انتخاب برگه

چگونه نزدیک‌ترین دفتر خدمات الکترونیک شهر را پیدا کنیم؟

خرداد ۱۸, ۱۴۰۰ | رپورتاژ آگهی

دفتر خدمات الکترونیک شهر

دیگر زمان گذراندن وقت در صف‌های طویل و خسته‌کننده گذشته است. بسیاری از مردم به دلیل مشغله‌های کاری فراوان، نمی‌توانند برای وصول کارهای اداری خود به ادارات مراجعه کنند. در صورت مراجعه به ادارات علاوه بر اتلاف وقت، هزینه‌های زیادی بر فرد تحمیل می‌شود. این روزها با شیوع ویروس کرونا دیگر مردم علاقه ندارند که به صورت حضوری در ادارات حاضر شوند. از این رو دفاتر خدمات الکترونیک شهری در سطح شهر ایجاد شدند. ممکن است با خدمات این دفاتر آشنایی نداشته باشید. همچنین شاید ندانید این دفاتر در چه مناطقی قرار دارند. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

چرا دفاتر خدمات الکترونیک شهری ایجاد شدند؟

شهرداری تهران دفاتر خدمات الکترونیک شهری را به منظور ارائهٔ خدمات سریع و با کیفیت به شهروندان ایجاد کرد. در واقع دولت با ساده‌سازی مراحل انجام کارهای اداری و خدماتی از سفرهای شهری متعدد، جلوگیری کرد. به طوری که از طریق دفاتر خدمات شهری می‌توان به صورت غیرحضوری به بسیاری از امور اداری و خدماتی رسید. هدف اصلی وجود دفاتر خدمات الکترونیک شهری، دسترسی آسان مردم به خدمات است. در بعضی مواقع روندهای اداری برای یک مسئلهٔ کوچک بسیار طولانی و طاقت‌فرسا می‌شود. از این رو دفاتر خدمات الکترونیک شهری از تشریفات اداری می‌کاهند و به سهل شدن امور می‌پردازند. اینگونه علاوه بر کاهش هزینه‌ها، شاهد بالا رفتن بهره‌وری در کارمندان و امور جاری شهری خواهیم بود. همچنین این روزها می‌توان با مراجعهٔ غیرحضوری به این دفاتر از شیوع و واگیری هرچه بیشتر ویروس کرونا، جلوگیری کرد.

خدمات دفاتر الکترونیک شهری چیست؟

بسیاری از مردم از خدماتی که این دفاتر الکترونیک ارائه می‌دهند،‌ آگاه نیستند. دفاتر خدمات الکترونیک به افرادی که در حوزهٔ ساخت‌وساز ساختمان‌ها فعالیت می‌کنند،‌ خدمات ارائه می‌دهند. به عبارتی مجوزهای تخریب و نوسازی،‌ احداث بنا، ‌افزایش طبقات،‌ تعمیرات اساسی و جزئی ساختمان، تغییر نقشه و کاربری، صدور پروانه و بسیاری از امور وابسته به ساخت‌وساز را می‌توان از دفاتر خدمات الکترونیک شهری دریافت  کرد. از دیگر خدمات این دفاتر می‌توان به ارائهٔ خدمات نظارت فنی اشاره کرد. خدمات نظارت فنی شامل گواهی پایان کار، گواهی قدمت بنا،‌ حفاری، شهرسازی و بسیاری از امور فنی می‌شود. کسانی که می‌خواهند پروانه کسب بگیرند، نیز می‌توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک شهری اقدام کنند. پیگیری شکایت‌های شهروندان در مورد تخلف مجاورین،‌ اعلام خسارات، پرداخت عوارض،‌خدمات شهری،‌ درخواست برای طرح ترافیک و بسیاری از امور جزئی و اساسی در این حوزه‌ها را می‌توان از طریق دفاتر خدمات الکترونیک شهری دریافت کرد.

چگونه آدرس دفاتر خدمات الکترونیک شهری را پیدا کنیم؟

این روزها برای خرید یا اجارهٔ خانه علاوه بر دسترسی به حمل‌ونقل عمومی، نزدیکی به دفاتر خدماتی نیز مزیت محسوب می‌شود. اگر به املاک دیوار  سر بزنید، بسیاری از خانه‌ها موقعیت جغرافیایی خود را به طور دقیق بر روی نقشه مشخص کرده‌اند. از این رو می‌توانید به راحت‌ترین شکل نزدیک‌ترین دفتر خدمات الکترونیک شهری را پیدا کنید. البته نباید به نقشهٔ موجود در آگهی اکتفا کرد. بلکه از طریق اپلیکیشن رایا و سایت نقشهٔ تهران می‌توانید نزدیک‌ترین دفتر به محل زندگی خود را پیدا کنید. برای استفاده از سایت نقشه تهران، کافی است که در قسمت نوار جستجو گزینه خدمات الکترونیک شهری را انتخاب کنید. اینگونه تمامی دفاتر خدمات الکترونیک شهری بر روی نقشه به صورت نقاط قرمز رنگ مشخص می‌شوند. برای استفاده از اپلیکیشن رایا ابتدا باید این نرم‌افزار را نصب و در آن ثبت‌نام کنید. با استفاده از موقعیت مکانی شما می‌توانید نزدیک‌ترین دفتر خدمات الکترونیک شهری را پیدا کنید.

کلام آخر

انجام امور اداری و خدماتی برای بسیاری از مردم تبدیل به دغدغه‌ای بزرگ شده بود؛ تا اینکه شهرداری تهران اقدام به ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک شهری کرد. این دفاتر علاوه بر کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد باعث بالا رفتن بهره‌وری و کیفیت خدمات شده‌اند. به طوری که متقاضیان بدون حضور فیزیکی در ادارات می‌توانند امورات جزیی و اساسی خود را در تمامی حوزه‌ها  پیگیری کنند. تنوع خدماتی که این دفاتر ارائه می‌دهند، سبب شده بسیاری از مردم خواهان سکونت در نزدیکی این دفاتر باشند. به همین منظور سایت نقشه تهران و اپلیکیشن رایا می‌تواند نزدیک‌ترین دفتر خدمات الکترونیک شهری را به متقاضیان نشان دهد. اگر از صف‌های طولانی و خسته‌کننده فراری هستید، حتما به نزدیک‌ترین دفتر خدمات الکترونیک شهری در محل زندگی خود مراجعه کنید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه