی خود را به سوخت‌های فسیلی کاهش می‌دهیم، باید ظرفیت ذخیره‌سازی انرژی و تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تقاضای برق می‌تواند در زمینه تغییرات آب و هوایی برآورده شود.
«طرح توسعه کرواچان یک نمونه فوق العاده از یک پروژه انرژی است که مستقیماً به جوامع محلی منتفع می شود. این امر باعث افزایش مواد در تعداد مشاغل و فعالیت های اقتصادی محلی می شود و در عین حال امکان تولید انرژی کم کربن را فراهم می کند. گسترش Cruachan همچنین از انعطاف پذیری و ثبات انرژی ملی حمایت خواهد کرد. ما از دریافت چنین واکنش مثبتی از سوی جامعه محلی خوشحال شدیم و مشتاقانه منتظر کمک به Drax هستیم تا این پروژه حیاتی را انجام دهد.”
وزیر اول اسکاتلند همزا یوسف گفت: «انرژی آبی پتانسیل واقعی برای ایفای نقش بیشتر در انتقال ما به صفر خالص و کمک به تضمین تامین برق انعطاف پذیر و ایمن در سراسر بریتانیا را دارد. گسترش Cruachan به تقویت امنیت انرژی ما با ایجاد انعطاف پذیری بسیار مورد نیاز در سیستم، حمایت از صدها شغل و ایجاد یک رونق واقعی برای اقتصاد اسکاتلند کمک خواهد کرد.
“با این حال، ما می دانیم که تعدادی چالش در توسعه پروژه های جدید برق آبی در اسکاتلند وجود دارد. دولت اسکاتلند همچنان از دولت بریتانیا ترغیب خواهد کرد که مکانیزم بازار مناسبی را برای انرژی آبی و دیگر فناوری‌های ذخیره‌سازی انرژی طولانی مدت فراهم کند تا اطمینان حاصل شود که پتانسیل انرژی آبی به طور کامل محقق می‌شود.
در ارتفاعات اسکاتلند، SSE Renewables نیز با طرح جدید ۱.۵ گیگاواتی برق آبی پمپ شده در Coire Glas در حال پیشرفت است.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *