انتخاب برگه

چگونه از رنگ های رنگی برای ایجاد افکت Ombre در خانه خود استفاده کنید

اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۳ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

Ombre کلمه فرانسوی سایه یا سایه است. ظاهر ombre هم در طراحی خانه و هم در مد محبوبیت پیدا کرده است.

تعریف ombre در هنر، طراحی و مد به معنای تغییر تدریجی از یک رنگ تیره به سایه روشن یا انتقال تدریجی از یک رنگ به رنگ دیگر است. رنگ‌های Ombre جلوه‌ای آرامش‌بخش و در عین حال چشمگیر ایجاد می‌کنند و پس‌زمینه‌ای چشمگیر برای هنر دیواری ایجاد می‌کنند. اما اگر می‌خواهید زیبایی مینیمال‌تری داشته باشید، این دیوارها آنقدر تزئینی هستند که نیازی به تزیین ندارند.

توسعه جلوه‌های Ombre در طراحی خانهOmbre یا تکنیک‌های سایه‌اندازی در طول زمان در منسوجات، سرامیک و چاپ بلوک رایج بوده است. طراحان داخلی گزینه‌های ombre را در طراحی خانه به شکل سایه‌زنی دیوار، ظروف شیشه‌ای، کاشی کاری، و اثاثیه نرم مانند بالش‌های پرتابی و پرده‌ها به کار می‌برند.

اثرات دیواری Ombre فقط با تخیل شما محدود می‌شود. جلوه های دیواری سنتی ombre رنگ را از روشن به تیره از پایین یا بالا ترکیب می کند. طراحان همچنین افکت های عمودی ombre را ایجاد کرده اند و رنگ ها را از یک طرف به سمت دیگر ترکیب می کنند. شما همچنین می توانید ظاهر را بسته به میزان ترکیب رنگ ها تغییر دهید. ظاهر آمبره جسورانه تر، بخش ها را چندان با هم ترکیب نمی کند. این باعث ایجاد تنوعات رنگ متمایز بین بخش‌ها می‌شود. همچنین می‌توانید از ایده‌های ombre برای ایجاد نقاشی‌های دیواری مانند کوه‌ها و جنگل‌ها استفاده کنید.

مراحل نقاشی دیوارهای Ombreاین مقاله شما را با مراحل زیر آشنا می‌کند. جلوه ombre را بر روی دیوارهای خود ایجاد کنید و تعدادی پالت رنگی ارائه دهید که می توانید برای ایجاد این ظاهر از آنها استفاده کنید.

مواد/ابزارهای خود را جمع آوری کنید نوار نقاش نوار/چوب حیاطمداد یا گچ۲ اسفنج (اختیاری) پرایمر همزن چوب

پیمانه اندازه گیرییک سطل یا ظرف اضافی مرحله اول: به رنگ ها فکر کنیداولین قدم این است که یک پالت رنگی برای دیوارهای افکت ombre خود انتخاب کنید. می توانید دو رنگ را انتخاب کنید و سپس آنها را با هم مخلوط کنید تا رنگ سوم ایجاد شود، یا سه رنگ را انتخاب کنید که می خواهید ترکیب کنید. بسیاری از دیوارهای افکت ombre از رنگ های یک رنگ استفاده می کنند، اما شما همچنین می توانید رنگ های مشابه که به خوبی با هم کار می کنند.

بعد، جهتی را که می خواهید رنگ خود را ترکیب کنید، تعیین کنید. شروع با رنگ‌های تیره‌تر در بالا، سقف را نزدیک‌تر نشان می‌دهد و ظاهری دنج به اتاق می‌دهد. شروع با رنگ تیره در پایین و انتقال به رنگ روشن در بالا باعث می شود سقف شما بلندتر به نظر برسد.

مرحله دوم: دیوارها را آماده کنیدبه دیوارهای خود نگاه کنید تا تعیین کنید که آیا قبل از شروع نقاشی نیاز به تعمیرات لازم دارید یا خیر. این ممکن است شامل وصله کردن ترک ها یا سوراخ های تصویر باشد تا مطمئن شوید که دیوارها صاف و یکدست هستند. همانطور که برای رنگ آمیزی دیوارها آماده می شوید، پارچه قطره ای را روی زمین بگذارید.

دیوارها را آستر کنید تا سطح بهتری برای رنگ ایجاد کنید. از یک غلتک رنگ استفاده کنید تا به دیوارها یک لایه آستر ببخشید. قبل از شروع به رنگ آمیزی، قرنیزها، تاج و تزئینات پنجره را با نوار نقاش بچسبانید. قبل از شروع مرحله بعدی اجازه دهید پرایمر خشک شود.

مرحله سوم: دیوارها را تقسیم کنیدبا استفاده از نوار اندازه گیری خود، اندازه را اندازه بگیرید. دیوار به صورت عمودی برای تقسیم هر دیوار به سه بخش افقی مساوی. برای ایجاد یک راهنما، دو خط افقی در سراسر دیوار ایجاد کنید. اگر خطوط شما دقیقاً در سراسر دیوار نیستند، نگران نباشید. اینها فقط راهنماهایی هستند که به شما کمک می کنند تقریباً هر بخش را برای درجه بندی های مختلف رنگ جدا کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی رنگباز کردن و رنگ را هم بزنید. اگر از سه رنگ استفاده می کنید، رنگ خود را به سه سینی جداگانه تقسیم کنید. اگر از گزینه دو رنگ استفاده می کنید، باید رنگ سوم را ایجاد کنید. هر رنگ جداگانه را باز کنید. یک پیمانه و سطل اضافی را بردارید و رنگ سوم را با استفاده از دو رنگ دیگر به مقدار مساوی مخلوط کنید. این یک ترکیب خالص از دو رنگ ایجاد می کند که در وسط برای انتقال بین رنگ ها استفاده می کنید.مرحله پنجم: رنگ آمیزی بالا و پایین

قبل از شروع به رول کردن قسمت‌های بزرگ، با استفاده از یک قلم مو، قسمت‌های بالایی و پایینی دیوار را که با تریم مطابقت دارند، رنگ کنید. بسته به جهتی که تن های رنگی را رنگ می کنید، از تیره ترین یا روشن ترین رنگ در قسمت پایین یا بالا استفاده کنید. اگر یک نقاش مبتدی هستید، از نوار نقاش برای محافظت از قالب استفاده کنید.مرحله ششم: رنگ آمیزی بخش هانقاشی قسمت پایینی را شروع کنید.

اولین. تیره ترین یا روشن ترین رنگ خود را بگیرید و قسمت پایینی را یک اینچ زیر خط افقی مدادی رنگ کنید. سریع کار کنید، رنگ بعدی را بگیرید و قسمت میانی را که یک اینچ بالاتر از خط افقی شروع می شود و فقط یک اینچ زیر خط افقی بالایی ختم می شود، رنگ کنید. قسمت آخر را در بالا رنگ کنید. هنگامی که کار را تمام کردید، باید سه قسمت رنگ مجزا با یک نوار دو اینچی بین آنها از دیوار آماده شده خالی داشته باشید.نکته: می‌توانید افکت ombre را روی چندین دیوار نقاشی کنید، اما بهتر است هر بار روی یک دیوار کار کنید، زیرا این جلوه بهتر است با رنگی ایجاد شود که کاملاً خشک نشده باشد.

مرحله هفتم: ترکیب کردن بخش هادر حالی که بخش ها هنوز مرطوب هستند، به سرعت کار کنید، از یک قلم مو یا اسفنج برای مخلوط کردن قسمت بین هر بخش استفاده کنید. با کشیدن رنگ از قسمت های مختلف رنگ برای پوشاندن خط مداد، از یک قلم مو خشک برای ایجاد علامت “X” استفاده کنید. به ایجاد علائم ادامه دهید تا بخش ها با هم ترکیب شوند. به کار با هر بخش ادامه دهید تا آن‌ها را به مقدار دلخواه ترکیب کنید.

همچنین می‌توانید از یک اسفنج برای مخلوط کردن قسمت‌ها با هم استفاده کنید. یک اسفنج بردارید و با قسمت سبکتر شروع کنید و به سمت وسط بکشید تا قسمت ها با هم ترکیب شوند. شروع به کار به سمت بخش تاریک کنید و شروع به ترکیب آن به سمت بخش روشن تر کنید. اگر احساس می کنید که قسمت ها در حال خشک شدن هستند، قبل از اینکه بتوانید آنها را به اندازه کافی خوب مخلوط کنید، مقدار کمی آب به اسفنج اضافه کنید. مخلوط کردن قسمت های دیگر را با یک اسفنج جدید تکرار کنید.

با هر دو روش، برای بررسی پیشرفت خود از دور به عقب برگردید. این به شما این امکان را می دهد که ببینید ترکیب به طور کلی چگونه به نظر می رسد. ممکن است لازم باشد یک ناحیه را با هم ترکیب کنید تا با ترکیب ناحیه دیگر مطابقت داشته باشد.

نوار نقاش را بردارید و بگذارید کل دیوار خشک شود.

Ombre. پالت های رنگطراحی جسیکا لوکاس

برای ظریف‌ترین جلوه ombre، از رنگ‌هایی با رنگ مشابه اما رنگ‌های متفاوت استفاده کنید. استفاده از رنگ‌هایی با رنگ‌های مختلف نیز ظاهری چشم‌گیر اما متمایزتر ایجاد می‌کند.

Mysty Blue Ombre Palette این پالت آبی آرام و بی‌صدا است. ته رنگ خاکستری فراوانی دارد تا رنگ آبی آشکار را خاموش کند. این پالت شامل بنجامین مور است:Mount Saint Anne (1565)Beach Glass (1564)لحظه های آرام (۱۵۶۳)Blush Pink Ombre Paletteاین پالت صورتی رژگونه از Benjamin Moore دارای سایه های متعادل و ظریف صورتی است.

Conch Shell (052) Precocious (051)Pink Moire (050) Forest and Sky Ombre Palette این پالت ombre کمی جسورتر است زیرا رنگ های سبز و آبی را در هم می آمیزد. این رنگ ها از بنجامین مور می آیند.مه اکتبر (۱۴۹۵) لحظه های آرام (۱۵۶۳) Moorning Dew (OC-140) Sunrise Ombre Palette این پالت حاوی تن های لطیف هلویی با ته رنگ زرد. ته رنگ های قهوه ای موجود به خاموش شدن رنگ کمک می کند تا رنگ نارنجی ظریف تری ایجاد کند. این رنگ ها نیز از بنجامین مور هستند.

Orange Appeal (124)Citrus Blossom (123) Orange Sherbert (122) Dusk Ombre Palette این پالت دارای یک بنفش عمیق که تبدیل به بنفش صورتی می شود. این یک پالت ombre جسورانه تر است زیرا رنگ ها از نظر اشباع بیشتر متفاوت هستند. اگر می‌خواهید ظاهر ترکیبی ظریف‌تری ایجاد کنید، می‌توانید برای ایجاد یک رنگ انتقالی بین هر رنگ ترکیب کنید. این پالت همچنین با استفاده از رنگ های بنجامین مور ایجاد شده است.Mink Violet (1252) Sequoia (1245) Sonoma Clay (1242) Subtle Ombre Palette دیوارهای Ombre بافت و تفاوت های ظریف دیوارهای شما حتی اگر برای این جلوه دراماتیک آماده نیستید، می‌توانید از تکنیک‌های ombre استفاده کنید تا فقط با استفاده از رنگ‌های خنثی سایه‌دار، به دیوارهای خود کمی عمق دهید. از این رنگ‌های خاکستری/گریژ ظریف بنجامین مور استفاده کنید تا به دیوارهایتان عمق ظریفی بدهید.

خاکستری بالتیک (۱۴۶۷) Smoke Embers (1466)Nimbus (1465)

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *