انتخاب برگه

چرا نمای سنگی مناسب ویلا است؟

آذر ۳۰, ۱۴۰۰ | رپورتاژ آگهی

نمای سنگی در ویلا

نمای ویلا از جمله شاخصه های مهم در طراحی ویلا به حساب می آید، چرا که اهمیت ویژه ای در زیبایی و جذابیت ویلا دارد.
یکی از مشخصه های طراحی ویلا، انتخاب سبک طراحی در آن است، که از جمله سبک های پر طرفدار در صنعت معماری می توان به سبک مدرن، کلاسیک، روستیک، سنتی، مینیمال و … اشاره کرد، نمای سنگی می تواند در انواع سبک های گفته شده مورد استفاده قرار گیرد و جلوه ی زیبایی به نمای شما بدهد.
نمای سنگی از جمله نماهایی به حساب می آید که از گذشته تا کنون مورد توجه خیلی از افراد بوده و از آن می توان در کاربری های متفاوتی استفاده کرد، برای مثال می توان نمای سنگی را در نماهایی با کاربری هایی همچون مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی، ویلایی و … استفاده کرد،در این بخش به بررسی نمای سنگی در نمای ویلایی می پردازیم.
نمای سنگی ویلایی را همانطور که ذکر شد، می توان در سبک های مختلفی طراحی و اجرایی کرد، از جمله سبک هایی که مصالح سنگی در آن به وفور استفاده می شود، سبک کلاسیک است، به این صورت که علاوه بر نمای اصلی کلیه المان ها و تزئینات موجود در این سبک از متریال سنگی است.
 به دلیل مقاومت و دوام بالای مصالح سنگی، از این نوع متریال می توان در اقلیم های جوی متفاوتی استفاده کرد، به همین دلیل است که استفاده از این متریال در نمای ویلا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین با استفاده از این مصالح در نمای ویلایی علاوه بر زیبایی منحصر به فرد، شکوه و عظمت خاصی را می توان در نما به وجود آورد.

باید و نباید های نمای سنگی   

نمای سنگی از جمله نماهای ساختمانی به حساب می آید، که می تواند به دو صورت اجرایی شود.

  • اجرای نمای سنگی به روش ملاتی
  • اجرای نمای سنگی به روش خشک
اصول طراحی نمای سنگی

هر یک از روش های اجرای گفته شد، خود دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند، برای مثال اجرای ملاتی از جمله روش هایی اجرایی است، که از گذشته تا کنون رواج داشته و خود دارای چند روش اجرایی است.

  • اجرای نمای سنگی به روش ملاتی با اسکوپ
  • اسکوپ با سیم گالوانیزه
  • مهار سنگ پلاک با چسباندن لقمه سنگی
  • استفاده از اسکوپ آماده یا چنگک اسکوپ
  • استفاده از اسکوپ کششی
  • مهار سنگ به وسیله پیچ و رول پلاک

نمای سنگ ساختمان از وزن بالایی برخوردار هستند، به همین دلیل است که اجرای درست و مقاوم سازی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که در غیر این صورت ممکن از خسارت های جبران ناپذیری به وجود آید، همچنین سنگ های استفاده شده در نما باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشند و فاقد درز، ترک و یا شیار باشند.

باید و نباید های نمای ویلا 

از مهمترین عوامل تاثیرگذار در جلوه ی ظاهری ساختمان های ویلایی، نما است، چرا که نمای ساختمان به عنوان دید اولیه ناظر به حساب می آید و تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت ساختمان دارد.
در نمای ویلایی باید از مصالحی متناسب با اقلیم و موقعیت جغرافیایی زمین محل پروژه استفاده کرد، چرا که در غیر این صورت از دوام و مقاومت نمای ساختمان کاسته می شود و در طول زمان سبب زشتی نما می شود.

اصول طراحی نمای ویلا

از دیگر مواردی که باید در نمای ویلایی مورد توجه قرار گیرد، نحوه ی اجرای مصالح ساختمانی است، که عموما اکثر مصالح نماهای ساختمانی می توانند به دو روش خشک و ملاتی نصب شوند، این در حالی است که سازه های پشتیبان و نحوه ی اتصال متریال ها به سازه ی اصلی ویلا نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
بنابراین طراحی و اجرای نمای ویلایی به عنوان اصلی مهم در ساختمان های ویلایی است، از جمله شرکت های معماری که در طراحی و اجرای نمای ویلا تبحر خاصی دارد، می توان به شرکت نما دیزاین اشاره کرد، که نمونه کارهای این شرکت را می توان در سایت https://nama.design/ مشاهده کنید.
همچنین از طریق شماره های موجود در سایت و یا صفحه ی تماس با ما، میتوانید مشخصات و شماره ی خود را با این شرکت به اشتراک بگذارید، تا در کوتاه ترین زمان تیم کارشناسان نما دیزاین با شما تماس بگیرند.
در آخر ممنونیم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و امیدواریم این مقاله در انتخاب بهترین متریال در نمای ویلایی شما کمک کرده باشد.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

۰ دیدگاه

سوالی دارید؟ پیام دهید