انتخاب برگه

کاربرد نردبان استخری

تیر ۱, ۱۴۰۲ | رپورتاژ آگهی

 کاربرد نردبان استخری

ایده طراحی نربان استخری را می‌توان به دوران باستان جایی که رومی‌ها و یونانی‌ها برای تفریح و درمان از استخرهای بزرگ و عمیق استفاده می‌کردند و خروج آن‌ها از داخل استخر بسیار دشوار بود مربوط دانست. در اکثر استخرها، چه استخرهای خانگی یا استخرهای بزرگ مسابقات و حتی استخرهای عمومی، فضایی برای خروج از آب قرار داده شده است تا شناگران توسط نردبان استخری خود را به سکوهای بالایی برسانند. نردبان استخری به عنوان وسیله‌ای برای کمک به شناگران در ورود و خروج آسان و حتی ایمن به داخل استخر طراحی شده است. نردبان استخری متشکل از دو تا چند پله است که به یک قاب متصل شده و داخل استخر قرار می‌گیرد. نردبان‌ استخری قابلیت این را دارد که داخل زمین یا روی زمین باشد و در شکل، اندازه‌، سبک‌ و کیفیت مختلفی در دسترس است و از بازار قابل تهیه و خریداری می‌باشد. امروزه نردبان‌ استخری یکی از اجزای ضروری اکثر استخرها به حساب می‌آید که برای شناگران در هر سن و توانی راهی ایمن و آسان برای ورود و خروج از آب فراهم می‌کند.

فواید نردبان استخری

استفاده از نردبان استخر فواید بسیاری دارد:

۱- ورود و خروج ایمن

از مزایای اصلی نردبان استخری، ایجاد راهی ایمن و مطمئن برای ورود و خروج شناگران به داخل استخر و آب است. این موضوع برای کودکان، مردان یا هرکسی که ممکن است بدون کمک در داخل و خارج شدن از آب مشکلی داشته باشد اهمیت فراوانی دارد.

۲- راحتی

استفاده کردن از نردبان استخری، ورود و خروج از آب را آسان‌تر می‌کند به نحوی که شناگران زمان بیشتری را صرف لذت بردن از شنای خود می‌کنند و زمان کمتری را برای ورود یا خروج صرف خواهند کرد.

۳- افزایش دسترسی

با استفاده از نردبان‌ استخری، استخر برای طیف وسیعی از افراد، از جمله افرادی که مشکلات حرکتی یا ناتوانی دارند، قابل دسترس‌ است.

۴- بهبود نگهداری استخر

با استفاده از نردبان‌ استخری می‌توان از آسیب دیدن دیواره‌ها و کاشی‌های استخر که در اثر بالا رفتن و خروج نامناسب شناگران از استخر ایجاد می‌شود جلوگیری کرد.

۵- ویژگی‌های ایمنی پیشرفته

در بسیاری از طرح‌های نردبان استخری ویژگی‌های ایمنی اضافی نیز قرار داده شده است. به طور مثال آج‌های غیرلغزنده، نرده‌ها و ارتفاع قابل تنظیم در نردبان استخری که می‌تواند به جلوگیری از لغزش، سقوط و سایر حوادث در داخل و اطراف استخر کمک مهمی داشته باشد.

انواع نردبان استخری

انواع مختلفی از نردبان استخری وجود دارد که هر کدام طراحی و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه به برخی از رایج ترین انواع نردبان استخر اشاره شده است:

  • نردبان استخری درون زمینی

نردبان استخری از نوع درون زمینی برای نصب در زمین یا روی عرشه استخر طراحی شده است. معمولاً این نردبان استخری دارای مجموعه‌ای از پله‌ها است که از عرشه به سمت آب می‌روند. این نوع از نربان استخری از موادی مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا پلاستیک ساخته می‌شود.

  • نردبان استخری روی زمین

نردبان استخری از نوع روی زمین برای استفاده در استخرهایی طراحی شده که در زمین نصب نشده‌اند. این نربان استخری معمولاً دارای یک قاب با چند پله است که بر روی عرشه قرار گرفته و به سمت پایین آب امتداد می‌یابد.

  • نردبان استخری فریم A

نردبان استخری فریم A برای استفاده در استخرهای روی زمین که دارای عرشه یا سکو هستند طراحی شده است. این نوع از نردبان استخری دارای چارچوبی است که روی عرشه قرار گرفته و از دو طرف به داخل آب امتداد می‌یابد. شناگران می‌توانند از پله‌های نردبان به راحتی برای ورود و خروج از استخر استفاده کنند.

  • نردبان استخری روی عرشه

نردبان استخری روی عرشه برای نصب روی عرشه یا سکوی اطراف استخر بالای زمین طراحی شده است. این نربان استخری دارای مجموعه‌ای از پله‌ها است که به داخل آب منتهی شده و از موادی مانند فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می‌شوند.

  • نردبان استخری کشویی

نردبان استخری از نوع کشویی به شکلی طراحی شده که در صورت عدم استفاده به راحتی برداشته و ذخیره می‌شود. این نردبان استخری مجموعه‌ای از پله‌ها را دارا است که به داخل استخر می‌روند و در پایین آن قرار می‌گیرند.

انتخاب نوع نردبان استخری که برای شما بهترین گزینه باشد به عوامل مختلفی از جمله نوع استخر، نوع ساخت استخر و تجهیزات استخر، نیازهای ایمنی، و یا دسترسی خاص آن استخر بستگی دارد.

جنس نردبان استخری چیست؟

باتوجه به اینکه نردبان استخری همیشه در معرض رطوبت قرار دارند در ساخت نردبان استخری از استیل مرغوب و ضد زنگ (استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶) استفاده می‌شود. این نوع استیل در مقابل فرسایل و مواد شیمیایی که در آب استخرها موجود است مقاومت بالایی دارد. در ساخت برخی از انواع نردبان استخری از پلاستیک استفاده می‌کنند، به این صورت که دستگیره‌ها از جنس استیل مرغوب هستند و فقط پله‌ها از جنس پلاستیک فشرده یا پلیمر ABC است.

نصب نردبان استخری چگونه است‌؟

معمولاً به صورت استاندارد فاصله‌ی مناسب میان دو نردبان استخری در قسمت کم عمق و یا عمیق ۵ تا ۷ متر توصیه گردیده است. هر کدام از انواع نردبان استخری که در بالا به آنها اشاره شد کاربردی منحصر به فرد دارند که در هر استخری نمی‌توان آنها را نصب کرد. به طور مثال انتخاب نردبان استخری برای استخری که لبه‌های آن از سطح زمین فاصله دارند با استخری که لبه‌‌های آن همسطح با زمین است، تفاوت دارد. دلیل این تفاوت وجود سرریز یا عدم وجود سرریز در کناره‌های استخر است. این موضوعی است که در خرید نردبان استخری باید مورد توجه قرار گیرد. برای نصب نردبان یا پله استخری باید نوع پوشش استخر خود را بدانید. بعضی از استخرهای خاکی با ورق ژئوممبران پوشش داده شده‌اند و نحوه نصب متفاوتی دارند. برای نصب نردبان یا پله استخری لازم است که حتما زیرسازی محکمی صورت بگیرد تا پایه‌های اصلی به لبه استخر در محل مورد نظر پیچ بخورند و در سرجای خود ثابت قرار بگیرد. علاوه بر این قسمت پله‌های استخر که در کاسه قرار می‌گیرد نیاید در دیواره استخر پیچ شود زیرا موجب نشتی دیواره می‌شود. این قست تنها با قالب‌بندی مخصوص به دیواره تکیه داده می‌شود.

نردبان استخری را از کجا می‌توان خریداری کرد؟

با توجه به قیمت‌ نردبان استخری که به نوع پله به کار رفته، جنس به کار رفته، تعداد پله‌ها، برند و البته قیمت ارز بستگی دارد انتخاب نردبانی مرغوب یکی از دغدغه‌های افراد است. در خرید پله استخر بهتر است نخست از افراد متخصص کمک گرفته شود و در مرحله بعد از فروشگاه‌های معتبر خرید انجام بگیرد. مجموعه بزرگ آراکس یکی از این فروشگاه‌های معتبر در زمینه فروش تجهیزات استخری و نردبان استخری است که می‌توانید قیمت پله استخر را به صورت روز و آنلاین در کتگوری آن مشاهده کنید و از نظرات مشاوران به صورت رایگان بهره ببرید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه