انتخاب برگه

کاربرد ابزار پیش ساخته در دکوراسیون خانه -آرکادکور

دی ۷, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه با تغییر چند آیتم مانند تعویض قرنیزهای قدیمی خانه به یک قرنیز مدرن یا یک قرنیز سفید که متناسب با همه­ی سبک­هاست شاهد تغییر زیادی خواهیم بود. ابزار پیش ساخته به ما در سرعت بخشیدن، طرح دقیق و دلخواه و تغییر چشمگیر نمای منزل کمک بزرگی خواهد نمود. این ابزار  به صورت آماده در دسترس هستند و اگر طرحی متفاوت در نظر خود داشته باشید می­توانید به آسانی برای اجرا و ساخت آن اقدام به سفارش کنید. اگر هنوز اطلاعات کافی در مورد این ابزار در دسترس ندارید در ادامه­ی مقاله با ما همراه باشید تا کاربرد و ویژگی­های این ابزار و برتری آن­ها را برای­تان شرح دهیم.

آشنایی با ابزار پیش ساخته

ابزار پیش ساخته هم شامل انواع کتیبه­ها، ستون­ها و تزئینات سرستون، چراغ­های دیواری در طرح­های مدرن و کلاسیک، دیوارکوب و حتی شومینه می­باشد. در نتیجه این ابزار تمامی تزئینات و حتی وسایل کاربردی موجود در دیوارها و سقف را در بر می­گیرد. نه تنها آیتم­های بزرگ در جلوه­ی خانه تاثیر بسیاری دارند بلکه حتی قطعات کوچکی همچون قرنیزها که با نبود آن­ها نمای خانه چندان جالب به نظر نمی­رسد و متناسب نبودن آن نیز همین نتیجه را به دنبال دارد آیتمی بسیار پر اهمیت می­باشند. قرنیز سفید از پر طرفدارترین و بهترین انتخاب­ها برای دکوراسیون خانه است چرا که به تمامی سبک­های مدرن و کلاسیک هم­خوانی دارد. شاید به خاطر رنگ خنثای آن شک کنید یک قرنیز مدرن است یا نه، باید گفت قرنیز سفید رنگ در تمامی سبک­ها جلوه­ی زیبایی را به جای می­گذارد.

انواع رایج ابزار پیش ساخته در دکوراسیون

 1. ستون­ها و سر ستون­ها

احتمالا بدانید که در دکوراسیون کلاسیک و رومی این موارد بسیار پر استفاده هستند. ابزار پیش ساخته در این زمینه شامل:

 • ستون و سر ستون پیش ساخته
 • بدنه­ی ستون
 • ستون گرد و نیم­گرد
 • سر ستون داخلی و خارجی
 • ستون تخت و انواع طرح ستون­های رومی
 • ابزار گلویی

ابزار گلویی همان گچ­کاری­های طرح­دار مورد استفاده در سقف خانه­­ها می­باشد که برای همه­ی کنج­های زاویه­دار و منحنی قابل اجراست. این ابزار در انواع طرح کلاسیک و مدرن موجود است.

 • قرنیز مدرن و کلاسیک

انواع قرنیز مدرن و کلاسیک طرح­دار و ساده  در آرکا دکور به صورت پیش ساخته تولید می­شوند که به طور معمول پر طرفدارترین آن­ها قرنیز سفید است که هم به صورت ساده و هم طرح­دار موجود و قابل تولید می­باشد. همچنین قرنیز سفید در کنار تناسب با هر دکوراسیون، قابلیت رنگ پذیری نیز دارد.

 • قاب و فریم درب و پنجره
 • ۵.      شومینه­های مدرن و کلاسیک آماده یا دکوری
 • پانل برجسته یا دیوارپوش سه بعدی
 • براکت کابینت، سرتاج، قوس راهرو­ها، زیر طاق­ها
 • چراغ­های دیواری کلاسیک و مدرن
 • دور لامپی، دور لوستر، گنبند سقفی
 • پشت تخت
 • طاقچه

تاثیر وزن سبک ابزار پیش ساخته

ویژگی بسیار مفید ابزار پیش ساخته که سبک بودن آن است سبب شده از بسیاری جهات کاربردی­تر شوند. در گچ­بری­ها و اضافه نمودن تزئینات به سقف، این ابزار هیچ بار اضافه­ی سنگینی را به بنا منتقل نمی­کنند به همین دلیل در بازسازی کردن ساختمان­ها نیز بسیار پر طرفدار هستند. احتمالا بدانید بار اضافه احتمال بروز چه خطراتی را به دنبال دارد، خصوصا در ساختمان­های قدیمی­تر که قصد بازسازی آن را داشته باشید. همچنین این ویژگی باعث نصب سریع و آسان آن­ها شده است، به طور مثال در نصب قرنیز مدرن به دلیل وزن کم آن راحت و بدون اتلاف وقت نصب خواهد شد.

استحکام بالا در برابر وزن کم

فرایند ساخت این ابزار به گونه­ای است که در انتها در کنار وزن سبک، بسیار مستحکم و مقاوم هستند. هر یک از آیتم­های آن در ابعاد متنوع از کوچک تا قطعات بسیار بزرگ ساخته می­شود و محدودیتی ندارد. دلیل برتری این ابزار نسبت به گچ­بری­های قدیمی و دیگر تزئینات با روش سنتی، در مقاومت آن­ها در برابر شکستگی و ترک خوردن است و نسبت به گچ­بری­های قدیمی در برابر شرایط مختلف شکل آن­ها دفرمه (تغییر شکل) و ترک­دار نمی­شوند.

تنوع در طرح­های این ابزار

یکی از مشکلات گچ­بری­های قدیمی، نداشتن نتیجه­ی دلخواهی بود که کارفرما آن را تصور می­کرد، یا حتی ممکن بود طبق همان چیزی باشد که سفارش داده شده ولی در انتها آن نمایی که صاحب خانه انتظار آن را می­کشید و وقت زیادی را بر اتمام کار صبر کرده بود در نمی­آمد. تنوع در طرح­های زیبای ابزار پیش ساخته باعث جلوگیری از این اتفاقات و هرگونه نارضایتی بعد از آن شده است. به طور مثال در اشکال گچ­بری تنوع طرح­ها به قدری است که می­توان با تطابق نمونه­های آن با دکوراسیون فعلی نتیجه­ای را که انتظار آن را دارید را دریافت نمایید. یا در انتخاب یک قرنیز مدرن می­توان از میان قرنیزهای آماده­ی این ابزار در کمترین زمان، مناسب­ترین رنگ و طرح آن را برای دکوراسیون را پیدا کنید.

قابلیت نصب در هرجای خانه

بله، حتی در حمام! این ابزار خاصیت ضد آب دارند و می­توان حتی در مکان­هایی که در معرض آب و رطوبت قرار دارند نیز از وجود آن­ها بهره برد. انواع قرنیز مدرن یا قرنیز سفید که مورد استفاده در تمامی سبک­هاست نیز قابلیت نصب در انواع مکان­های در معرض رطوبت مانند سرویس بهداشتی، پاسیو و بالکن، گلخانه، حیاط و… را داراست که همین سبب کاربرد بیشتر ابزار پیش ساخته در دکوراسیون خانه می­شود.

قابلیت رنگ پذیری

قابلیتی که این ابزار را برای استفاده، کاربردی­تر نموده قابلیت رنگ­پذیری آن است. به همین علت نیز می­توان در صورت تغییر رنگ مبلمان و دکوراسیون، با رنگ کردن ابزار پیش ساخته آن­ها را نمای داخلی تطابق دهیم.

نصب در مکان­های مختلف

 تنوع در طرح و کارایی این ابزار سبب شده که برای مکان­هایی همچون رستوران­، هتل و مهمان­خوانه، مراکز تجاری، تالارهای پذیرایی و دکوراسیون منازل مناسب باشد.

جمع­بندی

آیتم­های کوچکی همچون استفاده از یک قرنیز مدرن در زیبایی دکوراسیون خانه تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. چه قصد بازسازی خانه را داشته باشید و چه در حال ساخت خانه­ی نوساز هستند ابزار پیش ساخته در انتخاب و آسان نمودن کار به دادتان خواهد رسید. تنوع و کاربرد این ابزار بسیار متنوع است و ویژگی­های منحصر به فردی که این ابزار دارند سبب شده دستتان در انتخاب و زیباسازی بصری دکوراسیون بسیار باز باشد. لازم به ذکر است کیفیت این ابزار بسیار قابل توجه و مقاوم هستند.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه