انتخاب برگه

چرا باید نمای خود را پیچ و رولپلاک کنیم؟

آبان ۵, ۱۳۹۹ | رپورتاژ آگهی

مطمئنا خودتان یا اطرافیانتان با صحنه هایی مواجه شدید که سنگ نمای ساختمان بشکند و به پایین سقوط کند یا اینکه در فاصله نزدیکی با شما بر زمین بیوفتد یا حتی شخصی به خاطر این مسئله دچار آسیب دیدگی شود.

کاربرد پیچ رولپلاک سنگ نما
کاربرد پیچ رولپلاک سنگ نما

کاربرد پیچ رولپلاک سنگ نما

پیچ رولپلاک سنگ نما برای جلوگیری از شل شدن، شکستن و افتادن سنگ هایی که برای نمای ساختمان استفاده کردید، کاربرد دارد و جلوی بسیاری از زیان ها و حوادث را می گیرد.

برخی از نمای ساختمان هایی که ریزش می کنند به دلیل عوامل مختلفی مانند انقباض و انبساط سنگ ها، فشار آوردن مصالحی که در پشت سنگ های وجود دارند و استفاده نامناسب و غیر اصولی که از سنگ نمای ساختمان می شود، رخ می دهد. اگر از ابتدا و قبل از رخ دادن اتفاق، پیچ رولپلاک نما را جدی بگیرید، هیچکدام از این عوامل به هیچ وجه نمی تواند حادثه بیافریند و دیگر نمای ساختمان شما دچار ریزش نخواهد شد.

حتی اگر بعد از وقوع حادثه نیز فهمیدید که باید سنگ نمای ساختمان را پیچ رولپلاک کنید، این کار را انجام دهید زیرا جلوی بروز اتفاق و حادثه بعدی را گرفتید؛ به عبارتی دیگر شما تا هر زمانی که از پیچ رول پلاک برای نمای ساختمان خود استفاده نکنید، اوضاع همین است و هر لحظه ممکن است با ریزش سنگ نما به دلایل مختلفی که گفته شد، مواجه شوید و خسارت هایی بسیار بیشتر از هزینه پیچ رولپلاک بپردازید.

پیچ رولپلاک نما چیست؟

پیچ رولپلاک نما همان کاری است که به منظور جلوگیری از ریزش یا شل شدن سنگ نما انجام می شود و می تواند از بروز خطر های بسیار زیاد و جدی جلوگیری کند. این کار با استفاده از سیستم دسترسی طناب ( راپل کاری ) انجام می گیرد و به داربست نیازی ندارد. شما با این کار می توانید امنیت نمای ساختمان خود را تا چندین برابر افزایش دهید.

پیچ رولپلاک نما چگونه انجام می شود؟
پیچ رولپلاک نما چگونه انجام می شود؟

پیچ رولپلاک نما چگونه انجام می شود؟

بگذارید اول به شما بگوییم رولپلاک چیست؛ رولپلاک نوعی بست پلاستیکی است که روی سنگ نما نصب می شود و با کیفیت ترین پیچ که معمولا پیچ گالوانیزه است را درون این بست ها که رولپلاک نام دارند به عبارتی اسکوپ شوند. پیچ گالوانیزه نسبت به بقیه پیچ های موجود مقاومت بسیار بالاتری دارد و در مقابل سرما و گرما، بسیار مقاوم است و واکنشی از خود نشان نمی دهد. جالب است به شما بگوییم که این پیچ و رولپلاک ها به هیچ عنوان از فاصله های دور یا حتی متوسط قابل مشاهده نیستند و شما اگر در فاصله ۱۰ متری نمای ساختمان قرار بگیرید هم نمی توانید آن ها را مشاهده کنید.

قیمت و هزینه ای که باید برای پیچ رولپلاک نما بپردازیم چقدر می باشد؟

این کار قیمت مشخصی ندارد و بستگی به فرد یا افراد راپل کار ( دسترسی طناب ) دارد که با توجه به بر انداز نمای ساختمان، حجم و سنگینی کار قیمت های متفاوتی می دهند. اما به طور میانگین شما می توانید با پرداخت هزینه ای متری ۵ تا ۱۵ هزار تومن، نمای ساختمان خود را پیچ و رولپلاک کنید تا از خطرات جدی جلوگیری کنید.

اما باز هم میگوییم که هزینه ها و نرخ دستمزد ها متفاوت و صنف مشخصی هم برای تعیین و مشخص کردن قیمت و نرخ کار راپل کاری ندارند و با توجه به حجم کار و جنس نمای ساختمان مبلغ ها بالا و پایین می روند. اما هر چه که باشد، هزینه آن بسیار کمتر از کاری که ارائه می شود می باشد و ارزش کار افراد راپل کار بسیار بیشتر از این نرخ ها است.

انواع مختلف پیچ روپلاک نما

پیچ رولپلاک انواع مختلفی دارند که به برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

اگر شما می خواهید هنگام زدن مصالحی مانند سیمان و … به نمای ساختمان خود، بلافاصه کار پیچ و رولپلاک نما را انجام دهید، بدون شک باید از رولپلاک تو کار استفاده کنید، به دلیل اینکه قابلیت نفوذ درون مصالح و ملات ها را دارند. در ایران به دلیل اینکه صاحبان املاک هنگام ساخت نما و همان زمانی که شروع به نما سازی می کنند، به رولپلاک نما هم می پردازند و به همین دلیل بیشترین استفاده در بین انواع رولپلاک ها را، همین رولپلاک تو کار دارد که بسیار هم مناسب است.

اما اگر نمی خواهید هنگام ساختن نما پیچ و رولپلاک را انجام دهید و عجله ای برای این کار ندارید، می توانید از رولپلاک رو کار هم استفاده کنید؛ به دلیل اینکه روی سنگ نما نصب می شود و قابلیت نصب رو قطعه هایی که بر روی سطوح وجود دارند را دارا است.

رولپلاک پروانه ای برای مقاوم سازی نما استفاده می شود اما تاثیر آن برای تثبیت سنگ نما بسیار کم می باشد و در بعضی از موارد به صفر نیز می رسد. این رولپلاک ها به دلیل وجود ملات در زیر سنگ قابلیت باز شدن روی سنگ نما را ندارند و نمی تواند باعث تثبیت آن شود.

اما آخرین نوع رولپلاک که برای شما می خواهیم بگوییم، رولپلاک فیشر نام دارد که بسیار هم برای نصب قطعه روی سطوح کاربرد دارد. اما به دلیل اینکه این نوع رولپلاک نیاز به یک سوراخ کاری نسبت گسترده دارد، برای نصب بر روی هر مکانی مناسب نیست و نمی توان در همه جا از آن استفاده کرد.

شستشوی نما یا همان نماشویی ساختمان
شستشوی نما یا همان نماشویی ساختمان

شستشوی نما یا همان نماشویی ساختمان

اما کاری که بعد از انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید انجام بدهید تا نمای ساختمان شما بسیار تمیز و زیبا به نظر برسد، شستشوی نمای ساختمان یا همان نماشویی ساختمان می باشد.

نماشویی هم باعث مستحکم تر شدن نمای ساختمان می شود و هم باعث زیبایی و تمیز شدن نما خواهد شد. لازم به ذکر است که نماشویی ساختمان ( شستشوی نما ) اگر توسط سیستم دسترسی طناب یا به عبارتی دیگر راپل کار انجام شود، هزینه بسیار مناسب و به صرفه ای خواهد داشت. اما اگر بخواهید برای انجام این کار داربست بزنید یا بالابر استفاده کنید هزینه شما چند برابر خواهد شد و به هیچ عنوان به صرفه نیست.

روش انجام کار نماشویی ساختمان چگونه است؟

روش انجام کار شستشوی نما با توجه به جنس نما متفاوت است و حتی در بین راپل کار ها هم روش انجام کار تفاوت های بسیار زیادی دارد و هر شخص به گونه ای که راحت تر است انجام می دهد.

به طور کلی نمی توان روشی واحد برای نماشویی ساختمان در نظر گرفت و تفاوت هایی برای انجام این کار وجود دارد.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه