انتخاب برگه

کاربرد لیستوفر در آرماتوربندی ساختمان

تیر ۴, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

برای این که بتوانید در پروژه مورد نظر خودتان از میزان دقیق و همچنین نحوه به کارگیری میلگرد‌ها مطلع شوید می‌بایست به لیستوفر آرماتور موجود در نقشه‌ها مراجعه کنید. می‌توان گفت لیستوفر آرماتوربندی شامل جدول میله‌های تقویت کننده است که حالت خم شدن آن‌ها، طرح مشخصات طول هر کدام و هیچنین وزن کلی را نمایان می‌کند.

استفاده از این جدول در پروژه‌های عمرانی یک نوع ضرورت به حساب می‌آید چرا که به کمک آن می‌توانید طول‌های مختلف میله‌ها و الزامات اندازه‌ها را کامل مشاهده نمایید. به این ترتیب برخی از اطلاعات حیاتی مانند تعداد مجموعه‌های موجود یا میلگرد‌هایی که در هر مجموعه به کار رفته و همچنین نوع میلگرد به همراه اندازه‌های مخصوص خودشان توسط این جدول‌ها به دست می‌آید. در انتهای این مطلب به نحوه استعلام قیمت خاموت از یک مرجع معتبر خواهیم پرداخت.

کاربرد لیستوفر در آرماتور بندی ساختمان

از آنجا که می‌دانید امروزه در محل‌های کار، بریدن و خم کردن میلگرد‌های فولادی توسط کارگران انجام می‌پذیرد. این روش از کار صحیح و مناسب نبوده همچنین علاوه بر آن توضیح دادن روش صحیح کار به کارگران توسط یک طراح نیز کار دشواری خواهد بود. چرا که در ۹۰ درصد مواقع برش‌ها و خم شدن‌های میلگرد، به شکل اشتباهی انجام می‌پذیرد‌.

در چنین مواقعی است که لیستوفر کمک می‌کند تا بتوان روش صحیح برش و خم کردن میلگرد‌ها را به کارگران توضیح داد. همان‌طور که اشاره کردیم طول برش این میلگردها به صورت کاملا دقیق در این جدول درج شده و می‌توان بر اساس آن این کار را انجام داد.

تنها با وجود یک ناظر می‌توان تمامی اطلاعات و راهنمایی های لازم را به کارگران منتقل کرد و طبق مشخصات موجود برای طراحی کار را پیش برد. در پروژه‌های بزرگ قیمت خاموت و محاسبه آن از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به شیوه‌ای صحیح این محاسبه را انجام داد.

مزایای استفاده لیستوفر در آرماتور

استفاده کردن از لیستوفر آرماتوربندی ساختمان دارای برخی مزایای بوده که در طول یک پروژه عمرانی شما می‌توانید شاهد آن باشید. در ادامه قصد داریم برخی از این مزایا را برای شما لیست کنیم.

• وجود لیستوفر باعث می‌شود عملیات‌ها به صورت سریع‌تر در محل پروژه انجام شود و همچنین هزینه و زمان ساخت را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

• یکی از موارد مهم کاهش ضایعات میلگرد‌ها بوده چرا که با وجود اندازه دقیق برش؛ این ضایعات‌ها کاهش پیدا می‌کنند.

• باعث افزایش کنترل کیفیت در محل عملیات می‌شود‌

• به کمک این جدول سرقت میلگرد‌ها کاهش پیدا می‌کند و میزان استفاده از آن‌ها را رسیدگی می‌کند.

• لیستوفر باعث گرفتن سریع صورتحساب مرتبط با پروژه عمرانی می‌شود‌

• همچنین شما میتوانید به کمک این جدول میزان فولادی که قرار است استفاده کنید را تخمین بزنید.

شیوه تهیه و استفاده از لیستوفر

به طور کلی شما برای تهیه کردن لیستوفر باید به سه نکته اصلی موارد فنی، آنالیز پرت و اولویت اجرایی توجه کنید. به کمک این موارد شما می‌توانید مشخص کنید که در چه مواقعی لیستوفر باید به دست آرماتوربند سپرده شود. اگر به این نکته توجه نکنید و در همان ابتدا لیستوفر را در اختیار آرماتوربند قرار دهید، احتمال پرت شدن آرماتور به حد بالایی افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه شما فقط با این کار زمان و هزینه خودتان را تلف کرده‌اید‌.

لازم به ذکر است که برای تهیه لیستوفر همچنین باید به مواردی نظیر نقشه و همچنین طول خم، کاور، همپوشانی نوع و سایز میلگرد نیز توجه کنید. علاوه بر این موارد متناسب با فعالیت‌های پروژه مشخص می‌شود که کدام لیستوفر باید زودتر و کدام یک باید دیرتر از بقیه تهیه و آماده شود و در نهایت اقداماتی نظیر تامین خم برش آرماتور انجام شود.

قیمت روز خاموت

همان‌طور که می‌دانید یکی از بهترین روش‌ها جهت افزایش استحکام یک سازه استفاده از خاموت در شناژ بوده. در واقع میلگرد‌هایی که در یک سازه به کار می‌روند دارای دو نوع طولی و عرضی هستند که اگر این میلگردها در مشکل عرضی به کار گرفته شود به آن خاموت می‌گویند. در واقع خاموت یک میلگرد خم شده بوده و نقش ویژه‌ای در افزایش محافظت سازه دارد و در برابر عواملی مانند نیروهای برشی و پیچشی از سازه محافظت می‌کند.

قیمت خاموت متناسب با سایز و اندازه آن متفاوت بوده و ضخامت آن قیمت دقیق آن را مشخص می‌کند. همچنین در برخی موارد دیگری مانند میزان استفاده از خاموت در یک پروژه، میزان استفاده از آن قیمت خاموت را مشخص می‌کند که به چه مقدار بودجه مورد نیاز است. اما به طور کلی شما با مراجعه به برخی از مراجع معتبر مانند فولاد سازان راه ابریشم می‌توانید قیمت روز خاموت برای سایزهای مختلف را کسب نمایید.

 

نحوه خرید خاموت + قیمت

همان‌طور که می‌دانید امروزه در ساخت و ساز ساختمان‌ها مصالح و کیفیت آن حرف اول را می‌زند چرا که در استحکام آن سازه نقش بسیار پررنگی دارد. بنابراین خرید از یک مجموعه معتبر می‌تواند خیال شما را از بابت کیفیت و قیمت راحت ‌کند‌. شما برای اطلاع از قیمت خاموت و خرید آن می‌توانید به وب سایت فولاد سازان راه ابریشم مراجعه کنید تا از قیمت روز آن مطلع شوید و همچنین از این مرکز معتبر با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

زیرا به این نکته توجه کنید که امروزه خریداری مصالحی مانند خاموت از یک مرجع غیر معتبر و غیر استاندارد، امنیت ساختمان شما را به خطر می‌اندازد. بنابراین فولادینو همواره در تلاش است تا بهترین کیفیت را با مناسب‌ترین قیمت نسبت به سایر فروشگاه‌های دیگر به شما ارائه کند. تجربه و تخصص این مرکز با سابقه درخشان خود نشان دهنده رضایت خریداران و اصالت آن است.

جمع بندی

به طور کلی برای اینکه بتوانید در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید حتماً اقدام به تهیه لیستوفر نمایید. این جدول کاملاً مشخص می‌کند که به چه مقدار میلگرد با چه اندازه و میزان برشی احتیاج دارید و ارائه روش کار به کارگران نیز بسیار آسان‌تر از همیشه می‌شود. در نهایت به کمک لیستوفر در آرماتور بندی ساختمان می‌توانید از لحاظ سرعت و دقت پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

همچنین برای استفاده از خاموت که یک میلگرد خمیده شکل جهت افزایش استحکام ساختمان به کار می‌رود، در ابتدا باید از قیمت خاموت مطلع شوید و سپس از یک مرکز معتبر مانند فولاد سازان راه ابریشم خرید خود را انجام دهید.

قیمت روز خاموت در این سایت قابل مشاهده است و به دلیل معتبر بودن آن دیگر جای نگرانی درباره کیفیت و قیمت آن نیست. با کلیک بر روی این لینک می‌توانید به صفحه این محصول مراجعه کنید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه