انتخاب برگه

کاشی تخلیه زیرزمین – چرا خانه شما به آن نیاز دارد

خرداد ۱۷, ۱۴۰۳ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

به کاشی زهکشی زیرزمین، کاشی گریه، زهکش محیطی، کاشی پایه و زهکش سوراخدار نیز گفته می شود. پیمانکاران سیستم‌های کاشی تخلیه را در اطراف پایه‌های زیرزمین‌های ساختمانی جدید نصب می‌کنند و پایه‌های فضایی خزنده را نصب می‌کنند.

Drain Tile چیست؟

دراین کاشی، زمانی که در یک برنامه مسکونی استفاده می شود، سیستمی از لوله کشی، چاله و چاله است. پمپ ها و احتمالاً ظروف ذخیره ای که آب را از پایه های ساختمان دور می کند. آب‌های زیرزمینی را قبل از نشت به زیرزمین یا فضای خزنده جمع‌آوری می‌کند.گاهی اوقات زهکشی زیرزمینی یا زهکشی فرانسوی نامیده می‌شود، نوعی از این سیستم در اکثر نقاط جهان برای خشک نگه داشتن خانه‌ها استفاده می‌شود.

نحوه کارکرد کاشی زهکشی

آب در اطراف پایه های خانه به دلیل باران زیاد، آب های زیرزمینی زیاد، پیشروهای معیوب، آبیاری بیش از حد باغ و غیره جمع می شود. پایه. گرانش به کاهش فشار هیدرولیک روی پایه کمک می‌کند.

نصب کاشی تخلیه در اطراف محیط پایه‌های فونداسیون – داخل یا خارج – آب را حذف می‌کند و فشار هیدرولیک را کاهش می‌دهد. فشار کمتر مساوی است با احتمال کمتری برای نشت.لوله سوراخ دار با قطر ۴ اینچ با شن خرد شده پوشانده شده است. طبق کد مسکونی بین‌المللی (IRC R405) 12 اینچ پهن‌تر از لوله و ۶ اینچ بالاتر از لوله . سنگ به یکسان شدن فشار روی لوله کمک می‌کند و به نفوذ آب به لوله کمک می‌کند.آب از لوله شیب‌دار به سمت چاله‌ای حرکت می‌کند تا دور، داخل ظرف ذخیره‌سازی یا در نور روز پمپ شود.

الزامات زهکشی کد ساختمان

همه ساخت و سازها توسط نوعی کد پوشش داده می شود. کد بین المللی مسکن که توسط ۹۰ تصویب شده است درصد از حوزه های قضایی ایالات متحده، به عنوان اساس اکثر قوانین ساختمانی محلی استفاده می شود و برای منعکس کننده شرایط محلی اصلاح شده است. بخشی از بخش های زهکشی بیان می کند:کاشی های زهکشی، زهکش های شن یا سنگ خرد شده، لوله سوراخ دار، یا سایر سیستم ها یا مواد تایید شده باید در یا زیر منطقه ای که قرار است محافظت شود نصب شود و باید توسط نیروی ثقلی یا مکانیکی تخلیه شود. به معنای ورود به یک سیستم زهکشی تایید شده است.

کدهای محلی خود را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی برای زهکشی در منطقه خود نیاز دارید. شرایط خاک می تواند بسیار متفاوت باشد – حتی در مکان های جغرافیایی کوچک. اگر شک دارید، قبل از ساختن با یک مهندس مشورت کنید.

انواع کاشی های تخلیه

کشاورزان بیش از ۲۰۰۰ سال پیش شروع به استفاده از کاشی های سفالی برای تخلیه آب از مزارع کردند. آمریکایی ها از حدود سال ۱۸۳۸ شروع به استفاده از آنها کردند. سیستم تخلیه کشاورزی در سال ۱۸۶۰ پس از نوشتن کتابی درباره آنها هنری فرنچ به زهکشی فرانسوی تغییر نام داد.

زهکش ها و کاشی های زهکش فرانسوی هنوز در کشاورزی و کاربردهای مسکونی استفاده می شوند. دلیل تغییر نکرده است. انتقال آب از مکانی به مکان دیگر اگرچه نام آن تغییری نکرده است، مواد بسیار متفاوت است.

محبوب ترین کاشی گریان: لوله منعطف راه راهمحبوب ترین کاشی گریان یک لوله راه راه با قطر چهار اینچ است. لوله انعطاف پذیر است و دارای شکاف هایی برای ورود آب است. لوله در کنار پایه فونداسیون قرار می‌گیرد و به یک گودال قلاب می‌شود یا در جایی در سرازیری روشن می‌شود.یک غشای پارچه‌ای دور آن پیچیده شده یا برای پوشاندن لوله استفاده می‌شود. برخی از تولید کنندگان لوله هایی را می سازند که از قبل در یک آستین پارچه ای محصور شده است تا نصب آسان شود. پس از نصب لوله، شن روی آن را می پوشاند و پس از ریختن دیوار، خاک پر می شود.

توجه: نور روز، روشنایی روز و روشنایی روز اشاره کنید. به لوله ای که به بالای زمین ختم می شود. اغلب با یک گریل برای جلوگیری از سکونت جوندگان.

لوله پی وی سی سفت و سختکاشی های تخلیه اطراف پایه خانه (و زهکشی فرانسوی) نیز از لوله پی وی سی سفت و سخت استفاده می کنند. این بخش های ۱۰ اینچی دارای یک ردیف سوراخ در یک طرف هستند. لوله با سوراخ‌ها رو به پایین گذاشته می‌شود و بخش‌ها با جفت‌کننده‌ها به هم متصل می‌شوند.

آب از طریق سوراخ‌ها وارد لوله می‌شود و به سمت پایین به سمت چاله، ظرف ذخیره‌سازی می‌رود یا در بالای زمین روشن می‌شود.

سیستم های زهکشی داخلی

سازندگان کاشی زهکشی داخلی را در داخل پایه های زیر کف بتنی زیرزمین نصب می کنند. در مناطقی با سطح آب مرتفع یا چشمه‌های زیرزمینی مفید است.کاشی بیرونی آب را از بیرون می‌گیرد و می‌برد. باران‌های شدید ممکن است آن را زیر پا بگذارد و آب را از زیر پایه‌ها عبور دهد.

همه کاشی‌های داخلی آب را به داخل چاهک تخلیه می‌کنند. آب چاهک از خانه خارج می شود تا از طریق زمین به فاضلاب طوفانی تخلیه شود. گاهی اوقات آنها را به یک مخزن ذخیره می‌کنند.

افزودن کاشی تخلیه به یک خانه موجوداگرچه نصب کاشی‌های تخلیه بخشی از اکثر قوانین ساختمانی امروزی است، اما همیشه لازم نبود. اضافه کردن آنها در جایی که وجود ندارند اجباری نیست. اگر زیرزمین یا فضای خزنده شما دارای مشکلات نشتی جدی است، ممکن است بخواهید آنها را اضافه کنید.

افزودن کاشی تخلیه بیرونی

نصب کاشی زهکشی در نمای بیرونی خانه شما نیاز به حفاری تا پایین دارد. پایه ها و حداقل سه فوت از دیوارها فاصله دارند. سپس لوله را در کنار پایه ها قرار می دهید و روی آن را با پارچه و شن خرد شده می پوشانید.

گودال های مخزن معمولاً در داخل دیوارهای زیرزمین و هم سطح با کف قرار دارند. لوله کاشی گریه کننده از شکافی در پایه عبور می کند. تحقق این امر غیرممکن نیست. یک گودال حفاری خارجی با دسترسی بدون یخ زدگی در نظر بگیرید.

توجه: تا زمانی که حفاری باز است، فونداسیون خود را بررسی کنید عایق رطوبتی. ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد. اکنون زمان رفع آن است.

افزودن کاشی زهکشی داخلینصب کاشی زهکشی به فضای داخلی زیرزمین با کف بتنی نیز به هیچ وجه پیاده روی در پارک نیست.

شما باید حدود یک فوت بتن را در اطراف کل محیط دیوار زیرزمین بشکنید و بردارید. سپس یک ترانشه به عمق یک فوت حفر کنید.سپس باید سنگ خرد شده را برای یک تخت اضافه کنید و لوله خود را به صورت شیبدار به گودال حفره نصب کنید. برای نصب یک بشکه به عنوان گودال، باید بتن بیشتری را بشکنید و خاک بیشتری را حفر کنید. سپس، سنگ خرد شده بیشتری را در بالای لوله اضافه کنید و کف بتنی خود را تعمیر کنید.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *